pio666
25.10.09,07:41
Dobry den,

potreboval by som poradit vo veci odchodu z prace ( moja vypoved -uplinutim 2 mesac. vypovednej lehoty )
Od 1.11.2009 budem nezamestnany,ale okolo 10.11. 09 by mi mal dat vediet novy zamestnavatel ci mozem nastupit.
To obdobie by som chcel ist na PN.
Potreboval by som poradit ci sa musim pocas toho obdobia zaevidovat na OU prace ( 1.11. - 10.11.09 )

Dakujem
terezamaria
25.10.09,06:51
Dobry den,

potreboval by som poradit vo veci odchodu z prace ( moja vypoved -uplinutim 2 mesac. vypovednej lehoty )
Od 1.11.2009 budem nezamestnany,ale okolo 10.11. 09 by mi mal dat vediet novy zamestnavatel ci mozem nastupit.
To obdobie by som chcel ist na PN.
Potreboval by som poradit ci sa musim pocas toho obdobia zaevidovat na OU prace ( 1.11. - 10.11.09 )

Dakujem

Samozrejme, že sa prihlásiš na ÚPSV a R. Je otázne, či Ti priznajú podporu v nezamestnanosti, či máš odpracované 3 roky z posledných 4 rokov. Nič o tom nepíšeš.

Pokiaľ už budeš prihlásený a máš dôvod na PN-ku, môžeš po prihlásení byť aj PN. Tým sa Ti podpora preruší a budeš poberať od prvého dňa PN-ku zo Sociálnej poisťovne. Na ÚPSV a R zanesieš xerox kópiu práceneschopnosti .
Ešte nemáš istotu, či Ťa do nového zamestnania zoberú, takto budeš mať tie dni, pokiaľ Ťa zoberú pokryté. Samozrejme Ti držím palce, aby si sa zamestnal.
pio666
25.10.09,07:33
Samozrejme, že sa prihlásiš na ÚPSV a R. Je otázne, či Ti priznajú podporu v nezamestnanosti, či máš odpracované 3 roky z posledných 4 rokov. Nič o tom nepíšeš.

Pokiaľ už budeš prihlásený a máš dôvod na PN-ku, môžeš po prihlásení byť aj PN. Tým sa Ti podpora preruší a budeš poberať od prvého dňa PN-ku zo Sociálnej poisťovne. Na ÚPSV a R zanesieš xerox kópiu práceneschopnosti .
Ešte nemáš istotu, či Ťa do nového zamestnania zoberú, takto budeš mať tie dni, pokiaľ Ťa zoberú pokryté. Samozrejme Ti držím palce, aby si sa zamestnal.
Dik za radu,ano mam odpracovane 4,5 roky nepretrzite.
Myslel som len ze sa vyhnem tym papierovackam na OU prace.
ivka70
25.10.09,08:00
Dik za radu,ano mam odpracovane 4,5 roky nepretrzite.
Myslel som len ze sa vyhnem tym papierovackam na OU prace.

Vobec sa nemusis hlasit na UP.
Ak pojdes na PN od 2.11., tak ti zostane vevykryty len 1 den - 1.11. a ten si budes musiet ist doplatit do zdravotnej poistovne.
To je ale velmi mala suma.
ak budes uz od 2.11. na PN, urad prace ta nezaeviduje, lebo zaevidovat by ta zaevidoval az po ukonceni PN.
veronikasad
25.10.09,08:11
Dobry den,

potreboval by som poradit vo veci odchodu z prace ( moja vypoved -uplinutim 2 mesac. vypovednej lehoty )
Od 1.11.2009 budem nezamestnany,ale okolo 10.11. 09 by mi mal dat vediet novy zamestnavatel ci mozem nastupit.
To obdobie by som chcel ist na PN.
Potreboval by som poradit ci sa musim pocas toho obdobia zaevidovat na OU prace ( 1.11. - 10.11.09 )

