cece
25.08.05,16:35
Pri prijatí nového zamestnanca do zamestnania som povinná mu dať podpísať tlačivo - súhlas so spacovávaním jeho osobných údajov?
Janka6685
25.08.05,14:45
Áno, treba im ho dať podpísať.

Mám tu jedno tlačivo z porady a druhé, ktoré som si upravila, tak dúfam, že je dobré.
Milan Benka
25.08.05,15:28
Ja som súhlas so spracovaním osobných údajov zakomponoval do textu pracovnej zmluvy. Môže to tak byť ?
cece
25.08.05,16:55
Ďakujem za tlačivá. Mám to dať podpísať aj terajším zamestnancom?
Maňaska
26.08.05,03:34
Áno, treba
brm
26.08.05,04:21
hmmm, nám na školení povedala teta prednášajúca, že súhlas zamestnancov netreba dávať podpisovať...takže teraz čo?...kto ste tam boli so mnou, zle som počula? prosím vyjadrite sa...
kvet
26.08.05,05:09
V zmysle ustanovenia § 7 ods. 1 zákona č. 428/2002 Z.z. v platnom znení, osobné údaje možno spracúvať len so súhlasom dotknutej osoby, ak tento zákon neustanovuje inak. Podľa ods. 3 citovaného ustanovenia, súhlas sa nevyžaduje, ak sa osobnú údaje spracúvajú na základe osobitného zákona, ktorý ustanovuje zoznam osobných údajov, účel ich spracúvania a okruh dotknutých osôb. V personálne a mzdovej oblasti osobitným zákonom je napr. zákon o sociálnom poistení, zákon o zdravotnom poistení, zákon o dani z príjmov, ktoré ustanovujú zoznam osobných údajov, účel ich spracúvania a okruh dotknutých osôb.
Z uvedeného vyplýva, že na spracúvanie týchto osobných údajov sa súhlas dotknutej osoby nevyžaduje. Súhlas by bol potrebný len vtedy, ak by sa spracúvali osobné údaje, ktoré nie sú uvedené v osobitnom predpise, ale za podmienky, že prevádzkovateľ (zamestnávateľ) pred začatím spracúvania takýchto údajov, jednoznačne a konkrétne vymedzí účel ich spracúvania (účel a zoznam spracúvaných osobných údajov musia byť uvedené v písomnom súhlase).
Hlinkovx
26.08.05,05:15
súhlas nie je potrebný, že vraj.......ale ja nakoľko nemám v pracovných zmluvách nič spomenuté ohľadom OOU ....tak som ho radšej dala zamestancom podpísať....istota je gulomet...
Danka Kosibová
26.08.05,05:31
ja som im tiez dala podpisat suhlas....tiez pre istotu...
Janka6685
26.08.05,07:47
Tiež som dala podpísať súhlas a napísala som tam (dúfam) všetky údaje, ktoré sa budú spracovávať. Aj keď sú na účely, kde sa súhlas podpisovať nemusí. Istota je istota...Radšej viac, ako menej.;)
ydadik
05.09.07,07:50
Pri prijatí nového zamestnanca do zamestnania som povinná mu dať podpísať tlačivo - súhlas so spacovávaním jeho osobných údajov?
ahojte, chcem sa opýtať, či do súhlasu so spracovávaním OÚ zamestnanca spadá aj "súhlas o poukazovaní výplaty na jeho bankový účet" totiž toto potrebujem ako prílohu k projektovej dokumentácii z ESF súhlas zamestnanca a môžem teda zverejniť takouto formou č. jeho BÚ???
tinusa
13.09.07,06:05
ydadik.. naozaj pôjde o zverejnenie čísla bankového účtu?? nejde len o sprístupnenie, prípadne poskytnutie?? ..akým spôsobom potrebuješ číslo účtu zverejniť??
wierdo
13.09.07,06:34
Nevedel by sem niekto hodiť nejaky link na kompletné znenie Zákona o ochrane osobných údajov?
Holbová
13.09.07,06:44
ahoj

pripajam linku, inak velmi dobra stranka na ziskanie akych kolvek informacii www.portal.gov.sk, tam som sa preklikala az k tejto linke

http://www.dataprotection.gov.sk/buxusnew/docs/Uplne_znenie_428_2002.pdf
Ivic
27.10.10,08:43
Od zamestnancov podpis netreba požadovať, pretože spracovanie ich osobných údajov je nevyhnutné pre plnenie nimi podpísanej zmluvy
everest
05.11.10,00:13
Dobry deň, mňa by zaujimal súhlas zamestnanca so spracovaím biometrických údajov pri evidencii dochádzky na bežnom pracovisku. Nedochádza k porušovaniu zákona o ochrane osobných údajov?
Reny
18.04.11,04:26
Dobré ráno! Veľmi pekne Vás pozdravujem a prosím Vás o radu. Sme príspevkovou organizáciou mesta-verejný záujem.
Dnes sme dostali od primátora mesta Žiadosť o zaslanie podkladov na personálny audit. Okrem iného od nás požaduje
vyplnenie tabuľky - zoznam zamestnancov, ktorá vyžaduje vyplnenie týchto údajov:
Priezvisko a meno,pracovné zaradenie, hrubá mesačná mzda k 31.12.2010,
vyplatené odmeny za rok 2010, DoVP a DoPČ 2010-vyplatené
Poznámka* ( pod čiarov tabuľky* V poznámke uviesť: PP na dobu určitú, projekt, ÚPSVaR príp. iný druh PP, invalidný dôchodok, starobný dôchodok)

uvedené údaje máme doručiť v zapečatenej obálke na sekretariát primátora.

Nejde o porušenie zákona o osobných údajoch? Môžme uvedené údaje poskytnúť bez súhlasu dotknutých osôb?

Viem, že že novelizáciou zákona o slobodnom prístupe k informáciám od 2.1.206 je zamestnávateľ - verejný záujem sprístupniť osobné údaje o vedúcich zamestnancoch, v zmysle §9 ods.3, ktorý sa odvoláva na §5 odst. 1 zákona o výkone prác vo verejnom záujme, ale to znamená, že sa to týka u nás len štatutára. A čo ostatní zamestnanci?
Nejde o porušenie zákona o osobných údajoch? Môžme uvedené údaje poskytnúť bez súhlasu dotknutých osôb?Alebo sme povinný pred odovzdaním uvedených informácii požiadať o súhlas každého zamestnanca?
Poraďte mi prosím.Ďakujem R.
mackone
22.04.12,09:22