villoo
26.10.09,19:37
Zdravim ludia, byvam v rodinnom dome a chcem Vas poprosit , ci nemate nejaky napad alebo dobru radu ako precistit odpadove potrubie z wc/umyvadla k trativodu a zumpe?.
Skusali sme uz niekolkokrat Hydroxid granule, Sifo aj Krystalicku sodu a nic.
Napriklad wc odteka slabsie ako by malo , voda z umyvadla v kuchyni vobec a z dalsieho umyvadla v kupelni len kedy sa jej zachce. Ale napriklad vana a umyvadlo na wc odteka bez problemov , sused vravel, ze je mozne ze cast odtokov je vedena do zumpy a cast do trativodu,tak si myslime , ze mozno je zumpova rura upchata. Ale samotna zumpa naplnena nie je. Mate nejaky osvedceny prostriedok alebo viete poradit ako zistit aspon to v com je problem ? Pripadne ake su ceny za vycistenie potrubii odbornikmi? Byvam v okoli Michaloviec , cize ak viete odporucit nejaku firmu velmi to pomoze. Ja som uz v koncoch , dom sme kupili nedavno a su s nim same problemy-napriklad teraz to potrubie, dom ma cca 70 rokov takze niet ani velmi divu , navyse nevieme presne ako su vedene potrubia , pretoze majitelia uz neziju. Kazda rada potesi.
wagner
26.10.09,18:44
Zdravim ludia, byvam v rodinnom dome a chcem Vas poprosit , ci nemate nejaky napad alebo dobru radu ako precistit odpadove potrubie z wc/umyvadla k trativodu a zumpe?.
Skusali sme uz niekolkokrat Hydroxid granule, Sifo aj Krystalicku sodu a nic.
Napriklad wc odteka slabsie ako by malo , voda z umyvadla v kuchyni vobec a z dalsieho umyvadla v kupelni len kedy sa jej zachce. Ale napriklad vana a umyvadlo na wc odteka bez problemov , sused vravel, ze je mozne ze cast odtokov je vedena do zumpy a cast do trativodu,tak si myslime , ze mozno je zumpova rura upchata. Ale samotna zumpa naplnena nie je. Mate nejaky osvedceny prostriedok alebo viete poradit ako zistit aspon to v com je problem ? Pripadne ake su ceny za vycistenie potrubii odbornikmi? Byvam v okoli Michaloviec , cize ak viete odporucit nejaku firmu velmi to pomoze. Ja som uz v koncoch , dom sme kupili nedavno a su s nim same problemy-napriklad teraz to potrubie, dom ma cca 70 rokov takze niet ani velmi divu , navyse nevieme presne ako su vedene potrubia , pretoze majitelia uz neziju. Kazda rada potesi.
Firma by to vyčistila "krtkom", cenu neviem, záleží od firmy a regionu. Ale v Kauflande som videla prípravok na čistenie potrubí v cene okolo 7 €. Podobný používam do žumpy a je dobrý.
arizona
26.10.09,19:12
Ak nepomáha nič šetrnejšie , skús čistič odpadov "Stura Facile" - žltá plast. fľaša,1L balenie.
Inak, na bežné odmastenie potrubia je dobré nasypať práčok do pečiva , alebo droždie a zaliať vlažnou vodou.Nechať odstáť. Ja takto likvidujem aj staré kvasnice.
220870
26.10.09,20:22
Odpadové potrubia ak máte prázdnu žumpu najlepšie vyčistíte VAP-kou.Je to podľa mňa najlepšie a najúčinnejšie čistenie.
misomiso
27.10.09,18:27
To moze byt aj zle vyspadovane. Kedysi sa pouzivali kratke kameninove rury. Ak su tam lomy do protispadu, mozes to cistit kazde dva tyzdne. Najlepsie je vykopat a polozit PVC.