misomiso
26.10.09,14:05
No - takto to vyzera v praxi, ak niekto prilis veselo naraba zo zatvaranim tem. Uz som to tu pisal, ze uzatvaranie tem bez zjavneho dovodu vedie k chaosu na Porade, pretoze ak chcem vecne reagovat na prispevky (argumenty, ale casto aj nespravne pochopene a citovane moje nazory, ci dokonca obvinenia), musim potom zalozit temu novu. Neviem co prave toto je nasim cielom.

Navyse by som rad upozornil na skutocne bezprecedentnu drzost (poniektorych) moderatorov. No - co si mysliet o nasledovnom: Arizona zalozi temu, (ktora by podla vseobecneho nazoru na Etiketu) na Porade vobec nemala co hladat, pretoze sa jedna o politicku temu - (Povedzme spolu NIE tyraniu zvierat). Tema, ktora sa snazi o zmenu zakona v parlamente je vzdy politicka, aj keby sa tykala iba psich hovienok. Navyse je to tema, ktora ma za ciel vyrazne zasiahnut to zivota a slobody ludi (spomina sa tam az 5 rokov odnatia slobody), teda mozno ocakavat aj urcitu burlivejsiu debatu, ktora pokial viem, na Porade nie je vitana, preto si myslim, ze tema ani nemala byt zalozena.

Navyse Arizona hned od zaciatku vymazavala nazory inych, ktori sa snazili diskutovat k teme - podla vsetkeho slusne, bez urazania a vulgarizmov (vsetky vymazane prispevky som ani nestihol precitatat). Mne vymazala otazku k teme (nie nazor, ale otazku!!), musel som ju zadat opakovane. Nasledne Arizona temu uzavrela, pretoze sa vraj "vymyka zameru, s ktorym bola zalozena" - teda vymyvat mozgy a agitovat bez toho, aby sme dovolili komukolvek sa nad takouto zavaznou temou aspon zamysliet (co bolo podla mna povinnostou predkladatelov novely, ale co evidentne neurobili, pretoze predkladaju novelu, v ktotrej nie je jasne co je to tyranie ani co je to zviera, ake ma prave a ake ma voci zvieratam prava a povinnosti clovek).

Mna skutocne zaraza, kto uz dnes robi na Porade moderatora a ako veselo moze tuto funkciu zneuzivat. Analogicky - napr. ak by som bol ja moderatotom, tak by som napr. vyzval na peticiu za odsun vsetkych Madarov, nasledne by som premazaval prispevky, ktore by podla mna neboli "k teme" nasledne o dva dni by som temu uzavrel (ale nevymazal, - nech tam tema naveky svieti). Parada co?

Takze teraz k veci. Temu som zalozil na to, aby som mohol reagovat na konkretne nazory a prispevky:

dodo g napisal:

tvoje názory sú adekvátne tvojmu avataru...hrozné...choď k psychiatrovi čím skôr....Sorry za úprimnosť.

No tu nejde o uprimnost, ja si uprimnost vazim a na rozdel od mnohych inych na Porade ma je tazko urazit. Som si totiz vedomy, kam leziem, teda na net a je mi jasme, ze sa tu stretavam s kadekym. Aj s ludmi, ktori si tu mozno liecia nejake komplexy a vzrusuje ich urazat inych. Mne to teda nevadi, hoci sa cudujem, ze to nevadi moderatorom. Ja osobne som bol kritizovany uz za vyrok: "To snad nemyslis vazne".

dodo g napisal:

Alebo si skús zadovážiť psíka s ktorým budeš 6-7 rokov denno denne a potom zmeníš názor.

Nezmenim. Mali sme psov, uz ako dieta som vyrastal so psom a naposledy sme mali Labradora. Neviem kolko psov na Slovensku malo taku veterinarnu starostlivost, ako nas. Boli sme s nim viac u lekara ako so vsetkymi nasimi detmi dokopy. Neviem odkilal beriete, ze pokilal volam po dobromm odbornom, vyvazenom a podrobnom zakone, (pred tym, ako budeme strasit piatimi rokmi basy) som za tyranie zvierat. Ved je to uplne od veci.

dodo g napisal:

myslím že ten kto tam ten zákon predkladá ho nenapísal ráno za päť minút na vecku

Praveze napisal, o tom je cela tato debata. O nicom inom.

dodo g napisal: .Psa mačku či iné zviera ktoré nie je určené na konzumáciu

Zafhira napisala: mačka nie je zviera hospodárske ale spoločenské.

