skitn
23.10.09,20:33
Dobrý deň, Chcela by som sa spýtať, na zaradenie zamestnanca do kariérového stupňa.
Nemá 1. KV skúšku ale má PaedDr. , to zanmená náhrada.
Ale teraz v 317tke §27 ods. 5 ped. zamestnanec sa zaradí do kariérového stupňa s 1. atestáciou, ak vykonal 1. KV skúšku...., alebo druhú KV skúšku pre inú kategóriu.....
Nikde sa tu ale nespomína alebo jej náhradu. Ako tu postupovať. Či je tento zamesntanec ako samostatný ped. zamestnaec? Je PaedDr. vôbec náhrada 1. KV skúšky?
Sabadka
24.10.09,13:18
Dobrý deň, Chcela by som sa spýtať, na zaradenie zamestnanca do kariérového stupňa.
Nemá 1. KV skúšku ale má PaedDr. , to zanmená náhrada.
Ale teraz v 317tke §27 ods. 5 ped. zamestnanec sa zaradí do kariérového stupňa s 1. atestáciou, ak vykonal 1. KV skúšku...., alebo druhú KV skúšku pre inú kategóriu.....
Nikde sa tu ale nespomína alebo jej náhradu. Ako tu postupovať. Či je tento zamesntanec ako samostatný ped. zamestnaec? Je PaedDr. vôbec náhrada 1. KV skúšky?

V prechodných ustanoveniach citovaného zákona nájdeš, že ak 1. alebo 2. KV alebo jej náhradu vykonal pred 01.11.2009 ( podľa predpisov platných k 31.10.2009) sa zaraďuje ako pedagogický zamestnanec s 1. atestáciou teda do 11 platovej triedy alebo ako pedagogický zamestnanec s 2. atestáciou teda do 12. platovej triedy. Samozrejme je to podmienené aj pedagogickou praxou pri 1. KV 5 rokov a pri druhej KV 10 rokov.
adelamrazova
27.10.09,16:39
ja mam prax 4 roky a 10 mesiacov a titul PaedDr. bolo mi povedane, ze by sa mi to pocitalo ako 1. kvalifikacna iba ak by som mala 5 rokov nepretrzitej praxe, co nemam, lebo som bola na MD. cize budem v 10?

a druha otazka...ak budem mat 5 rokov praxe, tak som s PaedDr zaradena do 11. triedy a s 10 rocnou praxou do 12. triedy? dakujem
zdenka131
27.10.09,18:59
10 ročná prax je potrebná u 2. kvalifikačnej skúšky. S titulom PaedDr. ani 10 - ročná prax nezabezpečí postup do 12. triedy.
adelamrazova
27.10.09,19:43
10 ročná prax je potrebná u 2. kvalifikačnej skúšky. S titulom PaedDr. ani 10 - ročná prax nezabezpečí postup do 12. triedy.

co sa mysli pod vysokoskolskym vzdelanim 2. stupna?
citujem zakon: Do kariérového stupňa pedagogický
zamestnanec s druhou atestáciou sa zaradí aj pedagogický
zamestnanec, ktorý má najmenej šesť rokov pedagogickej
praxe a získal tretí stupeň vysokoškolského
vzdelania v odbore súvisiacom s výkonom jeho pedagogickej
činnosti.

a este ta prva cast otazky....ked budem mat 5 rokov praxe, mozem ist do 11 platovej triedy? musi to byt suvisla prax? rata sa do nej i MD? dakujem
tímea19
28.10.09,04:36
a čo tretí stupeň vysokoškolského vzdelania?
lebo druhý stupeň je Mgr. a prvý Bc.
Sabadka
28.10.09,05:29
co sa mysli pod vysokoskolskym vzdelanim 2. stupna?
citujem zakon: Do kariérového stupňa pedagogický
zamestnanec s druhou atestáciou sa zaradí aj pedagogický
zamestnanec, ktorý má najmenej šesť rokov pedagogickej
praxe a získal tretí stupeň vysokoškolského
vzdelania v odbore súvisiacom s výkonom jeho pedagogickej
činnosti.

