Žabinka
26.10.09,12:15
Poraďáci-záhradníci, pomôžte. Dcéra mi niekedy na jar doniesla domov malú vetvičku zo zlatého dažďa. Keďže to bol jej darček k mojim meninám :), dala som ju do pohára s vodou. Dlho sa nič nedialo, len som jej občas dolievala vodu. Teraz som si všimla, že kvitne a má aj zo päť korienkov. Mám dilemu, či je vhodné zasadiť ho do zeme ešte teraz, alebo mám počkať do jari. A ak počkať, nebolo by lepšie, keďže už má korienky, dať to aspoň do kvetináča so zemou? Ďakujem za Vaše názory.
hnedoočka
26.10.09,11:24
zasadila by som to teraz ešte do mrazov.zlatý dážd je nenáročný, prijme sa podobne ako vŕba.ak by sa nestihol zakoreniť, na jar môžeš kdekoľvek odtrhnúť vetvičku a nanovo dať do vody .
Žabinka
27.10.09,07:55
Ďakujem, tak to skúsim zasadiť teraz. V krajnom prípade, ak by sa to nepodarilo, zakamuflujem to novou vetvičkou (aby dcéra nebola smutná).
alla66
01.11.09,16:04
Žabinka, už si zasadila?
ja som mala zlatý dážď cez zimu v kvetináči, až na jar som zasadila...rastie z roka na rok:)
Žabinka
03.11.09,09:01
Zatiaľ som nezasadila, nebolo kedy. Chcem to dať na chalupu do BŠ, ale tam sú už teraz trochu horšie klimatické podmienky, tak sa trochu obávam, či to taká slabá vetvička prežije. Skúsim dať na zimu tiež do kvetináča, a odložím mičurinský pokus na jar. :)