Akoze nie? Je to v zakone definovane? Ved uz som sem pisal, ze aj na slovensku su oblasti, kde konzumuju psov. A nie su to ina Romovia. Je tu kopec cinskych restauracii. Spracovavaju macky - okrem ineho. Su na Slovensku, mnohi z nich uz aj slovenski obcania.

Naopak - vo svete sa rozmahaju rozne nove moresy - napr. chov osipanej ako domaceho mazlicka - a to dokonca uz aj v bytoch. Velmi by som sa cudoval, ak by to nedorazilo aj k nam. Alebo - kam by ste zaradili zajaca ci rybu - k hospodarskym, alebo spolocenskym? A je vobec treba delit zvierata na spolocenske a hospodarske? Komu to pomoze? Zvieratam? A v com im to pomoze? A preco taketo delenie nie je v zakone, ked je to potrebne?

Taketo, a esete mnohe dalsie otazky mali byt polozene a zodpovedane, kym sa zacne uvazovat o sprisneni zakona.


Na zaver: Zakon, ktory by urobil naozaj poriadok vo vztachoch cloveka a zivocichov by som urcite privital. Ak si myslite, ze som proti, ste uple od veci. Ja som pre zvierata spravil mozno ovela viac ako vsetci krikluni, ktori su za zakon bez toho, aby si ho precitali. Napriklad som bol pomerne dlhe obdobie zivota uplny vegetarian. Kolko zvierat ste vy dokopy zjedli za ten cas a ako "humanne" boli chovane a usmrtene?

Ide mi len o toto. Ak zakon budu tlacit a predkladat "mazlickovi fetisisti", co sa evidentne deje, tak dopadneme ako dopadli v USA so sexualnym harasmentom. Nikto tam poriadne nevie, co to vlastne je, zato kazda sekretarka moze pripravit sefa o karieru a vsetky peniaze, ak vyuzije ponuku pravnikov (ktori nemaju do coho pichnut). Opat - som za ochranu zien pred obtazovanim, to tak ako to dopadlo v USA to rozhodne nie je dobre. Napriklad vyhodili nejakeho profesora z univerzity, ze vraj obtazoval nejaku studentku. Ako argument stacilo, ze "spomaloval" pri plavani v skolskom bazene, ked isiel okolo studentky. Neviem, ci mu rychlost merali radarom, ale sudu to stacilo. Teda - studentka sa nenaucila na skusku, mala zlost, tak profesor letel zo skoly.

A to len preto, ze celu legislativu nechali urobit feministkam. Tu dopadenme rovnako, ked zakon budu robit "mazlickovi fetisisti".
najag
26.10.09,13:08
Napisal som Arizone moje vyjadrenie. Mam pocit, ze by mala moderovanie na Porade ukoncit.

Budem velmi rad, ak v buducnosti si po zmazani svojho prispevku zo strany moderatora, najdem aj dovod zmazania. Iba z hladiska slusnosti a principov demokracie. Nie som si vedomy, ze by moj prispevok bol vulgarny, porusoval principy demokracie...... Nestalo sa mi to na Porade prvy raz a tieto sposoby mazania prispevkov povazujem za prejav arogancie, ak moderator neuvedie dovod zmazania prispevku.Pretoze aj pre moderatora platia nejake pravidla, ak sa pohybujeme v demokratickej rovine. Ak nie, tak potom toto spravanie pripomina gestapacke sposoby a sposoby Stb. Moderator nema svoje opravnenia na to, aby ich zneuzival vo svoj prospech a najma nie vo svojom prispevku. Pretoze inak slusny clovek potom nema co pohladavat na Porade.
arizona
26.10.09,13:51
misomiso, vždy si silou mocou hľadáš nejakú cestičku, aby si mohol vyjadriť "len to svoje" , vyžaduješ rešpekt, ale ty nechceš rešpektovať nikoho.

