toryu
25.10.09,01:44
Ahojte, ako pripevnit 5ku polystyren na strop? klasika lepidlo? nebude to padat? a vrtat 5 dier na jednu tabulu sa mi nechce, uz som vrtal par dier do stropu a nikdy viac....
premyslal som ze na strop pripevnim drevene late a vrutmi do dreva prisrobujem poylstyren, co vy na to? zda sa my to najlacnejsia metoda a hlavne malo vrtania
i ked keby to to lepidlo udrzalo tak by to bolo naj, lebo vrtanie je des
jo a je to v garazi, takze o estetiku moc nejde

poradte prosim dakujem
alla66
24.10.09,23:52
je tu podobná téma, namiesto garáže sa jedná o pivnicu http://www.porada.sk/t100823-p3-zateplenie-stropov-pivnic.html
kero64
25.10.09,06:28
Ak to chceš skutočne dobre urobiť, prilepiť a aj navŕtať. Samotné nalepenie by ti mohlo časom opadnúť. Neviem, prečo je problém urobiť diery do stropu. Aj keby si mal strop zo železobetónu, každá lepšia príklepová vŕtačka si s tým poradí. A ak takú nemáš, dnes už väčšina predajní s profi náradím má aj požičovňu. Alebo je problém niekde inde?
toryu
25.10.09,07:58
Vo vrtacke by problem nebol, ale zda sa mi to zbytocne pracne...
co hovorite na tie drevene late? garaz ma cca 6x3m, jedna 3m lat stoji 30 Sk, spolu 12ks, kazda na 3-4 hmozdiny, medzi late 2ku PS a na to este 5ku...
Stefan2005
25.10.09,08:11
... spolu 12ks, kazda na 3-4 hmozdiny, medzi late 2ku PS a na to este 5ku...

... a opačný postup? nalepiť a potom prekryť latami?
dad111
25.10.09,08:26
Aj ja by som to chcel urobiť. Plánoval som tiež rošt z lát a prekrytie polystyrénom. Vo vzniknutej medzere by prechádzali trubky kúrenia a podlahu by akoby ohrievali. Mohol by sa k tomu niekto znalý vyjadriť?
Druhá možnosť je to lepenie. Aký druh lepidla a polystyrénu použiť, v každých stavebninách radia iné. Strop je keramický, teda dutý, škrupina asi 1 cm. Budú v tom tie kotvy držať?
Ďakujem
220870
25.10.09,09:15
Ak to chcete lepiť na strop tak strop nesmie byť maľovaný.Inak sa musí kotviť .Strop musí byť pomerne rovný.Ak sú dodržané tieto podmienky a urobí sa to poriadne tak to nespadne.Lepidlo napríklad DUO CONTACT http://www.baumit.com/baumit/sk/main1/sub1/10772/index.shtml
alebo http://www.soudal.sk/etics-bond-products-1698-12.aspx?category=20
220870
25.10.09,09:22
je tu podobná téma, namiesto garáže sa jedná o pivnicu http://www.porada.sk/t100823-p3-zateplenie-stropov-pivnic.html

Pozor.Do vlhkých pivníc treba polystyrén na to určený napr. styrodur.
dodo g
25.10.09,10:59
Ja som tak zateploval stropy izieb pod rovnou strechou.Dal som sadrokartonárske profily a na to 5 ku polystyrén.Sieťka lepidlo feinputz. Pohoda rýchlo a lacno.
dad111
25.10.09,13:08
1.A čo tie kotvy do keramického stropu. Je dutý ako tam držia, aký je to typ?
2. A tá možnosť so vzduchovou medzerou zohrievanou od rozvodov UK. Má to cenu?
220870
25.10.09,14:20
1.A čo tie kotvy do keramického stropu. Je dutý ako tam držia, aký je to typ?
2. A tá možnosť so vzduchovou medzerou zohrievanou od rozvodov UK. Má to cenu?
V takomto prípade by som určite použil sadrokartónové koštrukcie.Ak by ste sa predsa len rozhodli pre ten drevenný rošt tak treba použiť rozperné hmoždinky do dutých stien a stropov( dostať kúpiť v každej predajni kde predávajú SDK.Na takto zabudované trubky treba v obidvoch prípadoch doatočne namontovať reguláciu teploty .Podlaha z bezpečnostných dôvodov nemôže mať 60°C:D, čo je bežná teplota vody pri radiátorovom kúrení.
ski555
25.10.09,15:40
na susednej bytovke zateplovali stropy v spoločných priestoroch a vždy im zopár tabúl spadne - opravia,ja som to isté robil teraz samozrejme kotvil 375 ks hmoždín teda riadna fuška,ale bez kotvenia neodporučam a tých 5 dier to je radost robit
220870
25.10.09,16:39
Úplne stačí dve hmoždiny na 50mm tabuľu.
alla66
25.10.09,16:44
Ahojte, ako pripevnit 5ku polystyren na strop? klasika lepidlo? nebude to padat? a vrtat 5 dier na jednu tabulu sa mi nechce, uz som vrtal par dier do stropu a nikdy viac....
premyslal som ze na strop pripevnim drevene late a vrutmi do dreva prisrobujem poylstyren, co vy na to? zda sa my to najlacnejsia metoda a hlavne malo vrtania
i ked keby to to lepidlo udrzalo tak by to bolo naj, lebo vrtanie je des
jo a je to v garazi, takze o estetiku moc nejde

