DoNotTouch
26.10.09,20:26
Brý podvečer

Chcem sa opýať jednej veci...teoreticky dajme tomu, že mám ukončenú povinnú školskú dochádzku a taktiež mám nad 18 rokov. Návštevujem strednú školu. Ráno sa zlé zobudím a nechce sa mi "trepať" do školy a pojdem radšej na osviežujúce pivko niekde do pubu. Príde mestska policia a uvidí ma tam. Čo bude nasledovať ???

Dakujem za odpovede
luigi72
26.10.09,19:30
Zo strany mestskej polície nič.

Zo strany budúceho života veľa. Porozmýšľaj...


Druhá vec sú prídavky, ktoré vám potom môžu zobrať na základe hlásenia školy.
DoNotTouch
26.10.09,19:33
Hlupy nenisom, iba zvedavý.
Chobot
26.10.09,21:29
Brý podvečer

Chcem sa opýať jednej veci...teoreticky dajme tomu, že mám ukončenú povinnú školskú dochádzku a taktiež mám nad 18 rokov. Návštevujem strednú školu. Ráno sa zlé zobudím a nechce sa mi "trepať" do školy a pojdem radšej na osviežujúce pivko niekde do pubu. Príde mestska policia a uvidí ma tam. Čo bude nasledovať ???

Dakujem za odpovede

Máš 18, tak prečo by si nemohol piť? Oni ťa môžu akurát tak legitimovať a hotovo. Ako ale vysvetlíš v škole neprítomnosť?

Podobne to budeš mať, keď sa zamestnáš. Môžeš sa flákať kde chceš, ale v práci potom nebudú radi.
jaros5
26.10.09,22:05
Brý podvečer

Chcem sa opýať jednej veci...teoreticky dajme tomu, že mám ukončenú povinnú školskú dochádzku a taktiež mám nad 18 rokov. Návštevujem strednú školu. Ráno sa zlé zobudím a nechce sa mi "trepať" do školy a pojdem radšej na osviežujúce pivko niekde do pubu. Príde mestska policia a uvidí ma tam. Čo bude nasledovať ???

V podstate nič zvláštne, iba to, čo ti naznačili v príspevkoch predo mnou;
Platí desať základných asertívnych práv:

Právo sám posudzovať svoje vlastné chovanie, myšlienky a emócie a byť za ne sám zodpovedný.
Právo neponúkať žiadne výhovorky, ani ospravedlnenia vysvetľujúce tvoje správanie.
Právo sám posúdiť mieru zodpovednosti za riešenie problémov ostatných ľudí.
Právo zmeniť názor.
Právo robiť chyby — a byť za ne zodpovedný.
Právo povedať ja neviem.
Právo byť nezávislý na dobrej vôli a mienke iných.
Právo robiť nelogické rozhodnutia.
Právo povedať ja nerozumiem.
Právo povedať je mi to jedno.

+ (takzvané nulté), Právo nesprávať sa asertívne ;)
kaco11
28.10.09,04:44
chalan, keď začínaš s osviežujúcim ranným pivkom v 18 tich miesto školy, tak skutočne neviem, čo bude za pár rokov. Je to zaujímavé. Neprichodí mi súdiť ťa, ale len sa tak zamýšľam pretože tento príspevok ma k tomu núti. Kde sú rodičia takýchto detí. Nechcem vedieť čo si robil v 13,14,15 tich, keď teraz rozmýšľaš nad políciou. Som zhrozená nad touto spoločnosťou a ešte to niekto aj verejne prezentuje. Fakt sorry.