KEXAME
26.10.09,11:52
Ahojte mame vstavanu chladnicku v kuchynskej linke a sklenene policky su plne vody, sa tam vyzraza voda za 24 hodin aj 1dcl ked to pozlievam.
Neviete kde moze byt problem ? Je vo vodovahe, skusal som ju dat aj na vyssi stupen chladenia a este horsie. Nemate s tymto modelom niekto skusenosti ?
wynk11
26.10.09,10:55
neotvatrate ju nahodou prilis casto? alebo nedavas tam napriklad este teplu polievku pripadne teple jedlo priamo zvarenia?
KEXAME
26.10.09,11:29
Otvarame raz za den ,alebo aj cely vikend nie ,ked sme prec z domu a nic teple tam nedavame. Bud nedoliehaju dvere,alebo neviem co je zle.
xaxar1
27.10.09,05:07
Neviem presne ako je to pri uvedenom type, ale vyzrážaná vlhkosť z chladničky by mala stekať po zadnej stene chladničky do nejakého otvoru ktorý by mal byť niekde dole na tej zadnej stene a odtiaľ je odvádzaná hadičkou do odparovača, ktorý je vo väčšine prípadov umiestnený na kompresore chladničky. Skúste sa pozrieť po tom otvore, či tam nie je nejaká zátka, alebo spadnutý nejaký iný predmet. Aj tak je však divné, že vlhkosť sa objavuje na poličkách, pretože väčšina chladničiek je riešená tak, že chladí práve spomenutá zadná stena a tam teda vlhkosť, ktorá je v chladničke, namŕza a po vypnutí kompresora sa rozpúšťa a spomenutým otvorom odteká z chladničky. Možno že Vaša chladnička je riešená tak, že chladia poličky (ale to by asi neboli sklenené) v tom prípade by však mali byť umiestnené so sklonom k zadnej stene, aby vlhkosť mohla odtiecť. Tesnenie na dverách si môžete skontrolovať tak, že medzi tesnenie a skriňu chladničky vkladáte tenký (preklepový, alebo cigaretový) papierik a poťahovaním zisťujete, či v každom mieste kladie slabučký odpor. Neviem či to však bude možné vykonať u zabudovanej chladničky. Ešte ma napdlo, že to môže byť chladnička, kde sa chladný vzduch vháňa do chladničky cez výparník ventilátorom a v tom prípade by mali byť police uložené pod určitým sklonom, aby vyzrážaná vlhkosť mohla odtekať.
babi2
27.10.09,05:35
Neviem presne ako je to pri uvedenom type, ale vyzrážaná vlhkosť z chladničky by mala stekať po zadnej stene chladničky do nejakého otvoru ktorý by mal byť niekde dole na tej zadnej stene a odtiaľ je odvádzaná hadičkou do odparovača, ktorý je vo väčšine prípadov umiestnený na kompresore chladničky. Skúste sa pozrieť po tom otvore, či tam nie je nejaká zátka, alebo spadnutý nejaký iný predmet.
Tento problém som mala aj ja, voda ale bola iba na spodnej poličke, zistili sme, že to bol upchatý ten otvor na odtok vody, bolo tam niečo spadnuté.
KEXAME
27.10.09,18:09
Dnes sme poutierali policky a nazbieranu vodu som vyzmykal do odmerky a bolo tam skoro 4 dcl vody. este raz podotykam, ze nie je to na zadnej strane ,ale na polickach , mozem poslat aj foto. a nie je to na spodnej policke,ale na hornych dvoch polickach.
xaxar1
28.10.09,12:21
Dnes sme poutierali policky a nazbieranu vodu som vyzmykal do odmerky a bolo tam skoro 4 dcl vody. este raz podotykam, ze nie je to na zadnej strane ,ale na polickach , mozem poslat aj foto. a nie je to na spodnej policke,ale na hornych dvoch polickach.
V tom prípade, ak je tej vody toľko, prepokladám, že tá vlhkosť sa do chladničky dostáva okolo tesnenia, takže je potrebné skontrolovať to s tým papierikom. 4 dcl vody to je za 24 h veľa, toľko nestihne chladnička vymraziť na zadnej stene. Skontrolujte či vôbec niečo na tej zadnej stene namŕza, najlepšie asi po piatich minútach od doby keď zapne kompresor. Mali by sa tam objaviť zamrznuté kvapky vody.
KEXAME
28.10.09,17:11
Na zadnej stene su kvapky aj namrzaju a pravidelne sa odmrazuje, ale odkial sa berie vyzrazana voda na polickach neviem ...
xaxar1
28.10.09,17:45
Nemám žiadnu skúsenosť so vstavanými chladničkami, ale predpokladám, že problém je v tom, že je v tej linke. Možno by bolo dobre zabezpečiť lepšie vetranie tohto priestoru a skontrolovať to tesnenie. Neviem ako sú spojené dvere linky s dverami chladničky, ale nekladie to tam nejaký odpor, alebo nekríži to dvere chladničky? Nevidím, ťažko sa radí, ale vlhkosť sa tam sama nekotí, musí sa tam nejako dostať a to najskôr cez tesnenie, alebo tam skladujete veci s vysokým obsahom vody, čo nepredpokladám.
KEXAME
31.10.09,17:16
Uz som skusal demontovat aj dvere na linke,ale bez zmeny, voda sa za 3 az 4dni vyzrazala znovu.