monika306
23.10.09,21:57
Ahojte, ako je to s plabou za členstvo na stránke mimibazar.sk? Pokiaľ viem, tak ju prevádzuje nejaký Čech - má sídlo v ČR, ak by som zaplatila členstvo, predpokladám, že faktúra by mi prišla z Čiech, nie je to problém? Čo z toho vyplýva? Vznikajú mi nejaké povinnosti?

chcela by som sa ešte opýtať, ako je to s účtovaním pri predaji cez net. Som szčo, jed. účtovníctvo, neplatca DPH.
1. Nákup tovaru u dodávateľa dobierkou (poštou). Cenu tovaru účtujem ako VOZD - výdavok za tovar a poštovné (dobierku, prepravné, poštovné a pod...) ako prevádzková réžia?

2. Ak si u mňa objedná tovar zákazník a pošlem mu to na dobierku s platbou na účet (to zabezpečuje predpokladám pošta) -tak faktúru priložím k dobierke, na faktúre bude cena tovaru a cena dobierky, na pošte zaplatím cenu dobierky, vystavím VPD - prevádzková réžia? Čo potom, ak mi príde platba na účet (príp. v hotovosti), prev. réžia mínusom?

3. Ak chcem tovar zaslať poštou s tým, že zákazník zaplatí dopredu, tak v balíku /obálke pošlem tovar, pošt. tiež prev. réžia? Pri tovare bude faktúra. Úhradu zaúčtujem na základe výpisu z účtu.... a potom znova prev. réžia mínusom?

Prosím o radu. Ďakujem.
monika306
26.10.09,12:27
Prosím ešte raz o radu. Ďakujem.
ego.mc
26.10.09,22:45
Ahojte, ako je to s plabou za členstvo na stránke mimibazar.sk? Pokiaľ viem, tak ju prevádzuje nejaký Čech - má sídlo v ČR, ak by som zaplatila členstvo, predpokladám, že faktúra by mi prišla z Čiech, nie je to problém? Čo z toho vyplýva? Vznikajú mi nejaké povinnosti Nie je to problém. Nemali by vzniknúť žiadne povinnosti.

chcela by som sa ešte opýtať, ako je to s účtovaním pri predaji cez net. Som szčo, jed. účtovníctvo, neplatca DPH.
1. Nákup tovaru u dodávateľa dobierkou (poštou). Cenu tovaru účtujem ako VOZD - výdavok za tovar a poštovné (dobierku, prepravné, poštovné a pod...) ako prevádzková réžia? Nie. Všetko je to VOZD - nákup tovaru. (ZoÚ §25)

2. Ak si u mňa objedná tovar zákazník a pošlem mu to na dobierku s platbou na účet (to zabezpečuje predpokladám pošta) -tak faktúru priložím k dobierke, na faktúre bude cena tovaru a cena dobierky, na pošte zaplatím cenu dobierky, vystavím VPD - prevádzková réžia? Čo potom, ak mi príde platba na účet (príp. v hotovosti), prev. réžia mínusom? Nie. Vaše poštovné - VOZD prevádzková réžia, príjem na účet POZD - predaj tovaru.

3. Ak chcem tovar zaslať poštou s tým, že zákazník zaplatí dopredu, tak v balíku /obálke pošlem tovar, pošt. tiež prev. réžia? Pri tovare bude faktúra. Úhradu zaúčtujem na základe výpisu z účtu.... a potom znova prev. réžia mínusom? Nie. Ako pri dvojke. S tým rozdielom, že vopred prijaté peniaze zaúčtujete do PD a Knihy záväzkov ako prijatý preddavok a po odoslaní tovaru vypárujete.

Prosím o radu. Ďakujem.
odpoveď v texte
monika306
27.10.09,09:10
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.