kristinagabi
26.10.09,11:16
Prosim vas o radu. Nikdy som nemala kaktusy velmi v laske,ale tento moj zacal tak pekne rast,ze som si ho velmi oblubila. Mala som ho v okne,stale som ho otacala,aby sa mi neohol a predsa sa mi to podarilo:(
Je este nejaka pomoc aby som ho vyrovnala?
c.s.i.
26.10.09,10:22
A keby si ho len presadila tak, aby bol aspoň približne vyrovnaný a na tú stranu na ktorú sa nakláňa podložíš väčším kameňom? Mne to zabralo a počase sa vyrovnal. A mám asi taký istý, aspoň podľa foto to tak vyzerá. Skús
kristinagabi
26.10.09,10:40
Dakujem,skusim ho presadit. Len keby to bolo take jednoduche:D. Kolko som sa s nim natrapila aj prvy krat,ked som ho presadzala...
kristinagabi
01.01.10,11:48
Moj kaktus asi velmi oslavoval na Silvestra... Spadol mi z okna a sa zlomil:(. Je este nejaka zachrana? Velmi je mi ho luto,bol uz taky pekny...
ivka.1975
03.01.10,17:32
myslim si, ze presadit ho je dobry napad
arizona
03.01.10,17:41
Moj kaktus asi velmi oslavoval na Silvestra... Spadol mi z okna a sa zlomil:(. Je este nejaka zachrana? Velmi je mi ho luto,bol uz taky pekny...
Aký je to kaktus? Nedá sa ti pridať foto?

Môžeš zachrániť vrcholec:
Skús ho ostrým nožom zrezať, aby mal rovný rez ( ak je široký ,po bokoch môžeš aj z bokov- ako cezuzku ).
Nechaj zaschnúť pri izbovej teplote. Ak bude plocha obschnutá, jemne zasaď do kaktusovej zeminy, ale nepolievaj. Mierne polievať začni, až keď zbadáš , že sa prijal a začína rásť.
ra.cermak
03.01.10,18:34
ještě bych ho namočil nebo zasypal stimulátorem /na kořeny/
kristinagabi
04.01.10,14:54
Dakujem vam za rady.Jedna sa o ten isty kaktus,ktory mi tak krivo zacal rast... Obrazok celko hore
janka51
04.01.10,16:55
Ahoj neviem či presadenim sa niečo vyrieši, podľa mňa ak ho daš hlbšie do zeme či nezačne hniť.Je to len môj názor nemám taku skusenosť. Prajem Ti aby sa to podarilo daj potom vedieť. Pekný večer.
Silvernola
04.01.10,16:57
Mne sa tiež raz podarilo zlomiť hneď 2 podobné kaktusy. Ihneď som ich pricapila k sebe a "zazichrovala" gumičkami. Jeden mi zrástol, druhý nie, ale z boku vyhnal "pokračovateľa"
A narovnať sa dá tiež, k okrajom črepníka napichaj aspoň 3 špajdle a hore ich stiahni gumičkou. Najlepšie je kaktus predtým presadiť a to viac-menej do zvislej polohy. A nezabudni, že sa "ťahá" za svetlom.
rozborova
09.01.10,12:53
Neviete,prosím,niekto názov tohto kaktusa?
arizona
09.01.10,13:04
Neviete,prosím,niekto názov tohto kaktusa?
tie kvety sú pravé ? :confused:
Silvernola
09.01.10,14:15
:D Samozrejme že sú pravé! Len vyrástli na úplne inej rastlinke.
Silvernola
09.01.10,14:17
Neviete,prosím,niekto názov tohto kaktusa?
Ja mám niečo podobné ale viac chlpaté a tie bočné "lístky" časom opadávajú. Je to nejaký druh opuncie, viac neviem.
arizona
09.01.10,14:25
:D Samozrejme že sú pravé! Len vyrástli na úplne inej rastlinke.
:D:D:D:---
rozborova
09.01.10,14:45
tie kvety sú pravé ? :confused:
Prečo by nemali byť pravé?Vyrástli tam a ešte stále tam sedia.
ra.cermak
09.01.10,14:50
já bych to typoval na sukulent ne kaktus ale ještě jsem nenašel název je zvláštní ...
rozborova
09.01.10,14:54
já bych to typoval na sukulent ne kaktus ale ještě jsem nenašel název je zvláštní ...
Už som ho videla v nejakom albume,ale neopísala som si názov a teraz tú stránku nemôžem nájsť.Tiež sa mi zdá,že to bolo medzi sukulentami,ale niesom si istá
arizona
09.01.10,15:00
Prečo by nemali byť pravé?Vyrástli tam a ešte stále tam sedia.
ako dlho vydržia? v akom období kvitnú? ja mám tieto rastlinky,darí sa im dobre, majú vyše 60cm, ale zatiaľ nekvitli...:rolleyes:
rozborova
09.01.10,16:26
ako dlho vydržia? v akom období kvitnú? ja mám tieto rastlinky,darí sa im dobre, majú vyše 60cm, ale zatiaľ nekvitli...:rolleyes:
Nemám ho dlho,možno rok.Rozkvitol niekedy v polovici decembra a je vytrvalý,ešte stále sú tie kvietky pekné.
kristinagabi
24.01.10,09:56
Zatial takto vyzera moj zlomeny kaktus. Som zvedava,ci to prezije.
Marian.
05.02.10,21:53
Neviete,prosím,niekto názov tohto kaktusa?
Ahoj. Tvoja rastlinka - kaktus sa nazyva Austrocylindropuntia subulata
rozborova
06.02.10,07:16
Ahoj. Tvoja rastlinka - kaktus sa nazyva Austrocylindropuntia subulata
Ďakujem za názov.Nikde som nemohla tento kaktus nájsť.
Poola
25.03.11,09:38
minuly rok som objavila na kaktuse skodcov take male biele lepkave chumaciky. Kaktus som vybrala zo zeme, poumyvala vsetko aj korene v jemne jarovej vode, zdalo ze bude cisty,dala som novu zem,kochlik... Vcera som ich nanovo na kaktuse objavila! Mate niekto skusenosti ze sa to da nejak zlikvidovat? Kaktus je uz dost velky,asi ako grep a ma po bokoch par drobnych vyhonkov, bude tazke znicit aj mikro zarodky v nedostupnych miestach. Neexistuje nieco do coho by som ho mohla cely ponorit nech sa tie potvory zadusia?Alebo postrek?
lujza.j
25.03.11,10:03
minuly rok som objavila na kaktuse skodcov take male biele lepkave chumaciky. Kaktus som vybrala zo zeme, poumyvala vsetko aj korene v jemne jarovej vode, zdalo ze bude cisty,dala som novu zem,kochlik... Vcera som ich nanovo na kaktuse objavila! Mate niekto skusenosti ze sa to da nejak zlikvidovat? Kaktus je uz dost velky,asi ako grep a ma po bokoch par drobnych vyhonkov, bude tazke znicit aj mikro zarodky v nedostupnych miestach. Neexistuje nieco do coho by som ho mohla cely ponorit nech sa tie potvory zadusia?Alebo postrek?

