sisa 7
25.10.09,09:40
Ahojte poraďáci!
Prišiel čas, kedy sa musí podať na DÚ prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 3 Q. Keďže som to nikdy neposielala a teraz som povinná to podať, tak si chcem overiť postup, aby som dačo nespackala.
Mali sme troch dohodárov na dva mesiace, ktorý mali podpísané vyhlásenia a tým pádom im nevyšla žiadna daň. Nevyplcali sme ani daňový bonus. Takže druhú stranu prehľadu mám nechať čistú, alebo sa tam píše 0?
Ďakujem vopred
Anja111
25.10.09,09:09
Ahojte poraďáci!
Prišiel čas, kedy sa musí podať na DÚ prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 3 Q. Keďže som to nikdy neposielala a teraz som povinná to podať, tak si chcem overiť postup, aby som dačo nespackala.
Mali sme troch dohodárov na dva mesiace, ktorý mali podpísané vyhlásenia a tým pádom im nevyšla žiadna daň. Nevyplcali sme ani daňový bonus. Takže druhú stranu prehľadu mám nechať čistú, alebo sa tam píše 0?
Ďakujem vopred
Vypíšeš nuly...
Nutricia
26.10.09,07:32
ešte doplním aj ked už nebudeš mat žiadnych zamestnancov a ani dohodárov aj tak musíš podávat prehlad pokial bude zamestnávatel stále zaregistrovaný na DÚ ako plarca dane zo záv.činnosti.
31Jankal
16.11.09,11:53
Dobrý den vymotajte ma z tohto. Pomaličky si vypisujem prehľad za 4Q a teraz neviem:
v 8.riadku mám sumu 62,92€ /to je za mesiac 9/09/
v 9. riadku mám sumu DB 60€ /to je za mesiac 10/09/
v 10.riadku mi vychádza suma 2,92€
dokedy sa to má zaplatiť? V tom mám problém pretože v 9.riadku keby sme robili výplaty 25.11. tak to už nestihneme do 15.11. zaplatiť? Ako to vlastne je s tým platením? Prosím Vás vymotajte ma z toho. Dakujem za odpovede
Nutricia
16.11.09,12:32
(11) Platiteľ dane122) je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. ak si zrazila v 11/2009 máš čas zaplatit do 15.12.2009.Na prehlade sa zrážková dan uvádza nie za ktorý mesiac ale v ktorom mesiaci bola dan zrazená a odvedená.Je v tom rozdiel oproti preddavkovej dani.Preddavkovú dan treba zaplatit do piatich dní po vyúčtovaní alebo pripísaní mzdy zamestnancovi na účet.Do prehladu sa uvádza za ktoré mesiace sa preddavková dan odvádza.
mirhu
25.05.10,09:26
(11) Platiteľ dane122) je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. ak si zrazila v 11/2009 máš čas zaplatit do 15.12.2009.Na prehlade sa zrážková dan uvádza nie za ktorý mesiac ale v ktorom mesiaci bola dan zrazená a odvedená.Je v tom rozdiel oproti preddavkovej dani Preddavkovú dan treba zaplatit do piatich dní po vyúčtovaní alebo pripísaní mzdy zamestnancovi na účet.Do prehladu sa uvádza za ktoré mesiace sa preddavková dan odvádza.
JE spravne :
zrazit dan k poslednemu dnu v mesiaci? teda vyplata za mesiac april, dan zrazena 30.4. ?
mirhu
07.06.10,08:07
JE spravne :
zrazit dan k poslednemu dnu v mesiaci? teda vyplata za mesiac april, dan zrazena 30.4. ?
Poradí mi niekto? Ďakujem :)
VieraPopluharova
07.06.10,08:15
Poradí mi niekto? Ďakujem :)

Odvedie zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane najneskôr do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, to znamena , ze ak mas urceny datum vyplaty najneskor do 5 dni tak musis vykonat.Ak nemas tak je to myslim do 5 dna v mesiaci nasledujucom po mesiaci, za ktory robis mzdy.
mirhu
07.06.10,11:38
Odvedie zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane najneskôr do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, to znamena , ze ak mas urceny datum vyplaty najneskor do 5 dni tak musis vykonat.Ak nemas tak je to myslim do 5 dna v mesiaci nasledujucom po mesiaci, za ktory robis mzdy.

Odvod mi je jasný, ale to zrazenie dane... či môže byť k 30.4., za apríl, a odvod je cca 15-teho, zároveň s vyplatením miezd na účty zamestnancov
rodina1
07.06.10,12:14
Odvod mi je jasný, ale to zrazenie dane... či môže byť k 30.4., za apríl, a odvod je cca 15-teho, zároveň s vyplatením miezd na účty zamestnancov
Podľa mňa môžete, nič tým neporušíte.
VieraPopluharova
07.06.10,19:41
Odvod mi je jasný, ale to zrazenie dane... či môže byť k 30.4., za apríl, a odvod je cca 15-teho, zároveň s vyplatením miezd na účty zamestnancov

Prepac, trosku som sa zamerala, len na odvod, pokial mas na mysli odvody do poistovní platí to co som napísala, ale zároven platí i odvod dane, kedy Ty urobis vyplatu a zrazis dan zamestnancovi ci 30.4.2010 za april, alebo 3.5.2010, nic tym neporusis, len treba dodrzat zakonom stanivene terminy, pre odoslanie zrazenych odvodov a zrazenej dane.Skratka ano mozes to urobit i 30.4.2010.