martina0903
23.10.09,21:28
Ahojte, kedze podavam dphcku prvykrat velmi pekne som Vas poprosila o radu. Co vsetko je potrebne s tym poslat?

DPH - staci poslat postou, alebo je lepsie ho rovno vyplnit na stranke drsr.sk?
- to potvrdenie o odovzdani dph sa tlaci iba v te ked sa odovzdava osobne, ze? posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze?

stvrtrocny prehlad o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov - staci to vyplnit na stranke drsr? posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze?

Mam este nejake ine povinnosti???
Peterika
23.10.09,19:45
[QUOTE=martina0903;1187548]Ahojte, kedze podavam dphcku prvykrat velmi pekne som Vas poprosila o radu. Co vsetko je potrebne s tym poslat?

DPH - staci poslat postou, alebo je lepsie ho rovno vyplnit na stranke drsr.sk? stačí poslať poštou, ale dopotučene, aby bol k nej podací lístok, lepšie vyplniť na stránke DRSR
- to potvrdenie o odovzdani dph sa tlaci iba v te ked sa odovzdava osobne, ze? áno posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze? áno

stvrtrocny prehlad o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov - staci to vyplnit na stranke drsr? posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze? áno

Mam este nejake ine povinnosti???napr.sledovať príjem, / mesačný platca,/ účtovať, účtovať, účtovať;[



odpoveď v texte
Andyke
23.10.09,19:48
Ja len doplním, že pokiaľ vznikla daňová povinnosť DPH tak treba aj uhradiť načas.
martina0903
23.10.09,19:53
Dakujem ti velmi pekne Peterika, velmi si mi pomohla/ol

este mi nie su jasne celkom preddavky na dan z prijmu PO, ako to funguje, kedy sa to robi??? :-//
Andyke
23.10.09,20:09
martina0903
23.10.09,20:16
dakujem,

takze, ak v mojom pripade ak ide o novu UJ, preddavky na dan z prijmov sa jej netykaju do najblizieho danoveho priznania z prijmov FO /t.j. marec 2010/ potom preddavky zacne platit az od aprila 2010, tak??
Zoltán Kovács
23.10.09,20:19
dakujem,

takze, ak v mojom pripade ak ide o novu UJ, preddavky na dan z prijmov sa jej netykaju do najblizieho danoveho priznania z prijmov FO /t.j. marec 2010/ potom preddavky zacne platit az od aprila 2010, tak??

Len v tom prípade, ak mu podľa DP vynikne táto povinnosť.
martina0903
23.10.09,20:31
ano, ano, dakujem vam vsetkym.

a este predsa jedna otazocka aby som zaspala :-), dnes ma niekto vystrasil s nejakymi mesacnymi vykazmi, to myslel len to stvrtrocne hlasenie o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov? nic ine, ze?
Zoltán Kovács
23.10.09,21:10
ano, ano, dakujem vam vsetkym.

a este predsa jedna otazocka aby som zaspala :-), dnes ma niekto vystrasil s nejakymi mesacnymi vykazmi, to myslel len to stvrtrocne hlasenie o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov? nic ine, ze?

No keď podávaš tie kvartálne prehlady, tak zrejme máte zamestnancov. V tom prípade sa mesačne posielajú výkazy do SP a ZP.
martina0903
23.10.09,21:19
hej, tak potom dobre, je to vsetko