poradte prosim dakujem

zabudla som;)....my sme pri zatepľovaní polystyrénom používali


Tanierové hmoždinky


http://www.zateplovacimaterial.sk/images/09.jpg
dad111
26.10.09,16:56
zabudla som;)....my sme pri zatepľovaní polystyrénom používali


Tanierové hmoždinky


http://www.zateplovacimaterial.sk/images/09.jpg
Tieto tanierové hmoždiny ale nebudú v keramickom strope držať. Aké teda použiť?
220870
26.10.09,17:15
Na tejto stránke nájdete všetky možné aj nemožné hmoždinky
http://www.allmedia.sk/download/Podpora/Katalog/Allmedia-Katalog_web_2009.pdf
lijana1
26.10.09,17:52
ked chces len lepit, tak pred lepením napenetruj strop DUVILAXOM.Na polystyren použi PROFILEP je to original lepidlo na polystyren a nehrozí žeby to spadlo.;)Budeš mať čo robiť ak sa rozhodneš ho raz odstrániť
duves
28.10.09,07:20
A ako by ste zateplili strop garáže, pričom podklad sú vlnovky?
Minerálnou vatou? Musí ísť na to parozábrana?
220870
28.10.09,17:27
Aké vlnovky?.. podšalovali betónový strop vlnovkovitým plechom?
duves
28.10.09,17:32
Nie, je to betonovy prefabrikat a vlnovky mam v interieri. Ak sa to raz rozhodnem zateplit, neviem ako na to.
toryu
29.10.09,22:12
ked chces len lepit, tak pred lepením napenetruj strop DUVILAXOM.Na polystyren použi PROFILEP je to original lepidlo na polystyren a nehrozí žeby to spadlo.;)Budeš mať čo robiť ak sa rozhodneš ho raz odstrániť

super, dik za tip, asi to urobim tvojou metodou, najjednoduchsie, pohodlne bez vrtania, udrzi to aj omietku potom? malo by
220870
30.10.09,03:51
Ešte raz upozorním ,ak bol predtým povrch natretý farbou tak sa to musí kotviť tanierovými hmoždinkami.
elkibo
01.11.09,22:16
A co takto skusit prilepit montaznou penou? Je to rychle, ciste a hlavne pevne. A drzalo by to aj na tej vlnovke. Len ten polystyren treba trosku podopret aby hned nespadol. Staci judnou stresnou latou.
toryu
03.11.09,07:39
montazna pena asi nie je idealna, kazda tabula by bola inak nalepena, podvihalo by to
toryu
03.11.09,07:41
Ešte raz upozorním ,ak bol predtým povrch natretý farbou tak sa to musí kotviť tanierovými hmoždinkami.

strop je natrety vapnom...nemas skusenost?
duves
03.11.09,08:06
montazna pena asi nie je idealna, kazda tabula by bola inak nalepena, podvihalo by to
Je to dosť pravdepodobne. I ked by bolo vhodne použiť nízkorozťažnú penu.
Este ma napadla vec, hornbach od leta prezentuje upevnovanie zataplovacích dosák pomocou peny, je to specialna pena s nízkou rozťažnosťou. Tak hadam ta je vhodna.
elkibo
03.11.09,08:58
Je to dosť pravdepodobne. I ked by bolo vhodne použiť nízkorozťažnú penu.
Este ma napadla vec, hornbach od leta prezentuje upevnovanie zataplovacích dosák pomocou peny, je to specialna pena s nízkou rozťažnosťou. Tak hadam ta je vhodna.

samozrejme nizkoroztaznu, vsimol som si ze to uz ponuka aj baumax. Ale prvykrat som to videl v jednych specializovanych stavebninach. NAnasa sa to pomocou montaznej pistole. Ale v tomtopripade je to bezpredmetne kedze je strop natrety vapnom ale pre ostatnych je to dobry tip. I ked i v tomto pripade by to slo ale az po oskriabani vapna...
henry_sk
03.11.09,15:14
strop je natrety vapnom...nemas skusenost?