Iba pre objasnenie : nie som v žiadnej polit. strane , o politiku sa takmer nezaujímam, zvieratá nezneužívam na svoje ciele.
Ako som písala v v tej téme, nebolo mojim cieľom rozúpať ďaľšiu hádavú diskusiu o všeličom inom,ktorá by skončila na smetisku , ale mojim jediným cieľom bolo vložiť link pre tých, ktorí mali záujem . http://www.porada.sk/1188038-post19.html
Kto záujem nemal, nemusel tému vôbec čítať.

Túto petíciu organizuje organizácia SOS mačky. Je to organizácia , ktorá pomáha chorým, opusteným a týraným zvieratám.
Určite svojim konaním nesledovali niečo zlé, iba žiadali aby sa týmto tvorom venovalo viac pozornosti a aby im ľudia ÚMYSELNE A KRUTO nespôsobovali zbytočnú bolesť a krutú smrť.

Píšeš, že slušnosť káže, aby si bol oboznámený, prečo sa téma uzavrie, alebo sa vymaže príspevok.
Ale napísané to tam jasne je , kto chcel videl a pochopil. http://www.porada.sk/1188346-post37.html

Ty sa domáhaš slušnosti, ale keď som ja prosila o rešpektovanie a pochopenie toho , že ide iba o zverejnenie linku pre záujemcov, nie o debatu o týraných ženách, či znečistených trávnikoch , tak si nerešpektoval moje prosby, ale ustavične si zadával rôzne hádania-chtivé príspevky naďalej... http://www.porada.sk/1187930-post11.html

...ak máš výhrady voči mne, či môjmu moderovaniu môžeš sa obrátiť na admina. Ak Ti dá za pravdu, že som porušila pravidlá, alebo využila moderovanie na svoje ciele
dobrovoľne sa vzdávam moderovania
najag
26.10.09,14:30
Nemala by si ani vyckavat, pretoze uz Ti to prerastlo cez hlavu, sudiac z Tvojho vyjadrenia.
hanelie
26.10.09,14:55
miško, na všetky tvoje otázky ti fundovane odpovedia členovia petičného výboru: tu - www.mackysos.sk
Petičný výbor:
Ing. Oľga Beckerová, Miroslava Krivošíková, Martin Rausch
hoci som dala linky, kde by si sa všetky info dozvedel, evidentne si ich neštudoval - / napr slobodazvierat.sk
v súvisiacej /uzamknutej /téme skutočne neišlo o polemizovanie navrhovanej zmeny v trestnom zákone, ale o podporu -
arizona
26.10.09,15:10
Napisal som Arizone moje vyjadrenie. Mam pocit, ze by mala moderovanie na Porade ukoncit.

Budem velmi rad, ak v buducnosti si po zmazani svojho prispevku zo strany moderatora, najdem aj dovod zmazania. Iba z hladiska slusnosti a principov demokracie. Nie som si vedomy, ze by moj prispevok bol vulgarny, porusoval principy demokracie...... Nestalo sa mi to na Porade prvy raz a tieto sposoby mazania prispevkov povazujem za prejav arogancie, ak moderator neuvedie dovod zmazania prispevku.Pretoze aj pre moderatora platia nejake pravidla, ak sa pohybujeme v demokratickej rovine. Ak nie, tak potom toto spravanie pripomina gestapacke sposoby a sposoby Stb. Moderator nema svoje opravnenia na to, aby ich zneuzival vo svoj prospech a najma nie vo svojom prispevku. Pretoze inak slusny clovek potom nema co pohladavat na Porade.


Tu je kópia príspevku, ktorým som vysvetlila vymazanie príspevkov...;)
Myslím, že to bolo napísané slušne a zrozumiteľne


Re: Povedzme spolu „NIE“ týraniu zvierat !
Vďaka za podporu, aj vaše názory.