a este ta prva cast otazky....ked budem mat 5 rokov praxe, mozem ist do 11 platovej triedy? musi to byt suvisla prax? rata sa do nej i MD? dakujem

Ráta sa pedagogická prax 5 rokov, teda MD ani RD sa pre tento postup nezapočítava, tie sa ti zaratavajú len do odpracovaných rokov, potrebných k vypočítaniu zvýšeného tarifu podľa odpracovaných rokov, ale na postup do vyššej platovej triedy potrebuješ mať pedagogickú prax 5 alebo 10 rokov. Pod pedagogickou praxou sa rozumie skutočne odučené obdobie. V niektorom z príspevkov v téme učitelia to už bolo vysvetľované podrobne, kedy postupuješ a za akých podmienok do vyššej platovej triedy. Teraz ak k 01.11.2009 budeš spĺňať nasledovné podmienky: VŠ vzdelanie 2. stupňa, 5 rokov pedagogickej praxe a vykonaná 1 KV skúška alebo jej náhrada tak budeš zaradená do 11 platovej triedy ako pedagogický zamestnanec s 1. atestáciou.
zdenka131
28.10.09,15:56
3. stupeň vysokoškolského vzdelania je doktorandské štúdium, v ktorom sa udeľujú akademické tituly:

* philosophiae doctor (skratka „PhD.”)
* artis doctor (skratka „ArtD.”)
* licenciát teológie (skratka „ThLic.”)
* doktor teológie (skratka „ThDr.”)
zslipova
31.10.09,13:56
Dobrý deň, nadväzujem na tému a chcela by som sa spýtať, kam zaradiť učiteľa s II. kvalif. skúškou, 13 r. praxe, ale neučí svoju aprobáciu? Má ma zaujímať iba § 61 ods. 8 zákona alebo aj § 7 ods. 3? Podotýkam, že nepomôže mi ani ods. 4 § 7 zákona, nakoľko neučí ani jednu tretinu svojej aprob. Ďakujem za odpoveď
babkamaja
10.11.09,17:46
9 platova trieda - nekvalifikovany
Alex18
12.11.09,07:41
Dobrý deň, nadväzujem na tému a chcela by som sa spýtať, kam zaradiť učiteľa s II. kvalif. skúškou, 13 r. praxe, ale neučí svoju aprobáciu? Má ma zaujímať iba § 61 ods. 8 zákona alebo aj § 7 ods. 3? Podotýkam, že nepomôže mi ani ods. 4 § 7 zákona, nakoľko neučí ani jednu tretinu svojej aprob. Ďakujem za odpoveď

V tomto prípade má učiteľ smolu. Tiež by som ho zaradila do 9ky ako nekvalifikovaného.
pavlinka
27.01.10,10:01
Dobry deň.Učiteľ odborných predmetov stredne školy- Ing. aj
s DPŠ -kou,má 4 roky pedag. praxe.Je zaradený v 10. pl. triede keďže ešte nemá 5 rokov ped. praxe ale neviem zaradiť karierový stupeň B alebo C.?
pavlinka
27.01.10,11:10
poraďte prosím
Sabadka
27.01.10,11:27
Dobry deň.Učiteľ odborných predmetov stredne školy- Ing. aj
s DPŠ -kou,má 4 roky pedag. praxe.Je zaradený v 10. pl. triede keďže ešte nemá 5 rokov ped. praxe ale neviem zaradiť karierový stupeň B alebo C.?