skús dať foto, ale tu aj tá to téma:http://www.porada.sk/t14311-p10-kaktusy.html
sú to tieto pliagy?http://www.google.sk/search?q=vlnatky+a+červci&hl=sk&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=XHaMTabmM83Oswa
arizona
25.03.11,10:12
minuly rok som objavila na kaktuse skodcov take male biele lepkave chumaciky. Kaktus som vybrala zo zeme, poumyvala vsetko aj korene v jemne jarovej vode, zdalo ze bude cisty,dala som novu zem,kochlik... Vcera som ich nanovo na kaktuse objavila! Mate niekto skusenosti ze sa to da nejak zlikvidovat? Kaktus je uz dost velky,asi ako grep a ma po bokoch par drobnych vyhonkov, bude tazke znicit aj mikro zarodky v nedostupnych miestach. Neexistuje nieco do coho by som ho mohla cely ponorit nech sa tie potvory zadusia?Alebo postrek?
Vypada to ako vlnatka. Skus vytriet tam kde sa dostanes vatickou namocenou do liehu. Pocula som, ze pomaha postriekat rastlinku vyluhom zo skorice,ale neskusala som.
Z chemie napr. Mospilan 20.
Pred postrekom pinzetkou odstran tie chumaciky a zlikviduj ich.
Poola
26.03.11,08:16
mali ste obe pravdu je to ta vlnatka, dakujem za rady. Neviem ci to niekedy zlikvidujem, ale idem na to.



mimotemy
v minulosi som sa nedokazala zbavit puklic z oleandra,

proti voskam pri plantoch zeleniny v sklenniku som pocula o vyluhu postreku z tabaku