minobj
25.10.09,22:40
Zdravím,
mám taký problém, som živnostník v jednom okrese, kde som na začiatok živnosti vzal príspevok z UPSVaR (živnosť vykonávam v mieste svojho bydliska) a chcem so spoločníkom založiť s.r.o. v inom okrese. Ja živnosť mám, on nie a ani ju neplánuje založiť. Čítal som, že na založenie s.r.o. potrebujem založiť najprv živnosť. Ako mám postupovať v mojom prípade? s.r.o. by bola prevádzkovaná v spoločníkových priestoroch čiže v inom okrese. Bol by niekto ochotný stručne mi napísať postup? Za odpovede Vám vopred ďakujem.
jozefm30
26.10.09,04:30
Iba strucne. Tak isto ako tvoj spolocnik. Ci ty mas zivnost, alebo nie na to nezalezi. s.r.o. je samostatna jednotka. Ja som tiez ten isty pripad ze mam zivnost (mesto A) aj sro (mesto B). Podrobny postup ako zalozit sro je aj na porade. Myslim ze tema "Zalozanie sro po novom" su tu aj potrebne vzorove dokumenty.
domenico.office
26.10.09,06:35
Len na doplnenie, zle si čítal, alebo zle si pochopil. Spoločníci nepotrebujú žiadne živnosti, by mohli založiť s.r.o., živnostenské oprávnenia potrebuje získať s.r.o., aby mohla vykonávať svoju činnosť. Ak by si chcel ušetriť 50% na súdnych poplatkoch za založenie s.r.o., ohlás sa, kontakt v profile.
zalobaba
26.10.09,10:06
Zdravím,
mám taký problém, som živnostník v jednom okrese, kde som na začiatok živnosti vzal príspevok z UPSVaR (živnosť vykonávam v mieste svojho bydliska) a chcem so spoločníkom založiť s.r.o. v inom okrese. Ja živnosť mám, on nie a ani ju neplánuje založiť. Čítal som, že na založenie s.r.o. potrebujem založiť najprv živnosť. Ako mám postupovať v mojom prípade? s.r.o. by bola prevádzkovaná v spoločníkových priestoroch čiže v inom okrese. Bol by niekto ochotný stručne mi napísať postup? Za odpovede Vám vopred ďakujem.

V prípade založenia SRO musia byť ŽL vydané na SRO.