icom123
23.10.09,23:22
camozzi
23.10.09,21:42
Z Podmienok poskytnutia sluzby bod 8. Majetkove prava 4-INDUSTRY vyberam:
"Okrem výslovného súhlasu od 4-INDUSTRY, súhlasíte že nebudete modifikovať, prenajímať, požičiavať, distribuovať, kopírovať alebo vytvárať odvodenú prácu alebo poskytovanie služby na základe našej stránky, ako celku alebo jej časti..."
Urcite by som im pred kopirovanim napisal a spytal sa na podmienky pouzitia ich obsahu pre vlastnu potrebu alebo komercny ucel.
dusanpetras
14.12.09,18:24
Z Podmienok poskytnutia sluzby bod 8. Majetkove prava 4-INDUSTRY vyberam:
"Okrem výslovného súhlasu od 4-INDUSTRY, súhlasíte že nebudete modifikovať, prenajímať, požičiavať, distribuovať, kopírovať alebo vytvárať odvodenú prácu alebo poskytovanie služby na základe našej stránky, ako celku alebo jej časti..."
Urcite by som im pred kopirovanim napisal a spytal sa na podmienky pouzitia ich obsahu pre vlastnu potrebu alebo komercny ucel.

Jedna vec je kopírovanie obsahu, ktorý môže, alebo nemusí porušovať pravidlá Copyrightu, ale druhá vec je problém, ktorý sa v terminológii SEO, alebo webového marketingu volá Duplicate Content, a má súvis aj s takzvaným Canonical Issue.

Ide o to, že vyhľadávače pravidelne indexujú stránky a porovnávajú dokonca aj ich obsah. Rôznymi metódami dokážu zistiť, že stránka kopíruje obsah z inej/iných stránok. Potom, hoci by ste používali aj schválený obsah z iných stránok, pri vyhľadávaní by sa zobrazovali iba stránky, z ktorých ste prebrali obsah a nie stránky Vaše.
To asi tak v krátkosti, pretože pre zjednodušenie som vynechal veľkú spústu premenných. Keby bolo niečo treba, tak kľudne buď PM, alebo dusan@plamenia.com, alebo aj na www.plamenia.com (http://www.plamenia.com)