smachotka
26.10.09,18:58
Ahojte co sa stane ked nezaplatim DPH do 25 dna v mesiaci ak mi vysla vlastna danova povinnost? Nabehnu mi niejake uroky? Da sa niejakym listom na danovom urade odvolat ze to neskor zaplatim z dovodu ze mam vela neplaticou? Dakujem
Tweety
26.10.09,18:01
Ahojte co sa stane ked nezaplatim DPH do 25 dna v mesiaci ak mi vysla vlastna danova povinnost? Nabehnu mi niejake uroky? Da sa niejakym listom na danovom urade odvolat ze to neskor zaplatim z dovodu ze mam vela neplaticou? Dakujem
Áno, úroky z omeškania nabehnú určite. To, že máš veľa neplatičov, nič nemení na plnení si svojej daňovej povinnosti.
Beata
26.10.09,18:26
Ahojte co sa stane ked nezaplatim DPH do 25 dna v mesiaci ak mi vysla vlastna danova povinnost? Nabehnu mi niejake uroky? Da sa niejakym listom na danovom urade odvolat ze to neskor zaplatim z dovodu ze mam vela neplaticou? Dakujem

Odvolanie nie je prípustné. Prepočítaj si, koľko zaplatíš sankcie: Kalkulačka DR SR (http://www.drsr.sk/wps/portal/%21ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExBcmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAI2i11w%21/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfVDQ1Tw%21%21?nID=6 _0_T445&cID=6_0_T445%27%27)
Nie je to nič strašné, tak sa nestresuj ;)
ekopo
26.10.09,18:46
tu je § 35b zákona o správe daní a poplatkov, všetko podstatné je tam:

(2) Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane zaplatená. Správca dane vyrubí sankčný úrok za každý deň omeškania s platbou, začínajúc dňom nasledujúcim po dni splatnosti dane alebo rozdielu dane až do dňa platby vrátane alebo do dňa použitia preplatku alebo vykonania kompenzácie podľa § 63; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie, sankčný úrok sa vyrubí do dňa podania dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia z dlžnej sumy uvedenej v daňovom priznaní alebo hlásení alebo v poslednom opravnom daňovom priznaní, alebo v predchádzajúcom dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení. Sankčný úrok sa počíta najdlhšie za štyri roky omeškania s platbou s výnimkou uvedenou v odseku 1 písm. e). Sankčný úrok sa nevyrubuje zo sankčného úroku, úroku a pokuty.

(3) Proti rozhodnutiu o vyrubení sankčného úroku sa možno odvolať.


čiže dá sa odvolať

a § 78 zákona o DPH hovorí o splatnosti daňovej povinnosti
Beata
26.10.09,18:54
Súhlasím s ekopo, čo sa týka odvolania proti rozhodnutiu o vyrubení sankčného úroku. Ale na neskoro odvedenú VDP sa odvolať nedá ;)
smachotka
28.10.09,14:58
Dakujem vam vsetkym za radu.