Príspevky mimo témy som vymazala, lebo sa netýkali tejto petície.
Ak chcete debatovať o týraných ženách, či znečistených trávnikoch, prosím otvorte si novú tému.
Ďakujem za pochopenie




najag- konkrétne tvoj príspevok bol - otázkou , ktorej odpovede by speli k odpovediam o týraných ženách...
Hneváš sa, že som nechcela , aby sa problémy týraných žien rozoberali v téme o petícii o zvieratách?:confused:
silviaz
26.10.09,15:43
Nechcete ju náhodou ukameňovať ?

Napisala tému, napisala názor, vymazala príspevok a zdôvodnila prečo. Nikto Vám nazakazuje si založiť novú tému kde môžete donekonečna skúšať vyvolať konštruktívny alebo deštruktívny rozhovor,ak bude na to chcieť niekto pristúpiť.
Téma bola založená za určitým učelom, ako sa ukázalo rozhovor išiel iným smerom, tak sa zakročilo. Neviem čo nad tým polemizujete. Nemáme dosť iných starostí ?
Sme tu na porade, máme si tu radiť.

Nechápem prečo sa v názve témy objavuje týranie zvierat. Mal si ju nazvať ako potopiť a skritizovať člena porady, to by bolo presnejšie.
Danila
26.10.09,18:30
Už som sa vééééěľmi obávala, že na Porade bude poriadok. Ále vééééééééééľmi som sa nemusela.:) Malebná diskusia ako vyšitá babkou výšivkárkou.:) Otváranie, zatváranie, mazanie, no no no, ach jaj. A na čo je tu vlastne totomimotemy? Hááááááá?
No fakt rozvoju diskusie na Porade práve zakvitli vianočné ruže.Len pozor, aby sme ich nepreliali. Lebo začíname byť pápežskejší od pápeža. Ale fakt neviem, aké p.;)

P.S. Babky demokratky vždy vyšli na tribúny v pravý čas, keď vodca potreboval.
dodo g
26.10.09,19:23
misomiso práve to je to že tu nešlo o komentovanie či snahu zmeniť daný zákon ale o jeho podporu.Nechápem prečo si to vôbec takto rozoberal...Ak si myslíš že tvoj názor na vec je naj tak prosím daj to na papier, pozbieraj podpisy a utekaj do parlamentu.
Ak si mieril na mňa, že som mal v úmysle ťa urážať tak si mimo.Naopak som bol rozhorčený, ako sa vyjadruješ o zvieratách. A že si mal labradora?... Nuž ak si tolko urobil pre zvieratká tak potom je o to viac nepochopitelné tvoje zmýšlanie.Tak týmto končím svoj kúsok k danej téme.
misomiso
26.10.09,19:30
misomiso, vždy si silou mocou hľadáš nejakú cestičku, aby si mohol vyjadriť "len to svoje" , vyžaduješ rešpekt, ale ty nechceš rešpektovať nikoho.

??? preco? Ja som bol nedavno pouceny o urcitych pravidlach a poslani Porady, tak by som bol rad, ak by to platilo pre vsetkych Moderatori by mali ist prikladom a nie zneuzivat moc.


Iba pre objasnenie : nie som v žiadnej polit. strane , o politiku sa takmer nezaujímam, zvieratá nezneužívam na svoje ciele.

No neviem, ci chapes vyznam slova politika, ale mozes si vygooglit, hoci na Wikipedii. Politika nie je Fico ani Dzurinda, ani to nie su politicke strany. Politika je sprava veci verejnych. Teda to, ci dame z rozpoctu dochodcom, alebo studentom, ci postavime chodniky pre cyklistov alebo dialnice (alebo aj jedno aj druhe), ci budme chranit viac napr. nenarodene deti alebo macky, ci sa u nas moze hovorit po madarsky alebo nie. Toto je politika a nema to az tak vela spolocne s politickymi stranami a uz vobec nie s tvojim alebo mojim clenstvom v nich.



Túto petíciu organizuje organizácia SOS mačky. Je to organizácia , ktorá pomáha chorým, opusteným a týraným zvieratám.
Určite svojim konaním nesledovali niečo zlé, iba žiadali aby sa týmto tvorom venovalo viac pozornosti a aby im ľudia ÚMYSELNE A KRUTO nespôsobovali zbytočnú bolesť a krutú smrť.

