L.ili
24.10.09,18:50
Chcela by som vás poprosiť o radu.
preberala som účto po inej a potrebovala by som zmeniť pár vecí ale neviem ako by som to mohla spárovať.
Ked som si vytlačila pohladavky a zavazky tak mi tam vyšli nejaké veci ktoré by asi tak nemali byť účtované.
Uvediem to na príklade : od spoločnosti Orange mam prijaté faktúry ktoré si dám do závazkov.
Ked dosla úhrada faktúry cez banku tak to predtým účtovníčka zle napárovala a v pohladávkach mi vyšla kladná suma.
Potrebovala by som z pohladavok preniesť sumu do závazkov aby medzi pohladávkami som túto sumu nemala.
Toto mám aj od viacerých dodávateľov takto zle urobené :(
chcela by som vás poprosiť o radu ako to mám preúčtovať či to môžem cez nejaké ID alebo ako :(
Dakujem za odpovede :) mi to veľmi pomože
petra:-)
24.10.09,17:02
Dobre tomu rozumiem, že boli zle účtované úhrady záväzkov v banke - t.j. neboli účtované 321/221 ale 311/221? Ak áno, tak urobíte opravné účtovanie prostedníctvom ID - odúčtovanie pôvodného nesprávneho účtovania a následne správny účtovný zápis, pričom každú účtovnú operáciu v internom doklade objasníte a dokladovo podložíte.
Danila
24.10.09,17:03
Chcela by som vás poprosiť o radu.
preberala som účto po inej a potrebovala by som zmeniť pár vecí ale neviem ako by som to mohla spárovať.
Ked som si vytlačila pohladavky a zavazky tak mi tam vyšli nejaké veci ktoré by asi tak nemali byť účtované.
Uvediem to na príklade : od spoločnosti Orange mam prijaté faktúry ktoré si dám do závazkov.
Ked dosla úhrada faktúry cez banku tak to predtým účtovníčka zle napárovala a v pohladávkach mi vyšla kladná suma.
Potrebovala by som z pohladavok preniesť sumu do závazkov aby medzi pohladávkami som túto sumu nemala.
Toto mám aj od viacerých dodávateľov takto zle urobené :(
chcela by som vás poprosiť o radu ako to mám preúčtovať či to môžem cez nejaké ID alebo ako :(
Dakujem za odpovede :) mi to veľmi pomožeVšetko spracuješ v ID ako mylne zaúčtované položky. Vcelku jednoduchá účtovná operácia.:)
L.ili
26.10.09,08:23
no presne tak to robili predtým a Ďakujem za potvrdenie môjho domnenia, len som si nebola na sto percent istá :D
L.ili
26.10.09,09:02
a pre istotu ak teda by som chcela z pohladávok preniest sumu na toho isteho dodavatela do závazku tak ako presne by som to mala zaúčtovať? aby sa mi v závazkoch znížila tá suma?
Dakujem
petra:-)
26.10.09,12:25
a pre istotu ak teda by som chcela z pohladávok preniest sumu na toho isteho dodavatela do závazku tak ako presne by som to mala zaúčtovať? aby sa mi v závazkoch znížila tá suma?
Dakujem

Pôvodný - nesprávny účtovný zápis 311/221
Oprava:
Odúčtovanie nesprávneho zápisu 221/311
Správne zaúčtovanie operácie 321/221
L.ili
26.10.09,15:11
a ked mam rozdielnu sumu tak to bude v poriadku ked to takto preúčtujem?
petra:-)
26.10.09,15:20
Tomu celkom nerozumiem. Akú rozdielnu sumu?