Nehnevaj sa, absolútne nechápem tvojej otázke. Pretože s uvedeným vzdelaním by bol v 10 platovej triede aj vtedy keby mal 20 rokov praxe, na 11 platovú triedu potrebuje mať spravenú I. atestáciu a ak k 1.11.2009 nemal vykonanú I. kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu podľa vyhlášky 41/1996 - platila do 1.11.2009 tak sa zaradil do 10 PT, ak má 1. kavlifikačnú skúšku ale nemal 5 rokov pedagogickej praxe tak sa tiež zaradil do 10 PT a do 11 platovej triedy sa dostane nie po 5 rokoch pedgogickej praxe ale až potom čo si vykoná I. atestáciu podľa predpisov platných od 1.11.2009. Ale čo myslíš tým kariérový stupeň B alebo C? Vysvetli to prosím ťa konkrétnejšie.
Kariérové stupne podľa zákona 317/2009 § 27 ods 2 sú len 4 a to nasledovné: začínajúci. samostatný, s I. atestáciou a II. atestáciou,
Potom sú ešte pracovné triedy 1 a 2.- zákon 553/2003 § 5 a ods.1 a 2
pavlinka
27.01.10,11:53
Vysvetlim.Karierovy stupeň posľa § 27 zakona 317/ 2009
odst.2
A-začínajúci PZ
B-samostatný PZ
C-PZ s I. atestáciou
D-PZ s druhou atestáciou

Ten učiteľ na ktorého sa pýtam ma DPŠ, teda náhradu 1. kval. skúšky podľa platných predpisov podľa vyhl. 41/1996.DO 31.10.2009 bol zaradený v 10.platovej priede lebo nemal ešte päť rokov pedag.praxe.Od 1.11.2009 je tiež v 10 pl. triede do 11. platovej triedy môže ísť až keď bude mať 5 rokov ped. praxe.Ale neviem či ho mám zaradiť do karierového stupňa podľa
§ 27 b samostatný PZ, alebo karier. stupňa podľa § 27 c, ped. zamestnanec s prvou atestáciou.Neviem či som ti to vysvetlila zrozumiteľne.
Sabadka
27.01.10,12:09
Vysvetlim.Karierovy stupeň posľa § 27 zakona 317/ 2009
odst.2
A-začínajúci PZ= 9PT
B-samostatný PZ=10PT
C-PZ s I. atestáciou=11PT
D-PZ s druhou atestáciou=12PT

Ten učiteľ na ktorého sa pýtam ma DPŠ, teda náhradu 1. kval. skúšky podľa platných predpisov podľa vyhl. 41/1996.DO 31.10.2009 bol zaradený v 10.platovej priede lebo nemal ešte päť rokov pedag.praxe.Od 1.11.2009 je tiež v 10 pl. triede do 11. platovej triedy môže ísť až keď bude mať 5 rokov ped. praxe.nie, do 11.PT pôjde ak si vykoná I. atestáciu podľa teraz platných predpisov, už mu nemôžeš uznať I. kvalifikačnú keď dovŕšiš 5 rokov praxe. Ale neviem či ho mám zaradiť do karierového stupňa podľa
§ 27 b samostatný PZ, alebo karier. stupňa podľa § 27 c, ped. zamestnanec s prvou atestáciou.Neviem či som ti to vysvetlila zrozumiteľne.

Odpoveď v texte

Takže ak je zaradený v 10 PT triede jeho karierový stupeň je samostatný učiteľ, alebo ak jeho kariérový stupeň je samostatný učiteľ tak jeho platová trieda je 10.
V prílohe nájdeš pomôcku na zaraďovanie zamestnancov do platových tried podľa kariérového stupňa.


PS Ak môžem byť zvedavá? Nové zaradenie a teda aj plat podľa nového zaradenia sa vyplácaj prvý krát už za november 2009, teraz už máme koniec januára 2010, podľa čoho bol učiteľ doteraz platený?
pavlinka
27.01.10,12:30
Môžeš byť zvedavá .Od 1.11.2009 bol zaradený a platený v 10.platovej triede, tak ako má byť.Len ja som myslela, že keď mal DPŠ ešte pred tým ako začal platiť zákon 317 2009, tak nebude musieť robiť 1.atestáciu.Myslela so som si že sa to bude týkat
až nových zamestnancov prijatých po 1.11.2009.Takže teraz keď si mi to vysvetlila tak všetci zamestnaci ktorí majú náhradu 1 kval. skúšky podľa starej vyhlášky , tak po piatich rokoch sa ich už platový postup netýka.ďakujem
Ilika
28.01.10,13:06
[QUOTE=skitn;1187552]Dobrý deň, Chcela by som sa spýtať, na zaradenie zamestnanca do kariérového stupňa.
Nemá 1. KV skúšku ale má PaedDr. , to zanmená náhrada.
Ale teraz v 317tke §27 ods. 5 ped. zamestnanec sa zaradí do kariérového stupňa s 1. atestáciou, ak vykonal 1. KV skúšku...., alebo druhú KV skúšku pre inú kategóriu.....
Nikde sa tu ale nespomína alebo jej náhradu. Ako tu postupovať. Či je tento zamesntanec ako samostatný ped. zamestnaec? Je PaedDr. vôbec náhrada 1. KV skúšky?




