andreakk
26.10.09,13:52
zdravím!!
mohli by ste mi prosím Vás, niekto poradiť??
dátum na zmluve nám určuje odkedy je zmluva platná, nie je tak??
a je zmluva platná, ak ju účastníci podpísali najpr dajme tomu 02.02., potom ešte raz s neskorším dátumom, potom predložili návrh zmluvy, ktorý mal predchádzať podpisu zmluvy a nakoniec podpísali zmluvu tretíkrát s ďalším dátumom. Pričom zmluva reálne nadobudla platnosť a de facto aj účinnosť dňom, keď bola podpísaná poslednýkrát...aa čo tie dva "pokusy"predtým??netreba ich "zrušiť"alebo niečo podobné??nie je zmluva neplatná? alebo netreba z toho vyvodiť nejaké dôsledky??
pretože ja si myslím, že zmluvu mohli podpísať už skôr a dátum účinnosti si mohli určiť v zmluve na neskôr, navyše všetky kópie zmluvy by mali mať rovnaký dátum podpísania, nie??
som z toho bebil!!! Poradte mi prosim, niekto..
kaco11
26.10.09,14:55
???? to bola hromadná autogramiáda???:) Prepáč. Každá s tých zmlúv je platná, pokiaľ spĺňa zákonné podmienky. Záleží čoho sa zmluva týka. Toľko zmlúv, neviem. Osobne by som to riešila zakaždým dodatkom k pôvodnej zmluve. Neguje jedna zmluva druhú??? Boli tam robené zmeny????
Chobot
26.10.09,15:08
zdravím!!
mohli by ste mi prosím Vás, niekto poradiť??
dátum na zmluve nám určuje odkedy je zmluva platná, nie je tak??
a je zmluva platná, ak ju účastníci podpísali najpr dajme tomu 02.02., potom ešte raz s neskorším dátumom, potom predložili návrh zmluvy, ktorý mal predchádzať podpisu zmluvy a nakoniec podpísali zmluvu tretíkrát s ďalším dátumom. Pričom zmluva reálne nadobudla platnosť a de facto aj účinnosť dňom, keď bola podpísaná poslednýkrát...aa čo tie dva "pokusy"predtým??netreba ich "zrušiť"alebo niečo podobné??nie je zmluva neplatná? alebo netreba z toho vyvodiť nejaké dôsledky??
pretože ja si myslím, že zmluvu mohli podpísať už skôr a dátum účinnosti si mohli určiť v zmluve na neskôr, navyše všetky kópie zmluvy by mali mať rovnaký dátum podpísania, nie??
som z toho bebil!!! Poradte mi prosim, niekto..

Uzatvorenie zmluvy je závažný právny akt. Myslím, že zmluvné strany si z uzatvárania zmluvy urobili šaškáreň. Platné sú zmluvy, ktoré boli podpísané oboma zmluvnými stranami. AK bola nejaká zmluva podpísaná neskôr ako prvá, tak tá druhá mala obsahovať klauzulu, že zmluvné strany sa dohodli, že tá nová zmluva nahrádza tú prvú zmluvu a prvá zmluva sa ruší. Ak tak neurobili, vyrobili si pekný zmluvný guláš. Ak sú tam rôzne obchodné podmienky (napr. jedna zmluva zaväzuje zaplatiť 1000 EUR a druhá 2000 EUR), tak bude zaujímavé, ako sa dohodnete....

Bol pri uzatváraní zmlúv aj nejaký právnik? (Asi nie, lebo by zošedivel...:D).

AK sa viete dohodnúť, tak písomne - dohodou zrušte tie zmluvy, ktoré majú byť neplatné a nechajte len jednu, platnú.
andreakk
27.10.09,09:19
..no ono je to totiz tak, ze sa jedna stale o tu istu zmluvu..najprv podla "klasickeho postupu" bolo potrebne predlozit navrh buducej zmluvy, co vsak zmluvne strany netusili..a predlozili rovno zmluvu..potom boli poziadany o navrh, tak predlozili ten, nasledne aj zmluvu s neskorsim datumom ako prva predlozena zmluva aa nakoniec, aby toho nebolo malo, podpisali tu istu zmluvu (bez akejkolvek zmeny) tretikrat s aktualnym datumom..na zaklade tejto autogramiadovej zmluvy bola s tretou stranou podpisana dohoda..avsak strana A-SZCO tej podpisovej zmluvy si zmenila pravny stav na s.r.o.Vzhladom na fakt, ze prevod prav a zavazkov z naslednej dohody nie je mozny na tretiu osobu, potrebujeme tuto dohodu ukoncit..tak som patrala a narazila na tuto "autogramiadu".. viac-menej som nic take este ani len nepocula, nieto zazila,preto som chcela poznat nazor aj niekoho dalsieho...
inak..v spominanej dohode je taxativny vypocet sposobov ukoncenia dohody, ale ani jeden mi nesedi spominanu situaciu-teda, ze jedna strana dohody prakticky zanikne..ako to mam ukoncit aj oficialne???
PS: dakujem za Vase reakcie..
kaco11
28.10.09,04:34
v prípade takéhoto gulášu môj osobný názor, aby sa zbytočne nekomplikovala celá záležitosť do budúcnosti vypovedať každú zmluvu zvlášť, pretože ak som správne pochopila ani jedna nie je dodatok. Ani jedna neruší tú predchádzajúcu a ešte sú tam aj iné právne súbjekty. Pretože ak by sa zrušila len tá posledná tak z titulu subjektu by mohli byť predchádzajúce platné. Jednoducho každú zvlášť vypovedať v zmysle platných zmluvných podmienok. Môj návrh.