Majuška11
24.10.09,17:15
Ahoj pomocníci z Porady. Potrebujem poradiť s problémom DPH. V 7/09 som kúpil os.auto M1 za 7,300,- €, zaradila do majetku firmy a zaúčtovala ako nákup DM /bez DPH/. Dorábam DPH za Q a zistila som, že mi dalo do odpočítania dane sumu 14,05€. Dalo mi to do kolónky Odpočítanie dane pri dod.dopr,prostr. § 52, Úprava dane odpočítanej pri dlhod.maj. § 54.Tie paragrafy som pozerala, ale zdá sa mi že to nie je správne. Do tabuľkymi nedalo žiadny základ iba dań 14,05. Prosím poraďte mi. Ďakujem
azla
24.10.09,15:27
Ak si kúpila auto M1 - nie je nárok na odpočet, do majetku zaradíš v celej sume.
Táto transakcia nemá nijaký dopad na dph, nevstupuje do daňového priznania.
Ak Ti vyskakuje nejaká daň (14,05 ) .......????? ....je to nejaká iná chyba.
Niečo si chybne zadala.
Lianka
24.10.09,15:46
Zda sa, ze ta platba tam nema co robit, ak sa tyka auta, ako sama pises.

Ak si DP DPH este nepodala, polozku v evidencii DPH vymaz, skontroluj si celu evidenciu a mozes DP DPH podat :).

PS
Odpovedala som, akoby sa jednalo o JU :eek:, ale zo zadania to nevyplyva. V kazdom pripade vsetko skontrolovat. :rolleyes:
Majuška11
24.10.09,15:52
To som si aj myslela, takže idem kontrolovať pekne položku po položke. Díky moc a pekný večer.
andreaS
24.10.09,15:55
To som si aj myslela, takže idem kontrolovať pekne položku po položke. Díky moc a pekný večer.

ja bez tejto kontroly dph neodovzdavam nikdy... vzdy si vezmem evidenciu dph a fajkam doklad za dokladom a ked je chyba, pridem na nu pri tejto kontrole...
Majuška11
24.10.09,17:25
Ja tak isto kontrolujem, DPH už robím viac rokov /síce v podvojnom účt. a tam sa lepšie kontroluje/, ale tu som si nevšimla že v zostave mám iba DPH bez základu. Takže som chybičku našla. Ďakujem všetkým.