Beella
26.10.09,19:22
Ahojte,
chcem sa opýtať Vás, ktorých deti majú snímateľný zubný strojček, ako ho čistíte, akú hygienu dodržujete?

Názory v mojom okolí a aj na internete sa rozchádzajú a malý ho má len asi dva týždne, tak sa ešte stále orientujem.
Lekárka nám kázala vždy ráno po vybratí zubný strojček umyť - kefka a zubná pasta a ponoriť do vody s dezinfekčnou tabletou (tieto tablety mám kupovať u nej ;)) Niektorí ho proste len umyjú a uložia do toho púzdierka.
Ďalší v okolí nepoužívajú kefku s pastou, ale vraj je na čistenie lepšie antibakteriálne mydlo.

Tak ako postupujete Vy?





Erika
Blankake
26.10.09,19:26
Moja dcéra si ho čistila zubnou pastou a kefkou (neviem ale či každý večer) a asi raz za týždeň ho dezinfikovala vo vode s tabletami určenými na dezinfekciu zubných protéz.
Beella
27.10.09,05:48
Moja dcéra si ho čistila zubnou pastou a kefkou (neviem ale či každý večer) a asi raz za týždeň ho dezinfikovala vo vode s tabletami určenými na dezinfekciu zubných protéz.


Ďakujem Blankake. Pridá sa ešte niekto so skúsenosťou?
kačer
27.10.09,06:29
Aj my sme čistili zubný strojček kefkou, pastou a nechali volne v miske. V krabičke chytil nepríjemný pach.
alla66
27.10.09,06:45
na snímateľnom strojčeku nie je toľko čistenia ako na fixnom... syn mal snímateľný a čistil ho tak isto ako opísala blankake...opláchnúť pod vodou, zubná pasta a podľa potreby tableta... dcéra má fixný... obdivujem ju, akú má trpezlivosť pri čistení:)
Blankake
27.10.09,06:53
na snímateľnom strojčeku nie je toľko čistenia ako na fixnom... syn mal snímateľný a čistil ho tak isto ako opísala blankake...opláchnúť pod vodou, zubná pasta a podľa potreby tableta... dcéra má fixný... obdivujem ju, akú má trpezlivosť pri čistení:)
Môj syn má tiež fixný a nevšimla som si, že by sa mu nejako zvlášť venoval :D... aj keď som mu kúpila špeciálnu tenučkú kefku...darmo, dievčatá sú zodpovednejšie.;)
jojom
27.10.09,07:04
Moja dcéra má tiež už snímateľný zubný strojček. Používame tablety Corega tabs. Dáva si strojček do nádobky s vodou a pol tablety ( doporučujú síce celú, ale stačí aj pol ). Pred použitím opláchne vodou.
Beella
27.10.09,07:22
Ďakujem Vám :)