No uz samotny fakt, kto to organizuje naznacuje, ze ide o velmi uzke zaujmy. (iba macky). Nikoho nezaujima chov zvierat v otrasnych podmienkach, ani utrpenie zvierat pouzivanych na laboratorne ucely, pravda ak by neslo nahodou o macky.



Ty sa domáhaš slušnosti, ale keď som ja prosila o rešpektovanie a pochopenie toho , že ide iba o zverejnenie linku pre záujemcov,

No dobre, skusim teda analogicky, ako to je teda s etiketou na Porade. O par dni, ked si najdem cas zalozim temu na podporu antipotratovej kampane www.pravonazivot.sk. Pripojim par obrazkov deti roztrhnutych pri potrate, nasledne temu uzavriem s tym, ze mi neslo o diskusiu iba o zverejnenie linku. Inak - dufam ze chapes, ze takato antipotratova tema (ktora tiez ma vzdy za ciel zmenu legislativy v parlamente) je presne takym istym sposobom politicka, ako ta o tyrani zvierat (ktora ma rovnaky ciel). Som zvedavy, ako ma potom budete poucat o vyzname a poslani Porady ako uctovnickeho a apolitickeho portalu.


...ak máš výhrady voči mne, či môjmu moderovaniu môžeš sa obrátiť na admina. Ak Ti dá za pravdu, že som porušila pravidlá, alebo využila moderovanie na svoje ciele
dobrovoľne sa vzdávam moderovania


No to mozem, ale kazdy by mohol zvazit aj sam, ako zvlada to, co robi.
misomiso
26.10.09,19:34
misomiso práve to je to že tu nešlo o komentovanie či snahu zmeniť daný zákon ale o jeho podporu.Nechápem prečo si to vôbec takto rozoberal...Ak si myslíš že tvoj názor na vec je naj tak prosím daj to na papier, pozbieraj podpisy a utekaj do parlamentu.
Ak si mieril na mňa, že som mal v úmysle ťa urážať tak si mimo.Naopak som bol rozhorčený, ako sa vyjadruješ o zvieratách. A že si mal labradora?... Nuž ak si tolko urobil pre zvieratká tak potom je o to viac nepochopitelné tvoje zmýšlanie.Tak týmto končím svoj kúsok k danej téme.

No co na toto napisat? Staci, ak budes citat. Ide o zmenu trestneho zakona v parlamente a to pomerne podstatnym sposobom.

A zvierata mam mozno radsej ako ty, iba sa o nich nevyjadrujem detinsky ci senilne ako o zvieratkach, ale ako o zvieratach. V tom je jediny rozdiel. A este mozno v tom, ze mne ide o osud vsetkych zvierat, nie iba maciek, a tiez mi ide o to, aby sa neprijal v parmalente dalsi paskvil, ktory sposobi viac skody ako uzitku.
pepsikova
26.10.09,19:39
...súhlasím s arizonou..a vôbec si nemyslím,že je zlá moderátorka preto, že zastavila úplne neplodnú a k hádkam vedúcu diskusiu..bolo jasne napísané, o čo je téma..áno-nie..ak chcete zlepšiť tú petíciu, tak dobrými návrhmi..ale nie hádkami...
misomiso
26.10.09,19:51
...súhlasím s arizonou..a vôbec si nemyslím,že je zlá moderátorka preto, že zastavila úplne neplodnú a k hádkam vedúcu diskusiu..bolo jasne napísané, o čo je téma..áno-nie..ak chcete zlepšiť tú petíciu, tak dobrými návrhmi..ale nie hádkami...

Ake hadky? Ved ja som sa pytal a bol som vymazany.

Okrem toho plati to, co som uz napisal - taka peticia nema na Porade co robit, ak je apoliticka a uz vobec nie od moderatora. Este by som chapal snahu pomoct tym, ze by sa dalo cez poradu podporit nastartovanie celospolocenskej diskusie o zmene legislativy, aby lepsie chranila zvierata.

