vlado1980
24.10.09,21:40
Priateľka sa v minulosti venovala tancu. Chcela by si založiť tanečnú školu (spoločenské tance). Nešlo by o profesionálny tanec, ale len o kurz tanca. Vie mi niekto poradiť, čo všetko (aké prípadné povolenia, školenia, alebo certifikát) je potrebné na rozbehnutie takéhoto druhu podnikania? Budem vďačný za každú radu... :-)
Lianka
25.10.09,06:29
Hmm, co tak "organizacia kurzov a skoleni"... Je to volna zivnost.
tengi
27.10.09,11:11
také jednoduché :)

Treba ist na kvetnu ulicu, vybavit si tam vypis z registra trestvo, potom na ZU vybavit si zivnost 5€, zaregistrovat sa na DU a mozete zacat. :)

Treba mysliet na priestory a potom alebo pred tym o reklame.... kde zohnat klientelu, kto je moja cielova skupina...atd...

Vela stastia prajem :)
luigi72
27.10.09,20:34
Výpis z registra trestov nepotrebuje, všetko komplexne vybavuje ŽÚ. Priateľka môže podnikať na voľnú živnosť, ako to už tu bolo spomenuté.

28. VZDELÁVANIE

28.1 Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti

- doučovanie a príprava žiakov a študentov (na maturity, pohovory, ...) formou skupinového alebo individuálneho doučovania
- mimoškolská činnosť v záujmových krúžkoch
- organizovanie kurzov, školení a seminárov
- uskutočňovanie školiacich aktivít v oblasti podpory predaja, výroby a obchodu
- ...
Poznámka:
V rámci tejto živnosti nie je možné vykonávať:
- vyučovanie v odbore cudzích jazykov,
- vyučovanie v odbore umenia

zdroj: ZOZNAM ODPORÚČANÝCH OZNAČENÍ VOĽNÝCH ŽIVNOSTÍ A ICH BLIŽŠIE VYMEDZENIE
zalobaba
27.10.09,20:46
také jednoduché :)

Treba ist na kvetnu ulicu, vybavit si tam vypis z registra trestvo, potom na ZU vybavit si zivnost 5€, zaregistrovat sa na DU a mozete zacat. :)

Treba mysliet na priestory a potom alebo pred tym o reklame.... kde zohnat klientelu, kto je moja cielova skupina...atd...

Vela stastia prajem :)

Som v šoku z toho, s akou istotou tu "radíš" úplné nezmysly !!!!!!!!!!!! :mad:
vlado1980
03.11.09,18:54
Ďakujem všetkým za cenné rady.
vlado1980
03.11.09,18:58
Ešte by ma zaujímalo, či je potrebný nejaký certifikát. Tak napríklad, priateľka podniká v oblasti nechtového dizajnu, čo je tiež voľná živnosť, ale k tomu potrebovala certifikát. Samozrejme, že spoločenské tance ovláda.
Doduša
31.10.17,08:00
Možem sa spýtať, ak tomu teda správne rozumiem , tak tanec sa pod touto živnosťou vyučovať dá , ale len formou kurzov ano ? a vztahuje sa to prosím aj na deti ? kurzy tanečné a pohybové pre deti? :) dakujem :)