zlati1
26.10.09,09:46
Stala sa mi takáto vec. Všimla som si, ale neskoro, že vymeriavací základ na ZP mi program dal 295,50 € namiesto skutočného čo mal zamestnanec.Neviem čím sa to stalo, ale to nie je podstatné /mám to už v poriadku nastavené/
Týka sa to mesiacov 5 - 9/2009.
Teraz by som mala zrušiť sumarizácie a znova vypočítať mzdu zamestnancovi, lebo rozdiely musím vyrovnať.
Týka sa to daňového úradu, hlavne zdravotnej poisťovne a čistej mzdy zamestnanca. Skúsila som urobiť jeden mesiac a vyšlo mi, že zdravotné poistenie musíme doplatiť, na DÚ sme odviedli viac dane a zamestnanec musí vrátiť čiastku z vyplatenej čistej mzdy.
Je to hrozná situácia, čo by ste robili na mojom mieste? Prerobili by ste to, alebo by ste to nechali tak?
Ďakujem vopred za odpoveď
Nutricia
26.10.09,09:02
no určite by som to opravila.
Môžeš nám poslat výpočet?on mal akože mzdu napr. 10 tis ale odvody išli z min.VZ?ak tomu dobre rozumiem.
zlati1
26.10.09,09:37
áno, on mal mzdu 600,- € a v nastavení v ZP bolo omylom nastavené individuálne poistné a potom tam zrazu bralo 295,5 € alsolutne netuším čo sa stalo a volala som aj s MRP, tam ma nasmerovali ako to mám opraviť, musela som to vypnúť, netušíme ako sa to stalo mohlo to byť aj upgradom, to je už jedno.
Rozmyslela som si to takto, že zruším mzdu za každý mesiac tomu zamestnancovi, znovu dám výpočet mzdy - vyráta mi to už správne a rozdiely dorovnám.
Napíšem list na ZP, na DÚ a najhoršie bude, keď to budem musieť vysvetliť zamestnancovi a to, že bude musieť niečo vracať.
Musí sa to znovu zaúčtovať do účtovníctva a tak.
Hroznéééé
Andyke
26.10.09,09:42
Prerob všetky mesiace , dodatočné výkazy a dodatočné kvartálne hlásenie na DU zaslať.
vypočítaj najprv všetky mesiace a uvidíš výsledok, či zamestnanec bude mať nedoplatok alebo preplatok - vyrovnajte to jednou sumou .

Samozrejme doplatiť aj zdravotné poistenie , nakoľko mesačne Vám vznikne nedoplatok.
zlati1
26.10.09,10:15
Ďakujem