Mauditt
25.10.09,18:15
Dobrý večer prajem, týmto sa chcem poradiť ako by ste postupovali pri tomto druhu úrazu.Príslušník utrpel úraz pri zásahovej činnosti /stal sa teda pri priamom výkone práce/ a to tak, že mal za úlohu odstrániť mačku na strome.Akonáhle ju chytil, tá ho uhryzla tak nešťastne, že prehrýzla ochrannú rukavicu a spôsobila príslušníkovi menšiu ranu na ruke. Príslušník, bol hneď na mieste ošetrený dezinfekčným prostriedkom a prevezený na lekárske ošetrenie.PN-ka mu nebola vystavená a nebude mať pravdepodobne ani bolestné. Úraz bol zapísaný do knihy drobných úrazov. Ako by bolo potrebné ďalej pokračovať, musí sa aj takýto prípad nahlásiť príslušnému inšpektorátu alebo orgánu dozoru? Vopred ďakujem za rady.
Valcake
25.10.09,17:32
Zdravím, určite je očkovaný proti tetanu a píšeš, že má len malé poranenie. Ja mám veľmi rada mačky a ako malá som mala paranenia -škrabance tiež, ale našťastie sa mi nikdy nič nestalo. Pre každý prípad treba ranu sledovať.
terezamaria
25.10.09,17:55
Dobrý večer prajem, týmto sa chcem poradiť ako by ste postupovali pri tomto druhu úrazu.Príslušník utrpel úraz pri zásahovej činnosti /stal sa teda pri priamom výkone práce/ a to tak, že mal za úlohu odstrániť mačku na strome.Akonáhle ju chytil, tá ho uhryzla tak nešťastne, že prehrýzla ochrannú rukavicu a spôsobila príslušníkovi menšiu ranu na ruke. Príslušník, bol hneď na mieste ošetrený dezinfekčným prostriedkom a prevezený na lekárske ošetrenie.PN-ka mu nebola vystavená a nebude mať pravdepodobne ani bolestné. Úraz bol zapísaný do knihy drobných úrazov. Ako by bolo potrebné ďalej pokračovať, musí sa aj takýto prípad nahlásiť príslušnému inšpektorátu alebo orgánu dozoru? Vopred ďakujem za rady.

Postupovali ste úplne správne. Každý úraz, i keď ľahký, je potrebné zapísať do knihy pracovných úrazov. Pokiaľ sa situácia neskomplikuje, bude to O.K., netreba nič ďalej nahlasovať. Pokiaľ by sa to skomplikovalo a on by nastúpil na PN-ku, už vtedy nahláška musí ísť. Držím palce, aby sa tak nestalo.
Katy a R
25.10.09,18:17
Možno by bolo vhodné, vyžiadať od lekára potvrdenie o prepokladanej dĺžke liečenia ...... ak náhodou (dúfam že nie) bude nejaká komplikácia a dĺžka liečenia sa predĺži .. tak aby mal zamestnávateľ doklad, prečo úraz nehlásil (ťažko sa to potom vysvetľuje..)

a tiež by to chcelo prijať nejaké opatrenie .. napr nakúpiť kvalitnejšie rukavice.;)
willma
26.10.09,05:15
Možno by bolo vhodné, vyžiadať od lekára potvrdenie o prepokladanej dĺžke liečenia ...... ak náhodou (dúfam že nie) bude nejaká komplikácia a dĺžka liečenia sa predĺži .. tak aby mal zamestnávateľ doklad, prečo úraz nehlásil (ťažko sa to potom vysvetľuje..) spravili všetko čo je potrebné, je to drobný prac. úraz.

a tiež by to chcelo prijať nejaké opatrenie .. napr nakúpiť kvalitnejšie rukavice. S týmto súhlasím;)
odpovede v texte.
Katy a R
26.10.09,16:06
.. jasné, že spravili všetko čo mali ;)
ja som len .. čo by bolo vhodné (pre ochranu zamestnávateľa) v prípade komplikácií..napr taká PNka v trvaní dva - tri mesiace. Mali by doklad, že na začiatku to naozaj nevyzeralo na takú dlhú dobu liečenia (a preto nehlásili..)
... ale to už je ozaj katastrofický scenár (a nič také nebude)
willma
26.10.09,16:27
aj v prípade katastrofického scenáru, majú to zaevidované, nemusia robiť žiadne iné opatrenia. Písali, že dotyčný nebol vôbec na PN.