Ale umiesnit sem taky trojvetovy paskvil s tym, ze s atomu robi reklama a nepripusta sa ziadna diskusia tak to je teda dobry politicky spam. Vy tu chcete pomahat chudacikom macickam, ale nie je davno, co ste prskali, ak sem niekto zavesil temu, snaziacu sa chranit deti.
pepsikova
26.10.09,20:01
...misomiso, teda ja ťa nijako nechcem uraziť, ale z odpovedí na tvoje otázky v tom vymazanom príspevku by tu bola parádna vojnovačka..lebo sto ľudí to je sto názorov a tu šlo o to, podporiť vec tak, ako bola postavená..ak si nechcel, mal si nepodporiť, ak sa ti pozdávalo, mohol si kliknúť súhlas..presne tak, ako ostatní si mal slobodu rozhodnutia...kategorizovať zvieratá a určovať im koniec ich života je debata na inej úrovni a ak takú rozvinieš, uvidíš, ako sa tie názory budú rôzniť...a musíš začať tým, že rozdelíš ľudí na milovníkov zvierat, tých, čo ich iba konzumujú, tých, čo ich nemusia vôbec...a ešte nejakých pár kategórií by som vedela...ale to je už v tvojej novej debate..asi tak to vidím ja...ale zas je tu sto iných ľudí, čo to vidia inak..a vyjadria sa..
misomiso
26.10.09,20:10
...misomiso, teda ja ťa nijako nechcem uraziť, ale z odpovedí na tvoje otázky v tom vymazanom príspevku by tu bola parádna vojnovačka..lebo sto ľudí to je sto názorov a tu šlo o to, podporiť vec tak, ako bola postavená..ak si nechcel, mal si nepodporiť, ak sa ti pozdávalo, mohol si kliknúť súhlas..presne tak, ako ostatní si mal slobodu rozhodnutia...kategorizovať zvieratá a určovať im koniec ich života je debata na inej úrovni a ak takú rozvinieš, uvidíš, ako sa tie názory budú rôzniť...a musíš začať tým, že rozdelíš ľudí na milovníkov zvierat, tých, čo ich iba konzumujú, tých, čo ich nemusia vôbec...a ešte nejakých pár kategórií by som vedela...ale to je už v tvojej novej debate..asi tak to vidím ja...ale zas je tu sto iných ľudí, čo to vidia inak..a vyjadria sa..

Ale ved aj na to sa roznia nazory, ci ma nejaky pubertiak, ktory v snahe vytiahnut sa pred kamaratmi kopne do macky dostat 5 rokov basy.

Ale to je o inom. Co mi najviac vadi, ze macickam budeme pudrovat kozusky a kupovat drahe pelesteky a dobrotinky pod jazycek, a kazdeho, kto by sa na nasu macicku chcel krivo pozriet budeme strasit vazenim, budeme zamestnavat parmement tym, aby nam to odobril, a deti pred narodenim budeme zabijat ako keby sa nechumelilo.

A na Porade presne to iste. Ak niekto ide chranit macicku, tak ma vysostne prava, dokonca mu do toho nemoze ani nikto kecat v diskusii, ale ked sem niekto zavesi temu na ochranu nenarodenych deti, tak je mu oznamene ze sa nevie spravat a moze byt rad, ze nebol vyluceny. To sme to pekne dopracovali.
endrju
26.10.09,20:57
Genialna tema.
Nepremeskajte prilezitost este pridelit co najviac suhlasov a bodov niekolkym nickom zalozenym z jedneho pocitaca a este vydatnejsie kopat do administratora, moderatorov a inych ludi, ktori sa snazia udrzat uroven tohoto fora.
Mam pocit, ze vdaka niektorym diskuterom neustale ziviacim absolutne nekonstruktivny styl diskusii sa forum porada.sk ku vseobecnej lutosti nielen tych, do ktorych sa tu tak intenzivne kope, coskoro stane sucastou historie slovenskeho internetu.
Katija
26.10.09,21:56
No neviem, preco sem obsirne tahas temu potretov, ja som to tu spomenul iba ako priklad s tym, ze taketo temy sem nepatria. Ani o potratoch ani o snahe zmenit trestny zakon kvoli macickam.Súhlasím, nepatria.
Kto chce o petícii diskutovať, môže na stránke organizátorov povedať akýkoľvek svoj názor.
PS: Téma, čo sem nepatrí by sa mala uzatvoriť.
Ty, ako jej zakladateľ máš možnosť to urobiť. Nikto ti v tom nebráni.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
misomiso
26.10.09,22:05
Súhlasím, nepatria.
Kto chce o petícii diskutovať, môže na stránke organizátorov povedať akýkoľvek svoj názor.
PS: Téma, čo sem nepatrí by sa mala uzatvoriť.
Ty, ako jej zakladateľ máš možnosť to urobiť. Nikto ti v tom nebráni.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.

