rudy2
26.10.09,15:30
Ahojte všetci. Potreboval by som poradiť. Od starých rodičov a rodičov som na seba previedol vlastníctvo časti pozemkov parciel evidovaných na „E“ aj „C“ (v LV je zapísané moje meno). Stal som sa podielovým spoluvlastníkom na každom pozemku v podiele 4/6, 5/6, 7/36.... (spolu asi 7 samostatne evidovaných pozemkov ktoré tvorili jeden celok, kde sú rovnaký spoluvlastníci). Na LV mám spolu v podieloch cca. 3000 m2, za ktoré platím aj daň. Užívam ale iba cca. 1400 m2. Dnes, keď chcem vysporiadať spoluvlastníctvo reálnym rozdelením (hranice nie sú všade zreteľné – rozoraná pôda) nevieme sa dohodnúť na podieloch a hraniciach so spolupodielnikmi. Mám vôbec nárok aj na ostatnú pôdu aj keď som ju neobrábal (cca. +1600 m2)? Medzi nami (aj rodičmi) nebola spísaná žiadna Zmluva o prenájme – „iba sa to tak rokmi užívalo“. Ďakujem.
pepa78
26.10.09,14:52
Dôležité je vedieť, že aj keď si obrábal 1400 m2 tak si podielovým vlastníkom celého pozemku/ov/ t.j. 3000 m2. Každý máte nárok na svoj podiel v každom jednom m2 na tom pozemku. Preto ak budeš chcieť si dať GP vyčleniť "svojich" 1400 m2 tak sa budete musieť dohodnúť všetci, keď čo i len jeden vlastník nebude súhlasiť tak Vám neostane nič iné ako sa obrátiť na súd a požiadať o vysporiadanie spoluvlastníctva
rudy2
26.10.09,15:04
... a predpokladať ako a hlavne kedy rozhodne súd..., ... ja viem SR.
rudy2
26.10.09,15:38
...skôr ma zaujíma právna stránka, aj keď som neužíval, vlastnil iba na papieri /LV/, dík.