wynk11
26.10.09,12:10
neviete mi poradit ako mam strihat stromcek pred domom? ma vsku cca 2 metre a nechcem aby rastol do vecsej vysky...
ak mu budem stale zastrihavat vrsok a aj konce ostatnych konarov tak ako dosiahnem aby mi kmen nehrubol? da sa to?
arizona
26.10.09,11:30
Určite by si dostal presnejšiu odpoveď, keby si napísal o aký strom sa jedná.
Vo všeobecnosti : ak zastrihávaš vrcholové vetvičky, spomalíš rast a udržíš požadovanú výšku.
Ale záleží aj od toho, aký strom je to...
wynk11
26.10.09,11:46
Určite by si dostal presnejšiu odpoveď, keby si napísal o aký strom sa jedná.
Vo všeobecnosti : ak zastrihávaš vrcholové vetvičky, spomalíš rast a udržíš požadovanú výšku.
Ale záleží aj od toho, aký strom je to...
je to smrek.
viktorviktor
26.10.09,12:33
skús zohnúť (priviazať) vrchol smerom na sever, malo by to spomaliť rast, na kôstkovinách to funguje

alebo keď ti narastie napr do troch metrov, tak ho zrež (v novembri) až po spodnú ružicu vetiev (treba správne zrezať) a jeden konár vedľa palice vyviaž smerom hore. Keď je to správne prevedené rez sa zacelí a smrek rastie ďalej, tak to môžeš opakovať x... vyskúšané na jedle striebornej
wynk11
26.10.09,13:53
skús zohnúť (priviazať) vrchol smerom na sever, malo by to spomaliť rast, na kôstkovinách to funguje

alebo keď ti narastie napr do troch metrov, tak ho zrež (v novembri) až po spodnú ružicu vetiev (treba správne zrezať) a jeden konár vedľa palice vyviaž smerom hore. Keď je to správne prevedené rez sa zacelí a smrek rastie ďalej, tak to môžeš opakovať x... vyskúšané na jedle striebornej
myslis az po celkom spodnu ruzicu co je pri zemi?
mpca
26.10.09,14:00
mno ak je to mozne tak zrezat ten smrek skor ako budu s nim vacsie problemy...
Silvernola
26.10.09,14:01
Jediný zaručený spôsob - nahraď ho umelým. Čo je živé, to vždy bude rásť.
wynk11
27.10.09,06:22
Jediný zaručený spôsob - nahraď ho umelým. Čo je živé, to vždy bude rásť.
ale umele nikdy nebude zive a to nechcem
viktorviktor
27.10.09,09:02
myslis az po celkom spodnu ruzicu co je pri zemi?

tak ako píšeš, jednu nechať a ostatné zrezať