henry_sk
25.10.09,15:20
Učebnicový príklad:
Kúpil som RD, dvojgeneračný, 10x10m, dve podlažia, sedlová strecha, manzardka s plochou strechou, bez pivnice.

Pôvodný rozpočet na rekonštrukciu ztroskotal. Namiesto výmeny krytiny, som musel vymeniť aj krov a popri tom som zrušil manzardku, škárobetón povaly vymenil za novú betónovú podlahu, štíty som vymenil za OSB konštrukciu, podlahu na prízemí som musel vyhádzať - nemala hydroizoláciu, omietky celého prízemia som strhol dole - boli zasolené a zaplesnivené, múry nad základmi som dal podpíliť...

Keď som nanovo prerábal rozpočet, zistil som, že mi peniaze vydajú ledva na rekonštrukciu 1. podlažia. Prízemie nechám tak a dokončím ho až po tom, ako predám byt, v ktorom ako 4-členná rodina bývame. Po predaji bytu všetko vrazím do dokončenia a zateplenia.

Má niekto reálne výhrady voči riešeniu bývať na poschodí, pod sebou mať nevykurované prízemie a nad sebou nevykurovanú povalu? Neviem si presne vypočítať tepelné straty - odhadujem okolo 15kW.
Prístup do "bytu" na poschodí by bol po existujúcom schodisku. Je jasné, že bez zateplenia budú náklady na vykúrenie extra vysoké.
Na poschodí ma čaká: nové rozvody elektro, vody, podlahové kúrenie, výmena okien, omietky, podlahy, výbava kúpelne a malej kuchyne. Mám na to necelých 20.000 eur... :confused:
220870
25.10.09,14:36
Poznám veľa domov kde sa v prízemí nekúri .Síce to nieje ani zďaleka ideálne riešenie ,ale ani nič mimoriadne nad čím by ste si mali lámať hlavu.Ako činžiakový si určite budete sťažovať na chladnú podlahu,aj keď tam dáte podlahové kúrenie nebude to to na čo ste zvyknutý z činžiaku.Tých 20 000 ak nebudete moc náročný by vám malo stačiť na jedno podlažie.
henry_sk
25.10.09,14:50
Ďakujem za povzbudenie :)

Podlahové kúrenie bude na cca 2cm EPS100. Nechcem dávať viac, lebo vo finále to bude podlaha medzi dvoma vykurovanými podlažiami a na celú podlahu mám aj s vyrovnaním podkladu pod EPS dokopy 10cm.
ciners
25.10.09,15:02
Polystyren do podlahy ee, bude tam chybat krocajova izolacia, radsej tvrdeny nobasil
henry_sk
25.10.09,15:23
Hmm, ale na polyš pôjde cca 7cm poteru s podlahovým kúrením - to neutlmí kroky?
- plánoval som fóliu medzi izoláciou a poterom - nehrozí zrážanie vlhkosti v nobasile?
- idú chytať trubky v tvrdenom nobasile na U-háčiky?