To, co ja tu najviac kritizujem je, ak niekto zalozi temu (najcastejsie s cielom spamovat, alebo propagovat cokolvek - vratane politickych cielov) a nasledne ju uzavrie, aby zabranil inym vyjadrit svoj nazor. Teraz predsa nebudem robit to iste, co kritizujem. Myslim, ze temy, ktore na Poradu nepatria by mali byt zmazane, nie uzamknute. Nie je to ferove voci diskutujucim, ak by niekto chcel reagovat, tak musi zakladat temu novu, co asi prave nechceme.

Nemam nic proti tomu, aby sa politicke temy mazali, no najprv by musela byt odstanena ta, ktora vyzyva na peticiu za zmenu trestneho zakona v parlamente. A je hanba, ze ju zalozila moderatorka Porady. Ako som uz pisal - nevadilo by mi to, ak by to nebol drzy smap s akoukolvek zakazanou dlasou diskusiou. Niekto tu Poradu vyuziva ako bezplatne plagatovacie miesto.
Chobot
26.10.09,22:13
Miso, ak sa nenahneváš, tak príspevky k potratom (od Zafhira, Stanislav 1974 a tvoj posledný) som vymazal, lebo sa už prešlo od mačiek k potratom a to je asi téma, ktorú tu teraz hádam nechceš rozoberať. Pokiaľ by si trval na týchto zmazaných príspevkoch, môžem ti ich obnoviť, ale myslím, že bude lepšie, ak tu nebudú.
misomiso
26.10.09,22:21
Asi teraz riskujem vymazanie príspevku, ale risk je zisk. Ja som si ten link týkajúci sa potratov otvorila a pozrela som si tie videá. K tomu sa nevyjadrujem. Tá deklarácia nemá byť chápaná ako možnosť ísť kedykoľvek na potrat. Nie je a ani to nebolo z mojej strany myslené tak, že žena XY ktorá sa bezuzdne oddáva sexu, pričom nemyslí na následky, je si vedomá toho že môže ísť na potrat kedy chce a nikto jej do toho nemá čo kecať. Tá deklarácia zabezpečuje to, že keď sa žena dostane do situácie, kedy z relevantných dôvodov nemôže dieťa donosiť a priviesť na svet, aby ju v tom rozhodnutí nikto neobmedzoval a aby za takéto rozhodnutie nebola postihovaná. Kto z nás vie, v akej situácii sa nachádzala žena z toho videa ? Možno bola vážne chorá a možno bolo choré to dieťa. To sa z toho videa nedá vyčítať. Téma potratov je hádam najväčšou politickou témou v dejinách, pretože sa týka všetkých a dá sa veľmi jednoducho zneužiť ako na politické tak na náboženské ciele. Priviesť dieťa na svet je najväčšia zodpovednosť človeka ale týka sa dvoch ľudí. Ja nie som naivná a myslím si, že ani ty nie. Povedzme si otvorene ako chlap chlapovi: koľko naozaj zodpovedných mužov a žien vo svojom okolí poznáš ? Ja poznám len jediného chlapa, ktorý išiel na materskú namiesto svojej manželky. Vrátil sa a vieš, čo mi povedal ? Že sa hlboko skláňa pred všetkými ženami a matkami. Ale keď už riskujem vymazanie, zariskuj aj ty a skús mi odpovedať:

1)ak je dieťa počaté ako následok trestného činu, má žena právo ísť na potrat ? Nie. Je to stale dieta, je to clovek a navyse je to TVOJE dieta bez ohladu na to s kym ho splodis.

