johanka12
26.10.09,08:25
Zdravim vsetkych Poradakov,

prosim o odpoved na otazku, ked chcem v MRP uctovat bankove vypisy pisem ich priamo do uct.dennika ? chcela som to robit v hlavicke bankove vypisy ale tam sa mi neda nic napisat .

Dakujem za odpoved Johanka
hanelie
26.10.09,07:34
áno, priamo do penden, ak sú to úhrady faktúr, tak tie sa zapisujú cez sekciu faktúry / tam si treba zaškrtnúť políčko na prenos údajov do penden
Tamila
26.10.09,07:35
Robím to cez účtovný denník.
deina
02.03.10,19:52
Ja by som sa chcela este opytat, ci to uctujete v penaznom denniku kazdu polozku samostatne alebo ako skupinu zapisov? Ide mi predovsetkym o uctovanie v MRP JU - ak nauctujem vypis ako skupinu zapisov, tak je tam problem s tym, ze jedna polozka je kreditna a druha debetna...a to mi potom robi sarapatu...Dakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
02.03.10,19:54
Ja by som sa chcela este opytat, ci to uctujete v penaznom denniku kazdu polozku samostatne alebo ako skupinu zapisov? Ide mi predovsetkym o uctovanie v MRP JU - ak nauctujem vypis ako skupinu zapisov, tak je tam problem s tym, ze jedna polozka je kreditna a druha debetna...a to mi potom robi sarapatu...Dakujem za odpovede.


Ja účtujem každý pohyb samostatne.
lenkak
02.03.10,19:56
v JU radšej zvlášť výdaje , zvlášť príjmy. Pretože iba typom dph /napr. 40,10, 39,19/, mrp rozlíši či ide o príjem alebo výdaj.
deina
03.03.10,15:41
Dakujem Vam velmi pekne za skore odpovede :) Velmi ste mi pomohli...