omeqa
26.10.09,21:19
Dna 08.01.2010 moj syn dovrsi 3. roky, zo zdravotnych dovodov nie je podla pediatricky vhodny nastupu do kolektivu. Som zamestnana na MD. Chcem si podat ziadost na UPSV a R, je vsak dost pravdepodobne, ze vyjadrenie nepride v uvedenom termine. Aky je dalsi postup, v case od ukonceni MD - po vyjadrenie UPSV a R, myslim nahlasenie sa niekde na urady, prip. u zamestnavatela, obavam sa vsak vypovede. Je mozne tento cas preklenut, nahlasenim (neviem kam), ze chcem pokracovat v MD bez naroku na rodicovsky prispevok a potom niekde nahlasit, ze pokracujem v MD s narokom na rodicovsky prispevok z dovodu dlhodobo nepriazniveho zdravotneho stavu dietata? Je potrebne tieto zmeny hlasit zamestnavatelovi? Je ine riesenie? (odvolania na prislusne § su vitane).
Viem, ze v prip. uznania, ze dieta nie je vhodne nastupu do kolektivu mi ostava rodicovky prispevok RP v plnej vyske a dieta moze navstevovat kolektiv na max. 4 hod. denne. Ako je to, pokial by som ostala na MD bez naroku na RP, moze dieta navstevovat kolektiv aspon na 4 hod. denne?
dakujem pekne