jalenka
24.10.09,11:02
Prosím, ozaj nevie mi niekto poradiť, čo robí mzdy v mrp, vo výstupoch nemám tlačovú zostavu odvody do DDS/DDP. Je to tak aj u Vás? Ani vo firme mrp som nedostala odpoveď (písala som majla).
Daggmar
24.10.09,10:10
Môžeš konkretne v akej vystupnej zostave ? Ked sa nastaviš na Poistné org. a daš vystup - mas možnost exportu výkazov do DDS.
jalenka
24.10.09,10:24
Dagmar, Dám výstupy,poistné,(nemal by byť teraz výkaz pre DDP/DD? a pod tým až export výkazu pre DDP/DDS),export výkazu pre DDP/DDS a ukáže sa mi len zatvoriť apod týmdo súboru. Keď stlačím do súboru , dá mi hneď uložiť alebo vyttlačiť-vytlačí mi prazdnu stranu. Takýto problém som pred upgrade nemala. tak neviem. Ď.
Daggmar
24.10.09,10:35
Nemám skúsenosti s DDS, tam sa tiež posielajú mesačné výkazy ? Podľa mňa sa to zobrazuje len v mzdovom zozname /ak to máš zaškrtnuté/ komu koľko ide do DDS, nie ?
Miššička
04.11.09,16:18
My sme mali DDS Stabilitu a posielala som tam mesačne tabuľku ktorú mi na začiatku poslali z DDS. Mala svoju štruktúru a ja som do nej mesačne dopisovala koľko dáva zamestnávateľ a koľko zamestnanec a bolo tam aj číslo zmluvy každého zamestnanca. Takisto keď náhodou ukončil pracovný pomer nejaký zamestnanec tak som meilom zaslala jeho č. zmluvy,jeho meno a kedy končí pracovný pomer.
mzdarka renca
04.11.09,16:25
Jednoznačne sa do DDS zasielajú mesačné výkazy aj s prílohou, kde sú uvedené rod.čísla + výška príspevku zamestnanca a poprípade, ak má zamestnávateľ s DDS uzatvorenú zmluvu, tak aj výška príspevku zamestnávateľa, aby DDS vedela komu a koľko mesačne pripísať na sporiteľov - zamestnancov účet. Po skončení kalendárneho roku DDS zasiela sporiteľom potvrdenie o výške zaplateného príspevku (len príspevok, ktorý si platí sporiteľ, nie zamestnávateľ) na to, aby si sporiteľ znížil pri RZD, alebo DP základ dane.