Dakujem
mimotemyTy už teraz vieš, že 2.11. budeš PN ? Len aby to nevadilo pri nástupe tvojmu budúcemu zamestnávatelovi ...
pio666
25.10.09,09:28
mimotemyTy už teraz vieš, že 2.11. budeš PN ? Len aby to nevadilo pri nástupe tvojmu budúcemu zamestnávatelovi ...
Hned 2.11.09 by som chcel ist za lekarkou poziadat ju aby mi dala aspon 2 tyzdne PN, kym si to nedam do poriadku.
Preco myslis ze by to malo prekazat mojmu buducemu zamestnavatelovi?
Ved ked mi povie ze mozem nastupit tak ukoncim PN a nastupim.
ivka70
25.10.09,10:08
Hned 2.11.09 by som chcel ist za lekarkou poziadat ju aby mi dala aspon 2 tyzdne PN, kym si to nedam do poriadku.
Preco myslis ze by to malo prekazat mojmu buducemu zamestnavatelovi?
Ved ked mi povie ze mozem nastupit tak ukoncim PN a nastupim.

Uplne jednoducho - je to cista spekulacia. Kde ma novy zamestnavatel zaruku, ze rovnako nebudes spekulovat pocas zamestnania?

PN sluzi na to, aby clovek nezostal bez prijmu, ked kvoli chorobe nemoze pracovat, nie na to, aby preklenul obdobie medzi jenym a druhym zamestnanim.
Zial, zneuziva sa to :(.
pio666
25.10.09,15:32
Uplne jednoducho - je to cista spekulacia. Kde ma novy zamestnavatel zaruku, ze rovnako nebudes spekulovat pocas zamestnania?

PN sluzi na to, aby clovek nezostal bez prijmu, ked kvoli chorobe nemoze pracovat, nie na to, aby preklenul obdobie medzi jenym a druhym zamestnanim.
Zial, zneuziva sa to :(.

Ano je to spekalucia,dnes spekuluje kazdy. Za 4,5 roka co som nepretrzite pracoval som nebol ani raz PN!!!
Teraz potrebujem preklenut nejake obdobie .Jedna sa mi o tyzden max. 2.
A otazke preco by mal novy zamestnavatel mat pochybnosti nerozumiem.
Keby som mohol tak nastupim hned 2.11,ale to zalezi od toho ci si ma vyberu.
veronikasad
25.10.09,15:35
Ano je to spekalucia,dnes spekuluje kazdy. Za 4,5 roka co som nepretrzite pracoval som nebol ani raz PN!!!
Teraz potrebujem preklenut nejake obdobie .Jedna sa mi o tyzden max. 2.
A otazke preco by mal novy zamestnavatel mat pochybnosti nerozumiem.
Keby som mohol tak nastupim hned 2.11,ale to zalezi od toho ci si ma vyberu.
Ak máš o túto prácu vážny záujem, prihlás sa radšej na úrade práce - ak sa ti nechce platiť zdravotné poistenie ako samoplatitel. Ak ťa nevyberú a budeš mať zdravotné problémy, na PN-ku môžeš isť po "konkurze".
Naozaj tvoja PN-ka môže zavážiť pri rozhodovaní u zamestnávatela ...
pio666
25.10.09,18:41
Ak máš o túto prácu vážny záujem, prihlás sa radšej na úrade práce - ak sa ti nechce platiť zdravotné poistenie ako samoplatitel. Ak ťa nevyberú a budeš mať zdravotné problémy, na PN-ku môžeš isť po "konkurze".
Naozaj tvoja PN-ka môže zavážiť pri rozhodovaní u zamestnávatela ...
OK dik za radu,zvazim to a necham si aj poradit nakolko som taku situaciu neriesil.
Preco myslis zeby to mal byt problem ze som na PN?
Katy a R
25.10.09,18:57
a ešte dodám
dávka v nezamestnanosti sa počíta z VZ za posledné 3 roky .. a je 50%
nemocenská dávka sa počíta z VZ za minulý rok (v tomto prípade) .. a je: prvé 3 dni 25% a ďalšie dni 55%
logitek
05.12.09,07:05
Dobry deň,
Mam ukončeny pracovny pomer vypovedou zo strany zamestnavateľa podľa §63 odst.1, pis.a, vypovedna doba mi konči dna 31.12.2009. Potreboval by som vedieť aky je rozdiel v PN, ktora začne pred ukončenim Vyp. doby a PN, ktrora začne plynuť po ukončení Vyp. doby a ako je to so zaevidovaním na Urad prace. Dakujem