mackova
25.08.05,19:56
Uz som pisala v minulom prispevku ohladom tohto problemu, ale malo ludi odpovedalo, tak preto dava do pozornosti moj problrm este raz.

Chcem si kupit ojazdene uzitkove auto v nemeckom bazari a chcem mat prehlad
o DPH a dokladoch pri zaradeni auto do obchodneho majetku. Som platca DPH.
Prosim, ako mi oni vystavia FA, ako si to osetrim v SR.
Jankake
26.08.05,07:11
Podla sucasnej legislativy je mozne odpocitat si DPH iba z noveho automobilu prijateho z clenskej krajiny. kupa ojazdeneho auta nie je velmi vyhodna, kedze podla mojho nazoru tam nie je narok na odpocet DPH.
JanaF
26.08.05,08:08
Fakturu ti vystavia bez DPH, ale ako ti uviedla Jankake, DPH si nemozes uplatnit u nas, iba z noveho auta. Samozrejme musis dat pozor, aby ti vystavili v nemecku vsetky potrebne doklady, aby si ho vedela u nas potom prepisat na policii (co je u nas patritne narocne na cas) a zaradit do majetku.
SOME
26.08.05,08:55
Kde nájdem, že sa môže odpočítať DPH z nového os. automobilu. Včera mi na daňovom tvrdili, že určite nie, ak nemáme nákup a predaj aut.
SOME
26.08.05,09:08
Už som sa ľakla, že mi to zasa nie je jasné, keď som to všetko konečne pochopila a preverila si to. Ale teraz ma zaujíma, AVO, či to platilo aj v januári 2005, že pri ojazdenom účitkovom aute dovezenom zo zahraničia si nemôžeme odpočítať DPH? Ďakujem
SOME
26.08.05,09:21
Dodávateľ - predajca aut fakturuje nám ako tovar. Teraz som zistila, že to užitkové auto je nové!
SOME
26.08.05,09:36
Ďakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mackova
26.08.05,20:51
Takze, nemozem si uplatnit DPH pri kupe ojazdeneho uzitkoveho auta v EU?
mackova
26.08.05,20:54
A este ma napadlo, a kde vlastne zaplatim DPH v Nmecku alebo v SR?