2) má takto počaté dieťa rovnaké právo na život ako iné dieťa ? Samozrejme. To dieta za nic nemoze.

3) ak nenarodené dieťa ohrozuje život matky, pričom je samo zdravé, komu dáš a komu uprieš právo na život ? (rozdielnosť krvných skupín, tehotenstvo spôsobujúce zvýšenie krvného tlaku matky) No neviem, ci zvyseny krvny tlak je taky zavazny problem, ale pripustam, ze komplikacie tohoto druhu moznu nastat a je to dost citliva oblast. Kazdopadne kadzy ludsky zivot ma rovnaku hodnotu, nie je mozne jedneho uprednostnovat. Ak je vysledkom zachrany matky smrt dietata, tak je to O.K.. no tu treba povedat, ze tato tema sa casto zmenuziva. Takych pripadov je velmi malo, zato stale sa o tom hovori.

4) ak zdravotný stav matky ohrozuje život nenarodeného dieťaťa, kto má väčšie právo na život (tehotná žena, ktorej zistia závažnú chorobu a ktorej liečba ohrozuje život nenarodeného dieťaťa ) Plati rovnake ako v predchadzajucom bode. Policajti tiez nemozu pouzivat zbran v Tescu rovnako slobodne ako niekde na poli, musia brat ohlad na nevinnych ludi okolo. Tehotna zena musi brat ohlad na dieta, preto napr. moja manzelka trpela ako zviera, pretoze jednak mavala migreny a tiez nevolnosti a nemohla asi ich liecit tak, ako keby nebola tehotna. No ak ide skutocne do tuheho, a ide o zivot matky, tak ju treba liecit a dieta ma potom smolu. Lenze tu tiez treba poznamenat - niektore zeny povazuju za zivot zachranujuci medikament dokonca aj cigaretu a vobec im nevadi, ze maju v bruchu dieta. Takze tiez si myslim, ze hoci take moze obcas nastat, dost sa to medialne zneuziva.

5) zachrániť alebo nezachrániť nenarodené dieťa s vývojovou vadou nezlúčiteľnou so životom Akoze nezlucitelnou so zivotom? Ved to nema logiku, ak je raz nejaka vada nezlucitelna so zivotom, tak to znamena, ze dieta umrie prirodzenou smrtou nech by sme robili cokolvek, teda tam asi nie je ani teoreticke sanca na nejaku zachranu, inak by asi neslo o "nezlucitelne so zivotom".

O tomto je totiž deklarácia ľudských práv a nie o tom NO A ČO, KEĎ PRASKNE PREZERVATÍV, VEĎ JE EŠTE MOŽNOSŤ ÍSŤ NA POTRAT. A takto som to myslela od začiatku. Ospravedlňujem sa STANISLAVOVI 1975, ak som sa ho nejakým spôsobom dotkla, nebolo to mojim cieľom.
No neviem, ci si nevysvetlujes po svojom deklaraciu ludskych prav. Kde je ten text v plnom zneni, ze si si taka ista tym tvojim pravnym vykladom?


V texte.
misomiso
26.10.09,22:29
Takze na ziadost jedneho moderatora, ktoreho pracu si vazim, lebo posobi profesionalne a nestranne som sa rozhodol temu uzavriet.

Napisal mi, ze tema o mackach bola odstranena, som rad, ze som nebol sam, kto mal takyto nazor, ze ta tema na Poradu nepatrila.

Teda - hoci som v principe proti mazaniu a uzatvaraniu tem ak sa v nich kultivovane diskutuje - teraz som sa rozhodol respektovat to a temu uzavriet. No bohuzial nemam tu moznost, nemam take tlacidlo. Je to zaujimave, asi sa dost casto menia regule na Porade, jeden cas mi pri mnou zalozenych temach svietili tlacidla na uzamknutie, potom zasa nie.. Nevadi, kazdopadne mozete ju uzamknut.