irena249
26.10.09,11:04
Dobrý deň,
prosím o radu k nasledujúcej situácii: Dodávateľ nám spôsobil škodu na zariadení - kamión poškodil rampu. Poruchu sme opravili vo vlastnej réžii. Teraz máme dodávateľovi vystaviť faktúru. Náhradu škody budeme fakturovať bez DPH. Potrebovala by som radu ako túto udalosť zdokladovať a zaúčtovať. Neviem akých podkladov sa mám dožadovať ku vzniku tejto škody aby som mala aj protistranu - nejaký náklad-škodu? ďakujem
Jana Acsová
26.10.09,10:18
Dobrý deň,
prosím o radu k nasledujúcej situácii: Dodávateľ nám spôsobil škodu na zariadení - kamión poškodil rampu. Poruchu sme opravili vo vlastnej réžii. Teraz máme dodávateľovi vystaviť faktúru. Náhradu škody budeme fakturovať bez DPH. Potrebovala by som radu ako túto udalosť zdokladovať a zaúčtovať. Neviem akých podkladov sa mám dožadovať ku vzniku tejto škody aby som mala aj protistranu - nejaký náklad-škodu?Všetko bolo opraviteľné, OK t.j. nie je to škoda z pohľadu zákona o účtovníctve. Náhradu vypočítajte vo výške Vašich skutočných nákladov, napr. mzda osoby, čo to opravovala, odvody k nej, materiál, ktorý potrebovala, náklady na prepravu a podobne. Faktúru na náhradu budete účtovať do výnosov, predpokladám 648. To je všetko. Ostatné máte obsiahnuté v nákladoch.
irena249
26.10.09,10:30
ďakujem