Abbas
26.10.09,07:05
Zdravím Vás, mám problém s internetom. Po výpadku el.prúdu mi prestal ísť internet. Z T-Comu som dostal odpoved, že Po vypadku prudu sa casto stava, ze zariadenie zapojene na linke (modem, alebo router) strati konfiguraciu. Je nutne opatovne zadat prihlasovacie udaje zo zmluvy o pripojeni do zariadenia. Kde mám zadať tieto prihlasovacie údaje? ako sa k tomu dostanem? uz som pomaly zufaly, byt bez internetu :mee: dakujem krásne za vsetky odpovede. krasny den vam prajem
arizona
26.10.09,06:18
pozri sem, máš tam manuály, vysvetlenia a všetko potrebné :)
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1098
Stefan2005
26.10.09,06:20
Zdravím Vás, mám problém s internetom. Po výpadku el.prúdu mi prestal ísť internet. Z T-Comu som dostal odpoved, že Po vypadku prudu sa casto stava, ze zariadenie zapojene na linke (modem, alebo router) strati konfiguraciu. Je nutne opatovne zadat prihlasovacie udaje zo zmluvy o pripojeni do zariadenia. Kde mám zadať tieto prihlasovacie údaje? ako sa k tomu dostanem? uz som pomaly zufaly, byt bez internetu :mee: dakujem krásne za vsetky odpovede. krasny den vam prajem

Ešte keby si bol uviedol či máš router alebo modem, resp. aký:rolleyes:...
V prípade routera T-com-u sa dostaneš do jeho nastavení cez prehliadač - IE, Firefox po zadaní url - http://192.168.1.1/. Po zadaní prihlasovacieho mena a hesla do routera už môžeš začať nastavovať. Po takýchto výpadkoch elektriny však niekedy nie je možné dostať sa do nastavení routera - vtedy pomôže iba tvrdý reštart na výrobnú konfiguráciu a potom sa možno dostať do nastavení routera....

P.S. Určitým riešením je zapnúť router namiesto priamo do zásuvky prostredníctvom záložného zdroja...
Zlata
26.10.09,06:29
Mám taktiež internet od T-comu a neustále problémy, vôbec sa mi nepodarí prihlásiť, stále mi tvrdia , že mám problém s modemom, mám ho preinštalovať, a pod. Nikdy nič , ale potom to ide. Zavolaj si na bezplatné číslo T-comu 0800 123456.
Viem ťa pochopiť, na smrť sa vždy rozčúlim.
Monča
26.10.09,07:00
My k 30. 10. rušíme internet od T-Com, už nemáme nervy. A rozmýšľame aj o zrušení pevnej linky. Podľa nich je problém vždy v koncovom zariadení - modeme, ktorý je Vašim majetkom, takže oni s tým nič nemajú. A písať reklamácie nemá zmysel, odpoveď je vždy tá istá ...Technik Vám do očí povie, že je preťažená sieť, nepostačujúca kapacita, ďalších zákazníkov v danej lokalite nepripájajú, pani na pobočke sa dušuje, že to nie je pravda a problém je u Vás. .. A najviac ma napáli, keď zavolajú spätne, ako sme boli spokojní s vybavením na zákaz. linke ... a ešte to nahrávajú ...
Abbas
26.10.09,07:22
ďakujem všetkým za odpovede, mam aj ja chut zrusit, lebo to je otrasne, fakt des
arizona
26.10.09,07:26
Mám tiež net od Tcomu. Funguje v poriadku, ale súhlasím s Vami, že keď je nejaký problém , niečo vybaviť u tejto firmy je hotová katastrofa!!!
Vždy je problém u zákazníka, zákazník neotravuj a pomôž si sám ...:mad::mee:
cipo13
26.10.09,09:31
Ahoj, mal som tiež podobný problém aj mne tvrdili, že problém je u mňa. Po skontrolovaní pripojenia som zistil, že všetko je v poriadku a na vine bol router-nedržal nastavenia. Je v záruke, dal som ho na reklamáciu a po 2 týždňoch mi volali, že tam mám nový.
Tamila
26.10.09,09:34
Ja mám internet od T-COMu asi 4 roky. Kým sme mali modem, boli problémy, teraz máme druhý rok router a ide bez problémov stále.
Stefan2005
26.10.09,11:39
Mám tiež net od Tcomu. .... niečo vybaviť u tejto firmy je hotová katastrofa!!!...

Súhlasím! Problém je aj v tom, že odstraňovanie závad vybajú outsourcingom, a ľavá ruka niekedy nevie, čo robí pravá... Mám praktickú skúsenosť, že odstránením poruchy u jedného zákazníka odstavili druhého! Bol som poučený v ich T-Centre, že v prípade poruchy mám napísať žiadosť o dobropísanie fakturovanej čiastky o dobu výpadku. Asi by tým mali začať žiť všetci zákazníku T-Comu - ak by denne dostali pár tisíc žiadostí, resp. denne by museli vystaviť toľkoto dobropisov, snáď by sa tento monopolný moloch spamätal...
Fero11
26.10.09,13:53
Mam internet od t-comu (niekedy slovenske telekomunikacie), ked som mal este analogovy, tak som nemal problem, no problem bol v tom, ze som si "rychlo" pootvaral vela stranok, odpojil som sa a cital, lebo to bolo obmedzene casovo. Potom som postupne prechadzal cez takmer vsetky sluzby (okrem ISDN) a dnes mam Turbo4, teraz som max. spokojny.
Nehovorim, ze som nemal problemy, ale skoro vzdy sa vyriesili do 1-2 tyzdnov (bolo to vzdy s rychlostou). Lenze ja som tam nevolal koli kazdej pakovine, najprv som si prekontroloval, ci na 100% nieje chyba u mna a az potom som volal.
Momentalne je moj uptime 29 dni a mal som uz aj viac ako 50 dni
ilooli
28.10.09,05:24
U mna sa problemy s Magiom a Netom vyriesili az po vymene kabla veduceho k mojmu domu... odvtedy bez najmensich problemov