dexempak
24.10.09,20:51
Caute.
Vie mi niekto pomocť s výberom plastových okien na RD? Mám pri výbere tlačiť na čo najväčšiu stavebnú šírku, izolačné trojsklo, teplý rámik, a pod. ?
kero64
25.10.09,06:54
Vidím, že ti tu nikto neodpovedá, tak ti ja napíšem, ako by som sa rozhodoval ja. Pravdepodobne je to novostavba, tak by si mal robiť kvalitný výber. Trh je plný rôznych okien od rôznych výrobcov. Ja budem teraz asi neobjektívny, okná som menil aj na byte v paneláku a aj na chalupe. Sú to okná od dvoch dodávateľov a obaja sú veľmi dobrý.Preto, keby som sa mal rozhodovať ešte raz, určite by to bol jeden z nich. Keď sme sa my rozhodovali, zaujímalo nás, aká je to firma, kde sa okná vyrábajú, z čoho sa vyrábajú, aká je záruka, aký je servis, koľko sú na trhu. Dnes už nieje problém objednať 8-komorový systém s trojsklom. Už z laického hľadiska je jasné, prečo sa pridávajú komory, teda vytvárajú sa vzduchové tunely v ráme okna. Taktiež je jasné, prečo trojsklo. Dôležité je kovanie a vôbec, všetko kovové, čo v tom okne je. Už či pánty, zámky na okná, istenie atď. Skús si prezrieť referencie výrobcov, prípadne sa ísť spýtať niekoho, kto už okná má, ako je spokojný, či by si tie okná dal znova alebo by značku menil. Tu ti môže napísať kto chce, čo chce, ale konečný výber bude aj tak na tebe.