belo72
26.10.09,15:16
Zdravim vsetkych.
Potrebujem poradit - mam peniaze ale neviem co mam robit :) Ale nie len sa smejem. Chcel by som dovazat nebalene potraviny a predavat prevadzkam bez toho aby som ich niekde uskladnoval ak nepocitam auto na prepravu. Potrebujem poradit ake hyg. predpisy musim splnat ja , ake auto .... co vsetko musim mat okrem zdravot. preukazu. Dalej ci mozem predavat tieto vyrobky pod mojou hlavickou alebo musim uvadzat vyrobcu .
belo72
27.10.09,14:37
Nikto neporadi ?
belo72
29.10.09,08:49
Tolko rad naraz ako to zvladnem :)
jojom
29.10.09,09:02
Skús napísať sem: http://www.agroforum.sk/index.php
Je to síce o pôdohospodárste ale je tam aj sekcia potravinárstvo. Dúfam že Ti poradia.
j.sch
29.10.09,10:00
Tolko rad naraz ako to zvladnem :)
špeciálne auto s certifikátom ťa vyjde mailand.......... záleží či aj chladenie potrebuješ alebo len skriňu........ /taku "na chleba" /. ja som začínal s holou dodávkou a tu sme na zimu zateplily ... boli to kvety
belo72
29.10.09,10:07
Stačí skrina bez chladenia.
belo72
30.10.09,09:04
Nikto nevie nic viac poradit?
jojom
31.10.09,16:54
Adekvátne by som použil nasledujúce ustanovenia zákona 152/1995 o potravinách
§ 11 Preprava potravín
Ten, kto prepravuje potraviny a zložky na ich výrobu, je povinný dodržiavať ustanovenia osobitného predpisu2a) a

a) zabezpečiť prepravu potravín a zložiek na ich výrobu v spôsobilých a vhodne vybavených dopravných a paletizačných prostriedkoch takým spôsobom, aby sa zachovala ich bezpečnosť a kvalita,
b) dbať na čistotu dopravných a paletizačných prostriedkov a vykonávať ich dezinfekciu,
c) používať pri preprave len také dopravné a paletizačné prostriedky, ktorých steny a ostatné časti, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, sú z nekorodujúceho materiálu a ani inak negatívne neovplyvňujú bezpečnosť alebo kvalitu potravín a sú hladké, ľahko čistiteľné a dezinfikovateľné,
d) zabezpečiť účinnú ochranu prepravovaných potravín pred hlodavcami, vtákmi, hmyzom, prachom a iným znečistením a prepravovať ich za takých podmienok, aby sa v priebehu prepravy nezvýšila alebo neznížila ich teplota, ktorá by mohla negatívne ovplyvniť bezpečnosť a kvalitu potravín.

2a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004 z 29. apríla 2004 o hygiene potravín (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 13/zv. 34) v platnom znení.
belo72
02.11.09,07:59
Adekvátne by som použil nasledujúce ustanovenia zákona 152/1995 o potravinách
§ 11 Preprava potravín
Ten, kto prepravuje potraviny a zložky na ich výrobu, je povinný dodržiavať ustanovenia osobitného predpisu2a) a

a) zabezpečiť prepravu potravín a zložiek na ich výrobu v spôsobilých a vhodne vybavených dopravných a paletizačných prostriedkoch takým spôsobom, aby sa zachovala ich bezpečnosť a kvalita,
b) dbať na čistotu dopravných a paletizačných prostriedkov a vykonávať ich dezinfekciu,
c) používať pri preprave len také dopravné a paletizačné prostriedky, ktorých steny a ostatné časti, ktoré prichádzajú do styku s potravinami, sú z nekorodujúceho materiálu a ani inak negatívne neovplyvňujú bezpečnosť alebo kvalitu potravín a sú hladké, ľahko čistiteľné a dezinfikovateľné,
d) zabezpečiť účinnú ochranu prepravovaných potravín pred hlodavcami, vtákmi, hmyzom, prachom a iným znečistením a prepravovať ich za takých podmienok, aby sa v priebehu prepravy nezvýšila alebo neznížila ich teplota, ktorá by mohla negatívne ovplyvniť bezpečnosť a kvalitu potravín.

2a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004 z 29. apríla 2004 o hygiene potravín (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 13/zv. 34) v platnom znení.


Vdaka . Nevie niekto ci potrebujem vypracovat aj HACCP , pripadne nejaku evidenciu? Ake povolenie potrebujem od hygieny ?