Numberos
25.10.09,17:17
zdravim, mam taky dlhotrvajuci problem s internetom.. som na private kde je jeden stary PC na ktorom je cez modem internet od UPC.. na tom PC funguje internet bez problemov no problem je v tom, ze ked vytiahnem sietovy kabel a vlozim ho do notebooku na ktorom chcem ten net plnohodnotne vyuzivat, proste sa mu nedari rozpoznat/identifikovat siet.. je tu fungl novy notebook na ktorom je vista.. UPC ma spraveny system registrovania mac adresy hned po vlozeni kablu, staci otvorit prehliadac a malo by naskocit chello.upc.sk kde uz pokracujete podla urcitych krokov.. mne vsak tu adresu nechce nacitat ani za nic.. pochodil som uz vela for, kde uz viem ze na viste protokol v6 vypinam, adresy su nastavene na automatiku tiez aj dns, modem som resetoval, vypinal z prudu na 30 sekund, tiez proxy[ak sa to zistuje v IE tak su vypnute].. viacnasobne preinstalovanie, odinstalovanie a aktualizovanie sietovej karty nepomohlo ani spustenie systemu pod linuxom ubuntu z usb.. uz naozaj neviem kde moze byt problem..

myslel som ze sa to vyriesii zmenenim mac adresy na dialku, mailoval som technikom do upc a ziadal som o zmenu adresy, kde mi po tyzdnoch cakania konecne vyhoveli.. zmenili mac adresu na dialku, vopcham kabel do notebooku a zase ta neidetifikovana siet :( nasledne som vsetky kroky vyskusal zase.. stale nic.. zmenil som kabel naspet do pc, a tam mi v momente v prehliadaci nabehlo chello.upc.sk a v pohode som naspet zaregistroval staru mac adresu.. co je tomu notebooku ?


prosim o radu :confused:
Fero11
25.10.09,17:13
(nemam upc, neviem presne jak funguju)
Pozri ci mas v poriadku sietovu kartu (napr. prepoj ju s inym PC (len ci funguje))
Pozri ci notebooku bola pridelena IP adresa od UPC
Ak ano skus sa na tu ich logovaciu stranku pingnut, alebo skus tracert
Andy Kralik
25.10.09,21:04
Hlavne skontroluj sietovku - ci funguje inde, resp. skus inu sietovku dat do toho pocitaca. Zisti ci su spravne nainstalovane drivery
Fero11
26.10.09,05:15
No v notebooku bude asi horsie menit sietovky
Numberos
26.10.09,17:52
tak skusal som to na orange fibernet routry, vlozil som sietovy kabel a v momente naskocila siet, v pohode ju identifikovalo a internet v momente slapal bez problemov.. takze v sietovej karte to nebude..

na byte, stale po vlozeni kablu ukazuje: identifikuje sa siet, po chvili: neidentifikovana siet pre lokalne pripojenie.. pri podrobnostiach je tam ta asi defaultna nerozoznana windowsacka ipcka :(
mecky
26.10.09,18:19
mozno by stalo za to vyskusat naklonovat MAC adresu z toho pc do notebooku
Fero11
26.10.09,18:23
Ked zmenis v NB MAC adresu na taku aku mas v tom PC co ti net na nom ide, tak nevidim problem
Numberos
26.10.09,18:45
presne to som skusal hned este v prvy den ked som zistil tento problem, zmenit mac adresu notebooku, na tu mac adresu pc.. tiez aj ipcky vsetko, nic nefungovalo :( urcite je v tom nejaky hlupy detail alebo naopak nejaky pruser :confused:
Fero11
26.10.09,19:22
Tak to je potom blbe. Musis riesit dalej. Problem moze byt v DNS. V tom PC co ti net ide, tak pozri ci adresa je pridelovana s DHCP, ak hej, tak pozri aka je, ak nie, tak odpis tu ktora tam a samozrejme aj adresu DNS. Potom este v tom PC ak sa dostanes na tu uvodnu ups stranku, tak si ju odpis a potom daj start--spustit--cmd a tam napis ping a_nazov_tej_stranky.sk malo by ti to ukazat IP adresu, odpis si ju.
V NB pre istotu nastv mac ako v tom, podla toho ci ti DHCP prideluje, alebo nie, tak vypln ip branu, masku a dns a skus ist na tu stranku upc. ak nepojde, tak skus do browsera napisat tu ip adresu, co sisi odpisal.
Viac ti neviem poradit, mozno ti poradia skor ty, ktory maju net od upc
quantik
08.12.09,09:47
tak páni Váš problém som mal aj ja na 4 PC s Vista Bussiness.
Som technik na jednej škole a riešil tento problém 2 dni až som zistil nasledovné:

