klimka.l
26.10.09,02:16
Mam Canon MP 210 a vzdy, ked mi dojde farba vo farebnom tonery, tak odmieta tlacit, aj ked cierny je plny, netlacim nic farebne a aj vsetky ostatne vstupy su nastavene na ciernobielo???
Nevite mi poradit, ci tam netrba nieco nastavit alebo tak?? Uz som aj skusala ten farebny uplne vybrat, ale aj tak stale pise, ze mu proste chyba farba.
Dakujem
mpca
26.10.09,04:02
Ano je to tak,,,, Je to dane vyrobcom,, Takmer na ziadnej tlaciarni sa neda tlacit ak sa minie niektora farba....
Flinstone
26.10.09,12:46
je zaujímavé, že keď mi došla čierna, proste som vybral cardrige a farebný atrament mi tlačil čiernobielo... má to ale háčik... win ma poslal niekam, že nieje vložený čierny cardrige... linux mi vytlačil tým čo bolo vložené v tlačiarni :P
(tlačiareň HP DJ450)
Stanislav 1975
26.10.09,12:48
Ano je to tak,,,, Je to dane vyrobcom,, Takmer na ziadnej tlaciarni sa neda tlacit ak sa minie niektora farba....

Mne moja HP-čka, fičí na čiernobielo už 3 roky v kuse-farebný zásobník mám prázdny a tlačí na čierno bielo...:cool:
jojom
26.10.09,12:58
ja si zase myslím že ak je tam samostatne aj čierny zásobník tak sa to dá. Veď ešte nedávno predsa vo farebných tlačiarňach nebol čierny zásobník a čierna sa tvorila zmiešavaním farieb. Netreba niekde v nastaveniach tlačiarne len dať nech tlačí čierno"bielo" ? Skús sa v tom povŕtať. Ked dáš tlačiť nejaký dokument tak si daj vlatnosti tlačiarne a skúšaj. Avšak môžem sa mýliť.
Blankake
26.10.09,13:11
ja si zase myslím že ak je tam samostatne aj čierny zásobník tak sa to dá. Veď ešte nedávno predsa vo farebných tlačiarňach nebol čierny zásobník a čierna sa tvorila zmiešavaním farieb. Netreba niekde v nastaveniach tlačiarne len dať nech tlačí čiernobielo ? Skús sa v tom povŕtať. Ked dáš tlačiť nejaký dokument tak si daj vlatnosti tlačiarne a skúšaj. Avšak môžem sa mýliť.
Niektoré tlačiarne to majú tak nastavené, musí byť prítomná farebná kazeta, ináč nebude tlačiť čiernou.
Stanislav 1975
26.10.09,13:17
Niektoré tlačiarne to majú tak nastavené, musí byť prítomná farebná kazeta, ináč nebude tlačiť čiernou.

A vieš prečo? Aby sa museli nutne kupovať aj farebné náplne,aj keď ich možno nepotrebuješ,ale tržby sú tržby a lobong je lobing...:cool::cool::cool:
Blankake
26.10.09,13:29
A vieš prečo? Aby sa museli nutne kupovať aj farebné náplne,aj keď ich možno nepotrebuješ,ale tržby sú tržby a lobong je lobing...:cool::cool::cool:
Viem, výrobcovia robia všetko pre to, aby sme neustále kupovali nové kazety. :(
Ale niektoré tlačiarne používajú na skvalitnenie výtlačkov "kompozitnú čiernu", ktorá je zložená z rôznych farieb, takže aj na čisto čiernobielu tlač potrebujú farebné kazety.
ekopo
26.10.09,13:35
nikdy sa mi nepodarilo tlačiť čierno-bielo......:D
mpca
27.10.09,05:51
mimotemy niekto tu chyta za slovicka????
jojom
28.10.09,11:53
A keby si to skusila oklamať nejak tak že dáš všade do zásobníkov čierny catridge keď potrebuješ čierno tlačiť a ked farebne tak prehodiť cartidge. Neviem ako to vypadá v tlačiarni, či to tak ide. Či by pasovali náplne do tlačiarne. Za pokus by to stálo.
Flinstone
28.10.09,13:30
A keby si to skusila oklamať nejak tak že dáš všade do zásobníkov čierny catridge keď potrebuješ čierno tlačiť a ked farebne tak prehodiť cartidge. Neviem ako to vypadá v tlačiarni, či to tak ide. Či by pasovali náplne do tlačiarne. Za pokus by to stálo.
tlačiareň zvyčajne rozpozná či je vložený správny cartridge. A neraz majú aj rôzne veľkosti, že ich tam nieje možné narvať. Hlavne u HP.
marco2233
28.10.09,17:59
hmm malo by to fungovat ak tam nechas vsetky naplne.. hoci farebne budu prazdne..a v nastaveni tlaciarne.. najlepsie start-> ovlad.paney ->tlaciarne -> vlastnosti tej tlaciarne a nastavit tam lebn ciernobielu tlac.. musi to fungovat.. mal som aj HP aj Cannon tlaciarne a nebo s tym problem
PotPalo
28.10.09,21:10
Pozor, niektoré tlačiarne (napr. HP) majú dve voľby pre čiernobielu tlač:
1-čiernobiela tlač (ale použije sa farebná náplň)
2-čiernobiela tlač-iba čierna náplň
Logicky prvá možnosť nepôjde, keď je farebná náplň prázdna.
jojom
19.11.09,05:40
Pred pár dňami som zohnal farebnú tlačiareň HP 5740, a presne ako píšu niektorý, farebný cartidge je prázdny ale na svojom mieste, čierny je full. A čuduj sa svete tlačí bez problémov.