mariakadub
26.10.09,08:02
Mame novy kotol Vaillant v byte. Od jeho napojenia mi v jednom radiatore s termostatickou hlavicou nieco "tika". Kotlar znizil otacky cerpadla v kotli, pootacal hlavicou, ale tikanie neprestalo a este navyse radiator malo hreje. Kto mi poradi co s tym ?
Chobot
26.10.09,09:04
Mame novy kotol Vaillant v byte. Od jeho napojenia mi v jednom radiatore s termostatickou hlavicou nieco "tika". Kotlar znizil otacky cerpadla v kotli, pootacal hlavicou, ale tikanie neprestalo a este navyse radiator malo hreje. Kto mi poradi co s tym ?

Dúfam, že tam nebudeš mať ukrytú časovanú bombu... :D.

Ale asi ťažko poradíme, keď ten zvuk nepočujeme....
Môže to byť:
- sťahovanie a rozťahovanie materiálu (trubky)
- nejaká mechanická nečistota vo ventile
- nejaký predmet v potrubí
- ...
mariakadub
26.10.09,11:13
ano, potrebovala by som fachmana, ktory by sa nato pozrel a vedel aj opravit. Byt je v starom meste, nad hradom. Mozete mi niekoho dohodit ?
Tel: 0948 003289
Heni
26.10.09,11:27
alex09
26.10.09,13:01
S podobným problémom som sa potýkala zhruba pred mesiacom. No ja som mala v stupačkách priam "presýpačky" - bol to zvuk ako keď sa prelieva voda so štrkom...dosť nepríjemné to bolo hlavne preto, že tie stupačky mám rovno pri posteli. Správca domu mi asi neveril, pretože keď prišiel - akoby na objednávku bolo zrazu ticho. Zvuk som mu preto nahrala a na druhý deň pustila. Až potom ma prestal považovať za nervóznu ženskú a konečne zádrhel odstránil - bolo treba vymeniť ventil v kotolni.
:o
mariakadub
27.10.09,11:57
Dakujem za radu, lenze ja mam kotol v kuchyni, ale neviem aky ventil by sa mal vymenit. Viete mi dohodit toho odbornika co ste mali ?
entonyl
30.11.09,10:17
Tikanie Ti spôsobuje opačné napojenie radiátora.Treba prehodiť spiatočku s výtlakom.Preto aj radiátor zle hreje.
alex09
26.03.12,07:46
Tak som tu po nejakom čase opäť s problémovým kúrením - "ťukajúcou stupačkou", ktorá vedie z kotolne priamo cez spáľňu a vydáva zvuky ako keď kvapká voda. Po dlhom nahlasovaní problému na patričných miestach boli u mňa na obhliadke technik z bytového podniku (prenajímateľ) a odborník z kúrenárskej firmy. Zhodli sa na tom, že kovové stupačky vymenia za plastové. Na nete som študovala obdobné problémy, no väčšina je za ekvitermickú reguláciu či kompenzátory. Nerozumiem tejto problematike, no nikde som nenašla to, že by plastové stupačky problém odstránili. Vraj majú 4-násobnú rozpínateľnosť materiálu, no o hlučnosti som sa nedočítala. Máte niekto osobné skúsenosti, prípadne nejaký odborník mi vie k tomu niečo napísať? Vopred ďakujem!