Zabudnite na Autokonfiguráciu IPv4 adresy (IPAutoconfigurationEnabled=1) a takisto na
DhcpConnForceBroadcastFlag=0
v položiek v registroch windowsu o ktorých sa dočítate v rôznych stránkach včetne MicroSoftu.

Pátral som a zistil, že čerstvo (na)preinštalovaná Vista SP1 na ktorej si hneď nastavíte pevnú IP adresu, Masku, Bránu a DNS server funguje!!!
Horšie to je keď tento krok urobíte až po stiahnutí a nainštalovaní aktualizácií včetne SP2.
V čom je rozdiel pred a po nainštalovaní SP2 a dočasnom používaní funkčného DHCP ??? ---->>> Pozri do registrov a uvidííííšššš !!!
Ale nebojte nebudete musieť preinštalovať Vistu.
Kde je problém?
- odporúčam najprv vypnúť Vaše sieťové pripojenie a potom ho
vo vypnutom stave znovu nastaviť a potvrdiť.
Vypnite si nastaveniach IPv6.
(možete sa doň znovu pozrieť či je tam všetko nastavené, alebo
či náhodov Vista neprepísala Bránu a Masku, ale !!! IGNORUJTE TO !!!
to je proste Vista )

- spustite si ako správca cez príkazový riadok regedit (editor registrov)
Profil siete sa nachádza v časti
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters\Interfaces\{ GUID }
- a tu môže byť viac profilov v takejto zátvorke s hexa kódmi {}
- keď nájdete ten správny, ktorý obsahuje Vami nastavenú IPadresu, Masku, Bránu a DNS, tak by ste tam mali vidieť po nainštalovaní Visty a okamžitom nastavení siete tu budú nasledovné položky:
IPAddress, SubnetMask, DefaultGateway, NameServer
A pretože Vám sieť nejde, tak Vám určite nejaká z týchto položiek chýba.
Takže ich treba podľa nasledovného popisu vytvoriť.

1. typ=REG_MULTI_SZ {textový reťazec}
nazov=IPAddress
hodnota=192.168.1.x <--- toto je adresa Vašeho PC, ktorú Vám dá poskytovateľ
2. typ=REG_MULTI_SZ {textový reťazec}
nazov=SubnetMask
hodnota=255.255.255.0 <--- toto je maska Vašej siete
3. typ=REG_MULTI_SZ {textový reťazec}
nazov=DefaultGateway
hodnota=192.168.1.1 <--- toto je Brány Vašej siete

- a ešte je dobré si nastaviť aj DNS server v tejto položke
4. typ=REG_SZ {textový reťazec}
nazov=NameServer
hodnota=192.168.1.1,192.168.1.1, atď <--- toto je DNS servery oddelene čiarkov

PRVÉ 3 POLOŽKY MUSIA BYŤ V TOMTO PROFILE INAK si Vista urobí po svojom v prípade protokolu IPv4, t.j. použije
Autokonfiguráciu IPv4 adressy alebo sa pokúsi získať z prvého dôverihodného servera DHCP adresu IP, a väčšinou je v dosahu viacero sieti.
- po vytvorení predchádzajúcich položiek stačí sieťové pripojenie Zapnúť prípadne reštartovať a malo by to ísť.
Flinstone
08.12.09,10:59
myslím, že pre UPC je najlepšie dať do cesty router, keď je pripojený zavolať na technickú podporu UPC, dať zaregistrovať aktuálnu MAC adresu a je pokoj. Resp. skúsenejší môžu na routri klonovať funkčnú MAC adresu.