Čo znamená 1.KV.skúška v inej kategórii?......podla čoho sú tie kategórie určované?
pe.pe
28.01.10,15:20
Nesprávne cituješ §27 ods.5...ped. zamestnanec a odborný zamestnanec sa zaradí do kariérového stupňa s 1. atestáciou, ak vykonal 1. atestačnú skúšku...., alebo druhú atestačnú skúšku pre inú kategóriu.....toto sa týka ped. a odb. zamestnancov, ktorí k 1.11.2009 nemali 1. KS alebo jej náhradu.

Od 1.11.2009 existujú kategórie ped. zamestnancov podľa §12:
Pedagogickí zamestnanci sa členia na tieto kategórie:
a) učiteľ,
b) majster odbornej výchovy,
c) vychovávateľ,
d) pedagogický asistent,
e) zahraničný lektor,
f) tréner športovej školy a tréner športovej triedy,
g) korepetítor.

a kategórie odborných zamestnancov podľa §19
Odborní zamestnanci sa členia na tieto kategórie:
a) psychológ, školský psychológ,
b) školský logopéd,
c) špeciálny pedagóg, školský špeciálny pedagóg, terénny špeciálny pedagóg,
d) liečebný pedagóg,
e) sociálny pedagóg.

Čiže ak po 1.11.2009 absolvuješ 2. atestačnú skúšku v kategórii napr. pedagogický asistent a neskôr budeš pracovať ako učiteľ, nebudeš zaradená ako ped. zamestnanec s 2. atestáciou, ale len s 1. atestáciou, pretože 2. atestačnú skúšku si vykonala v inej kategórii, ako si zaradená.

Pre správne zaradenie ped. zamestnanca s náhradou 1.KS a 2.KS musíš pozrieť §61:

(7) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej päť rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku alebo získal jej náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického zamestnanca s prvou atestáciou v súlade s § 49 ods. 7.

(8) Pedagogický zamestnanec, ktorý má najmenej desať rokov pedagogickej praxe a vykonal I. kvalifikačnú skúšku a II. kvalifikačnú skúšku alebo získal ich náhradu podľa doterajších predpisov, sa od 1. novembra 2009 považuje za pedagogického zamestnanca s druhou atestáciou v súlade s § 49 ods. 7.

PaedDr. je náhradou 1.KS, v zmysle odst. 7 je zamestnanec považovaný za ped. zamestnanca s 1. atestáciou, samozrejme, za predpokladu splnenia podmienok uvedených v odst.
Ilika
28.01.10,15:58
akú kategóriu má PZ , ktorý študuje rozširujúce štúdium ŠPg, teda splnil podmienku začat študovat do 4 rokov podla § 60 ods.3 Z.z 317/ 2009 a podla ods. 4 do doby ukončenia je teda ako samostatný ped.zam.( je braný ako kvalifikovaný na odbor, čo študuje)
ale zároveň má ukončené Učitelstvo 1.st.ZŠ

má byt zaradený do kategórie podla ukončeného vzdelania ..teda učitel ZŠ,
alebo ako učiteĺ špeciálnej školy...... kedže už 3 rok je učitelom Špec.ZŠ a tento rok končí rozšir.štúdium śpecky.?