slamka4
24.10.09,13:42
Dobry den,

poradi mi niekto prosim ako sa riesi sadrokartonovy strop medzi tzv. priznane hrady. Zaujima ma detailny postup, pouzity material, dodrziavanie parametrov. vztah k prieckam (ci sa priecky maju robit az po dreveny strop alebo staci do vysky SDK prekrytia a ci ma niekto osobne skusenosti s brusenim sadrokartonu, zatial mam informacie, ze je to velmi pracne a castokrat sa nedari vsetky spoje uplne zakryt. Nemam s tymto vobec ziadne skusenosti.
Chcem sa spytat aj na to, do akej hlbky sa tie profili na hradu upevnuju a ak tam pride este SDK s nejakou hrubkou, kolko potom zostane viditelnej priznanej hrady ?

Dakujem
220870
24.10.09,14:53
Nesmiete oprieť SDK o drevennú konštrukciu ani nijako tmeliť inak to praskne.Konštrukcia SDK sa môže upevniť na hrady stropu.Spoj SDK a drevenných hrád musí byť( suchý)Najlepšie je požiť kútové lišty ktoré sa upevnia vo výške SDK na drevenné hrady skrutkami ,o SDK sa len oprú,nesmú tvoriť pevný spoj.. Je úplne samozrejmé že drevo musí byť celkom suché.
slamka4
25.10.09,07:54
Dobra rada, dik, len aby som si to vedel celkom presne predstavit...
- ak upevnim na hrady pozdlzne profily a na tie zospodu SDK ...tak tie listy maju byt na hrady upevnene pod tymi profilmi na urovni SDK?
-ako siroke maju byt tie kutove listy a ked su kutove neviem si predstavit ako ich upevnovat na rovnu bocnu plochu hrady... poradis detailne?
220870
25.10.09,09:00
Neviem čo máte nad hradami ,preto nedokážem presne nakresliť ukotvenie konštrukcií SDK .Ak si chcete sám robiť SDK tak si určite kúpte nejakú odbornú literatúru.Drevenné konštrukcie odporúčam pred začatím prác poriadne pozakrývať fóliami .
slamka4
25.10.09,12:39
Vdaka za nakresy, tolko ochoty pomoct v dnesnom svete, to si cenim :o)
Strop je z neohoblovanych dosiek pribitych na hradach 15 x 20, ktore su v rozostupoch od 80 do 90 cm, podla toho ako to v ktorych miestnostiach vyslo.
Podla Vasich nakresov sa profily upevnia o strop po okrajoch a v strede a rohove profily po okrajoch pod SDK. Tie su potom ale viditelne, ako to vyznie esteticky? Sorry ak som nieco nepochopil celkom presne, s tou odbornou literaturou si asi necham poradit.
220870
25.10.09,14:10
Ja som nakreslil oblúkový kútový profil .Tvarov profilov je obrovský výber.Sdk konštrukcia sa v prípade že tam máte doskový záklop,upevňuje ne tie dosky nie na hrady.Odbornú lit.kúpite v kníhkupectve.napr .
slamka4
26.10.09,10:28
Dakujem zatial moc, ak ma este nieco napadne rad by som sa na Vas obratil.
ono79
30.05.11,10:33
a čo sa deje s kondenzom. Lebo na tom obrázku priloženej literatúry je vyobrazené, že folia je priamo nad SDK, teda izolácia je nad. Potom prípadná voda, ktorá sa objaví v strope, čo s ňou? ako ju dostať preč? Ja idem riešiť strop v izbe, kde mám odkrytý drevený strop a nad je zadoskovaná plocha so slamou a hlinou/starý gazdovský dom-povala.

viete mi niekto poradiť? mám izbu navakovanú. najprv urobiť po obvode lišty a konštrukciu a potom ťahať pucovku? alebo najprv celú izbu dať dokopy a potom robiť SDK strop? Alebo namiesto SDK dať OSB dosky?
220870
30.05.11,16:44
Aká voda by tam mala byť?
marleau
30.05.11,17:32
My sem-tam robíme tiež takýto strop,ale (neviem,či je to u vás možné)po položení trámov dáme SK,aby bolo čo najviac spojov nad hranolmi a len ostatné sa tmelia (pri novostavbe).Potom netreba lištovať.Ak sú trámy hotové dávnejšie,je dobré,ak sú suché,aby pri schnutí nepraskal SK.
Je to dosť náročné,nenechajte to robiť niekomu,kto to ešte nerobil.
ono79
31.05.11,07:29
no myslím na prípadný kondenz, ktorý sa vytvorí pri kúrení v zime. Čítal som to tu niekde, že mali problémy s vodou lebo urobili znížený strop do izby a zloženie bolo také, ako je na tom obrázku. po čase zistili, že im kvapká zo stropu a keď to otvorili, tak zistili, že je tam plno vody.
Takže má to byť nejako odvetrané alebo ako sa to správne skladá?