marian152
24.10.09,18:13
Ahojte

Potrebujem poradiť so zriadením účtu. Pozeral som cenníky ale vôbec sa v tom nevyznám. Rozhodujem sa medzi Slovenskou sporiteľnou, ČSOB a VUB. Ide mi hlavne o cenu, keďže ešte neviem ako sa podnikanie rozbehne a o prístup k zákazníkovi. Bude to môj prvý účet, takže ešte vôbec nemám s touto formou platenia skúsenosti.
dragan.michal
24.10.09,17:37
Bud mBank alebo FIO. Fio je financna skupina a ked si u nich otvoris ucet tak maju nastavenie:
- minimalny zostatok 10 eur
- poplatok je 1Kc

Kedze FIO je investicna skupina tak zalozenim ziskas ucet v SK vedeny v EUR a aj cesky ucet vedeny v Czk. Vsetko ovladas cez svoj internet banking. Ziadne mesacne poplatky neplatis a pokial chces prijimat platby zo slovenska tak ako kod banky pouzivas xxxx a ked z ceska tak yyyy (prisom cislo uctu mas to iste). Takze neplatis ani poplatky ze prevody do CR.

Maju pobocky v Bratislave, Ziline a Kosiciach.
marian152
25.10.09,10:43
bohužiaľ, tie nemajú pobočky v mojom meste, ale ešte som pozeral Tatrabanku, oni majú celkom výhodný balík TatraBusiness...vraj na pol roka je zadarmo...
dragan.michal
25.10.09,11:11
bohužiaľ, tie nemajú pobočky v mojom meste, ale ešte som pozeral Tatrabanku, oni majú celkom výhodný balík TatraBusiness...vraj na pol roka je zadarmo...

Ved tak si mozes otvoti ten najlacnejsi ucet v inej banke a prevadzat z toho FIO uctu.

Ja kedze mam kklientov aj v CR tak vyuzivam FIO a ked potrebujem peniaze tak si ich prevediem z FIO do SLSP. A mam pokoj. Otvorenie uctu FIO trva cca 20 minut a ked tam zavolas tak si mozes presne dohodnut cas, ja som max. spokojny. Jedina nevyhoda ze este neposkytuju vybery z banky, ale maju dohodu z CSOB a niekedy nabuduci rok sa bude dat aj z bankomatov vyberat.
camozzi
25.10.09,11:13
bohužiaľ, tie nemajú pobočky v mojom meste, ale ešte som pozeral Tatrabanku, oni majú celkom výhodný balík TatraBusiness...vraj na pol roka je zadarmo...
Ja mam ucet v TB a zatial som spokojny. Otvaral som ho pred rokom a nemal som ho na pol roka zadramo. Zrejme maju teraz akciu.
Skus pozriet aj na VUB - maju flexi biznis ucet. Ten si vyskladas na mieru a podla toho aj platis. Na ich STRANKE (http://www.flexibiznisucet.sk/) sa da vyskusat nastavenie uctu a zobrazi sa ti aj cena, ktoru budes mesacne platit.
Wes
25.10.09,11:48
Neviem ci sa mylim alebo nie ale este som sa nestretol s bankou ktora by mala neobmedzene prijate platby uz od najmensich pausalov za ucet okrem mBank a VUB. Ak si podnikatel ktory viacej prijma platby ako plati jednoznacne VUB. Usetris peniaze na prijatych platbach. mBank by som si volil iba ak pri mensich ciastkach ja osobne potrebujem hmotnu pobocku a mat isotu rucenia vkladu a nie ako maju oni (myslilm ze este to nezmenili) rucenie len do +- 33 tis. eur.
padro
25.10.09,12:26
ja mam TB niekolko rokov osobny ucet, 2 roky podnikatelsky, zatial bez zjadneho problemu... ak chces prist o nervy daj si VUB:D
marian152
25.10.09,12:38
Wes
25.10.09,13:14
ja mam TB niekolko rokov osobny ucet, 2 roky podnikatelsky, zatial bez zjadneho problemu... ak chces prist o nervy daj si VUB:D

Ja mam 4 roky osobny, 2 roky podnikatelsky VUB.
Ziadny problem.

Takze nazory su cisto subjektivne.

Musis si vybrat sam :D