slavonav
26.10.09,09:43
Dobry den,

idem davat plastove okna laminovane zvonku sedou farbou. problem je v tom , ze mam tam 3 balkonove dvere ktore maju mat 2400 mm na vysku avsak vyrobca dokaze vyrobit laminovane len do vysky 2300 - co nechcem bo by som musel riesit nejaky schodik, alebo znizit okna ... 2400 vyrobyt dokaze avsak pri strate zaruky.
Tak Vas prosim o pomoc - ist do tych 2400 na ukor toho ze nebude zaruka? biele tak neni problem vyrobit, ale pri laminach su tie hranice posunute ... moze mat az taky velky vpliv slnecne ziarenie ... pri sedej farbe (ziadne tmave ako zlaty dub naprikld)? Moj nazor je zatial taky ze by som do toho isiel ... neverim tomu ze tych 10 centi pri relativne bledej sedej farbe nemoze spravit problem ... alebo as mylim???
220870
26.10.09,16:26
Mýlite sa .2400 je u laminácií problém.Ale môžete skúsiť iného výrobcu.Je možné že profil z ktorého vyrába okná vami oslovená firma nieje vhodný na takúto výšku.U iných firiem ktoré robia z iného profilu problém nemusí byť.
slavonav
26.10.09,16:52
Mýlite sa .2400 je u laminácií problém.Ale môžete skúsiť iného výrobcu.Je možné že profil z ktorého vyrába okná vami oslovená firma nieje vhodný na takúto výšku.U iných firiem ktoré robia z iného profilu problém nemusí byť.

- preco je tych 2400 problem? v com moze byt problem tych 10 cm navyse? a u inej firmy s inym profilom sa tento problem neprejavi?
- okolo okien som pobehal milion firiem - jedna nedokaze urobyt bez stredovej vystuze, ina zas ma profil co sa mi nepaci, dalsia nevie spravit taku laminaciu jaku chcem, dalsia mi vyrobi aj trojmetrove okno (co nieco vypoveda o ich solventnosti) ... ja som sa rozhodol pre INCON - paci sa mi ich profil, solidny pristup ... ale menit vyrobcu uz nechcem. a tie presklenia maju byt tak trochu pycha domu a tak prave na nichj by som velmi nerad robil kompromisi ...
220870
26.10.09,17:25
Pre Incon montujem.Nepohnete s nimi,vyrobia to ale len bez záruky.Každý profil má svoje rozmerové obmedzenia.Laminované 2400 mm okná som viackrát montoval ale je s tým fakt problém pri tak veľkej ploche lúbi pri vysokých teplotných rozdieloch praskať laminácia.
slavonav
27.10.09,10:35
aha takze praska laminacia ... nie ze by sa profil viac deformoval ... a nehra v moj prospech aspon to ze nejde o tak vyrazne tmavu farbu - skor bledsiu?
este ma napadla jedna vec sa mi zda ze incon vyrabal aj profily ktore boli napustene nejakou penov (v komorach bola pena) ... to iste bude platit aj v tomto pripade? resp. sa mi to len zda ...
a co dizajn ... ide o to trojite presklenie s tym ze stredna cast bude posuvna ... ked ho dam o 10 cm nizsie a na bocnej stene bude okno ako povodne - bude alebo nebude to posobyt nejak nesymetricky ... ze je to presklenie nizsie ... v podstate ide cisto o to aby to neposobilo nesymetricky ... nejake svetliky riesit nechcem.

obchodnikovi v incone som dal este vypracovat cenovu ponuku na hlinnikove okna a zacinam nad nimim vazne uvazovat ... vyhol by som sa trablom ake my nastavaju pri tom velkom preskleni a navyse kedze som relativne mlady - mam obavu ze plastove okna ma preziju ... hlinniky by mali ... cize ked by som takto rozmyslal mozno tymi hlinnikmi aj usetrim ... len ta cena :(
220870
27.10.09,16:42
Pokiaľ viem tak tie profily s penou už nie sú v ponuke.Toto sú na plast pomerne veľké rozmery a ešte k tomu v kombinácii s posuvnými dverami (to je asi najhoršia kombinácia).Ak mám zákazníka ktorý chce posuvné dvere vždy sa mu to snažím vyhovoriť.Posuvné dvere sú ťažké a ťažko ovládateľné musíte použiť dve ruky na otvorenie dverí.Veľmi ťažko sa štelujú a z dôvodu obrovskej váhy trojskla majú aj nízku životnosť.Ak vám môžem doporučiť uvažujte nad tým hliníkom.V niektorých prípadoch sa to dá kombinovať s plastom.Hliníkové dvere sú o polovicu ľahšie ako plastové a majú niekoľkokrát dlhšiu životnosťZároveň sa oplatí aj porozmýšľať nad tým že životnosť a záruka sú dva odlišné pojmy.
slavonav
27.10.09,16:54
dakujem za radu ... ak sa mi podari zajtra dohodnut na cene za ten hlinnik pojdem do neho ... aj ked - z prispevku som pochopil ze mam skombinovat hlinnik s plastovym oknom - no neviem nebude to byt do oci ... aj vstupne dvere su hlinnik ... ja by som asi zvolil hlinnik na cely dom ... nejak sa mi nepaci predstava ze budem mat rozdielne okna ... ale vsetko bude zalezat na tom ci bude vola dohodnut sa na cene.

zivotnost a zaruka ... ja na zaruky moc neverim ... p[okial by som niecomu nedoveroval tak do toho nejdem ...

a este by som sa chcel opytat - plastove som uvazoval zvnutra biele zvonka sede (RAL7001) ... ostat pri takejto kombinacii pri hlinniku ... alebo pri hlinnik nechat v prirodnej farbe?
coreldraw
28.10.09,19:03
odporucam ti firmu lugerex ponukaju hlinikove okna v cene plastovych. no samozrejme ponukaju aj siroky vyber plastovych okien. najdes ju na webe.
220870
28.10.09,19:39
Pri AL oknách pozor na U [W/m2K]"
coreldraw
28.10.09,19:47
odporucam ti firmu lugerex ponukaju hlinikove okna v cene plastovych. no samozrejme ponukaju aj siroky vyber plastovych okien. najdes ju na webe.
slavonav
29.10.09,05:02
dakujem za rady ... v spekulaciach okolo okien som sa totalne zamotal a tak sa vraciam na zaciatok ... takze dam tam laminovane sede okna s tym, ze tie velke rozmery co budu - tie su iba na jednej strane domu - juznej - a tak tie necham v bielom prevedeni ... mozno sa to zda byt nepekne riesenie, ale pozemok a stavba su tak spravene ze vlastne na tu stranu kde budu presklenia sa da pozerat len z jednej strany a vtedy nie je vidno ostatne okna tak myslim ze to nebude robyt problemy ... zvnutra budu vsetky biele.
uz jedinym problemom su tie tazke posuvne okno ako spominal 220870, obdobne ma kamarat na dome tak to idem pozret a zostavam v dufani, ze to nebude sposobovat problemy do buducnosti ...
bipo
01.11.09,18:11
ja mam vpohode od podlahy po strop a nebol ziadny problem to vyrobit,mam tri kusy,dve na pevno a jedny posuvky,je to sest komorovy GEALAN:o