Ivetauct
26.10.09,11:39
Prosím o radu:
SZČO neplatca DPH vystavil firme v ČR faktúru, v ktorej uviedol aby bola uhradená na český účet. Majiteľom účtu je jeho kamarát, ktorý používa účet tiež na podnikanie. Ako zaučtujem úhradu? Kamarát mu tie peniaze potom dal.
Badko
26.10.09,11:25
Keď ste dostali za odber. faktúru peniaze na ruku tak musíte mať pokladničný doklad o príjme a cez peňažný denník úhrada v hotovosti.
Ivetauct
26.10.09,11:39
Peniaze boli dané na účet kamaráta a kamarát ich dal na ruku. Tak mám zaučtovať VPD s menom toho kamaráta? A bankový účet tam nedávať
babi2
26.10.09,12:03
Peniaze boli dané na účet kamaráta a kamarát ich dal na ruku. Tak mám zaučtovať VPD s menom toho kamaráta? A bankový účet tam nedávať
Ty budeš účtovať PPD a nie VPD, pretože to je príjem za vystavenú faktúru, kamarátov bankový výpis tam nemá čo robiť a ani na faktúre nemalo byť uvedené číslo kamarátovho účtu, môj názor
Badko
26.10.09,12:08
Budeš účtovať o príjme tak je to PPD a súhlasím s predchádzajúcim príspevokom - babi 2, že kamarátov účet na faktúre nemá čo robiť.
Ivetauct
26.10.09,12:19
Takže budem účtovať PPD, v ktorom uvediem že peniaze sú prijaté od koho? A na základe akého dokladu zaúčtujem príjem do pokladne. Na základe VPD od kamaráta? (Ale to tam nikde nebude firma, ktorá to uhradila)
Badko
26.10.09,12:45
Sama si vyhotovíte PPD prijaté od odberateľa - na koho ste vystavovali faktúru. Bude chýbať VPD od odberateľa ale asi s tým už nič neurobíte.