kikoza
25.08.05,11:24
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.
kikoza
25.08.05,09:32
Ospravedlňujem sa, keď som zaradila správu do nevhodnej porady, ale robím to prvýkrát.Môj problém je tento:Firma A vlastní auto, ktoré často požičiava firme B. Firma A zároveň vystavuje každý mesiac faktúru za prenájom auta /na zákl.zmluvy/ firme B. V zmluve je uvedené, že náklady /benzín/ si bude uplatňovať firma B. Ako by sa mala prepočítať spotreba PHM na firme A, keď doklady o spotrebe má v účtovníctve firma B.Iba z dokladov na PHM, ktoré sú zaúčtované vo firme A? Veľká vďaka všetkým, ktorí sa mi budú snažiť pomôcť alebo ma usmerniť.
Jana Acsová
25.08.05,14:43
Uvádzaš, že náklady na PHM si bude uplatňovať firma B. T.j. musíš viesť kilometre odjazdené pre účely firmy A - z týchto vypočítať spotrebu podľa technického preukazu. To je tvoja spotreba.

Od firmy B môžeš dokladovať počet odjazdených km a to spôsobom dohodnutým v zmluve (môže ti preukázať evidenciu jázd, vyúčtovanie odjazdených km pri odovzdaní auta a pod.) Tieto km budeš viesť v evidencii, aby ti súhlasil tachometer služobného vozidla na odjazdené - dokladované km.

Neviem presne, či si to myslela takto.
Iný prípad by nastal, keby si mala v cene nájomného zahrnutú aj spotrebu PHM, ale uvádzaš, že túto si uplatňuje firma B.
kikoza
02.09.05,07:16
AVO, veľmi pekne ďakujem za odpoveď /trochu neskôr, lebo som bola na dovolenke/ . Pomohlo mi to. Ešte by som mala k tomu jednu otázku a to či musia byť v obidvoch firmách knihy jázd alebo stačí len vo firme A. Vďaka.
vidrus
23.11.05,18:28
chcela by som sa pozastavit nad jednou vecou...Mohla by dat firma A do zmluvy, ze vsetky vydaje na phm a ine budu zahrnute komplet v cene prenajmu? tym padom by firme B odpadlo vedenie knihy jazd...Dalo by sa to aj v pripade, ze firma A je sukromna osoba???
Dakujem