Aj ked nie je otazka na mna - vseobecne sa doporucuje staru malovku zoskrabat az na omietku, ktoru potom mozes napenetrovat. Moze sa stat, ze omietka bude pod farbou mierne drobiva, ale penetrak to spravi.

Mne davnejsie "majster" murar pri rekonstrukcii bytoveho jadra natiahol vyrovnavaciu vrstvu kleber+omietka na napenetrovanu staru malovku. Ta vrstva mala miestami 3cm a zhruba po 3 dnoch zacala vo velkych kusoch padat - oddelila sa prave ta farba od predchadzajucej vrstvy farby. Ale kleber na farbe drzal fest dobre ...
220870
03.11.09,16:34
strop je natrety vapnom...nemas skusenost?
S vápnom sú problémy.Buď silný penetrák alebo dočista oškriabať ,zbrúsiť.Alebo tanierové hmoždinky.Najlepšie hmoždinky.
S tou penou pozor.Nízkorozťažná pena nieje žiadna novinka na polystyrén treba použiť penu na to určenú.napríklad:http://www.soudal.sk/%28S%284cd5ds55yc0icfubo3rmc5jc%29%29/etics-bond-products-1698-12.aspx?category=20
http://www.soudal.sk/%28S%284cd5ds55yc0icfubo3rmc5jc%29%29/peri-bond-products-1697-12.aspx
Obyčajná aj nízkoroztažná pena môže reagovať s polystyrénom a aj reaguje.
elkibo
03.11.09,16:58
Obyčajná aj nízkoroztažná pena môže reagovať s polystyrénom a aj reaguje.

Z vlastnej skusenosti viem ze obycajna pena mi z polystyrenom vobec nezreagovala - vyplnal som medzeri v polystyrene - a vsetko je OK
Ale diky za stranku prave sa mi velmi hodila - objavil som tam studničnú penu - nevedel som ze take nieco existuje presne take nieco teraz potrebujem.
220870
03.11.09,17:20
Nie každá pena reaguje z polystyrénom.Ja mám zas opačnú skúsenosť.Nechtiac sa dostala ,pri osadzovaní okien na zateplenie domu a vyhĺbila si tam svoju cestičku.Aj keď sa nakoniec riadne prilepila o polystyrén.
toryu
24.12.09,22:40
tak hotovo:) slo to ako po masle, za necele 2 dni sme to mali zmaknute
nakoniec som to dal na tie late, aspon je istota ze to nespadne, a je to aj cista praca ako to nejako lepit
najviac som sa obaval ako vyrezem tie drazky do polystyrenu,ale kamarat google zase nesklamal,pomocou pajkovacky s pripevnenym medenym dratom to krasne ide
neviem ci to mam natahovat klebrom este + sietka, alebo nechat v takomto stave, co myslite?
este ma caka nalepenie 4 polysu na garaz.vrata, vyrovnanie stien + vymalba/po 16 rokoch su v peknom stave ze:) /, a podlaha nejaka,to az casom, hlavne ze to je zateplene, uvidime ci to pomoze ked budu mrazy,malo by, uz teraz citim ze tu je teplejsie
toryu
03.03.10,22:46
mam prosbu, treba zakryvat polystyren? resp co sa stane za par rokov/desiatok rokov ked nebude zakryty? ide mi o ten strop, je to odkryte, neviem ci mam na to natahovat omietku
nezamestnany
16.07.14,06:47
tiez mam podobny problem. na vymalovany popraskany strop by som chcel nalepit polystyrenove kazety. dal som na to hlbkovu penetraciu, ale bojim sa,ze to nebude drzat. mam to oskrabat po omietku, dat do lepidla (pripadne sietky) a skusit to nalepit na to, ci mam dat aj omietku?
diky za reakciu
lapejko
16.07.14,18:49
pod kazety treba v každom prípade zoškrabať maľbu, potom penetrovať vyspraviť diery a pukliny a lepiť disperzným lepidlom na polystyrén, kupovať vo vedierku aspoň 3 kg.