tengi
27.10.09,09:32
Ahojte, tak musím sa podeliť to zážitok z pred 10tich minút.
Tak si pozerám maily na Pokeci a vidim etargetovu reklamu uplne hore. Jedna sa mi pacila, jednalo sa o neaku tlaciarensku firmu. Tak som klikol na tu reklamu a zobrazilo sa mi eror 404 (stranka neexistuje)
Bolo mi ich luto, pretoze viem, ze to stoji kopec prachov tak som napisal dva maily k nim na info. Dva pretoze, najprv som si vsimol cesky kontakt a potom az slovensky.

Odpoved zo Slovenska:
Dobry den.
Dakujeme za upozornenie. Preverime to. Prajem prijemny zvysok dna.

Odpoved z Čiech:
Dobrý den pane Tengeri,

děkujeme za upozornění.
E-target používáme již delší dobu a po oddělení české a slovenské verze webu nebyly zrevidovány odkazy.
Věřím, že se nám naskytne v budoucnu příležitost Vaši pomoc oplatit.

Myslím, že je to rozdiel nie?
Máte s tým veľa skúseností, že vy dávate a nič sa vám nevráti...?
Gabi03
27.10.09,08:40
Ja len toľko.... áno. Najmä tu na porade. :)
Stanislav 1975
27.10.09,08:45
Ahojte, tak musím sa podeliť to zážitok z pred 10tich minút.
Tak si pozerám maily na Pokeci a vidim etargetovu reklamu uplne hore. Jedna sa mi pacila, jednalo sa o neaku tlaciarensku firmu. Tak som klikol na tu reklamu a zobrazilo sa mi eror 404 (stranka neexistuje)
Bolo mi ich luto, pretoze viem, ze to stoji kopec prachov tak som napisal dva maily k nim na info. Dva pretoze, najprv som si vsimol cesky kontakt a potom az slovensky.

Odpoved zo Slovenska:
Dobry den.
Dakujeme za upozornenie. Preverime to. Prajem prijemny zvysok dna.

Odpoved z Čiech:
Dobrý den pane Tengeri,

děkujeme za upozornění.
E-target používáme již delší dobu a po oddělení české a slovenské verze webu nebyly zrevidovány odkazy.
Věřím, že se nám naskytne v budoucnu příležitost Vaši pomoc oplatit.

Myslím, že je to rozdiel nie?
Máte s tým veľa skúseností, že vy dávate a nič sa vám nevráti...?
Tengi,ja neviem,ale aj tá slovenská odpoveď bola OK, však pekne poďakovali,popriali pekný deň-tak ja neviem kde je problém,čo si za to čakal nejaké peniaze?Mne sa to zdá OK...

čo je na tomto arogantné a nevďačné???-

Odpoved zo Slovenska:
Dobry den.
Dakujeme za upozornenie. Preverime to. Prajem prijemny zvysok dna.
susann2
27.10.09,08:46
Ja len toľko.... áno. Najmä tu na porade. :)
Ja zase toľko, že nie všetci. Sú tu aj milí ľudia a ľudia ktorých obdivujem, aké znalosti majú a koľko času venujú tomu, aby poradili druhým a to ešte zadarmo a sú určite vo väčšine.
Gabi03
27.10.09,08:50
Máte s tým veľa skúseností, že vy dávate a nič sa vám nevráti...?


Ja len toľko.... áno. Najmä tu na porade. :)




Ja zase toľko, že nie všetci. Sú tu aj milí ľudia a ľudia ktorých obdivujem, aké znalosti majú a koľko času venujú tomu, aby poradili druhým a to ešte zadarmo a sú určite vo väčšine.

Asi som mala hneď citovať. :D
kkllc
27.10.09,08:52
Nesúhlasím. Tak ako aj na porade sa nájdu zlatí ľudia vďační za každú radu, tak aj v živote raz stretneš fajn človeka a raz ... A je jedno či je Slovák, Maďar, Čech...Niekto nevie poďakovať, lebo ho to rodičia nenaučili, niekto si o sebe veľa myslí ... ale to sú ľudia.
Stanislav 1975
27.10.09,08:57
Nesúhlasím. Tak ako aj na porade sa nájdu zlatý ľudia vďačný za každú radu, tak aj v živote raz stretneš fajn človeka a raz ... A je jedno či je Slovák, Maďar, Čech...Niekto nevie poďakovať, lebo ho to rodičia nenaučili, niekto si o sebe veľa myslí ... ale to sú ľudia.

Pravdu píšeš- všade sú dobrí aj zlí ľudia-aj či sú starí,či mladí,či chudobní,či bohatí-preto mňa napríklad mrzí keď napríklad niekto povie aká je dnešná mladá generácia nevychovaná a pod.-to nieje pravda-aj v minulosti boli lumpi,tak ako sú aj dnes slušní pubertiaci

A čo sa týka porady-fakt niekto ani nevie za radu poďakovať,ale to treba prehliadnuť-každý sme iný...
Danila
27.10.09,09:13
Ahojte, tak musím sa podeliť to zážitok z pred 10tich minút.
Tak si pozerám maily na Pokeci a vidim etargetovu reklamu uplne hore. Jedna sa mi pacila, jednalo sa o neaku tlaciarensku firmu. Tak som klikol na tu reklamu a zobrazilo sa mi eror 404 (stranka neexistuje)
Bolo mi ich luto, pretoze viem, ze to stoji kopec prachov tak som napisal dva maily k nim na info. Dva pretoze, najprv som si vsimol cesky kontakt a potom az slovensky.

Odpoved zo Slovenska:
Dobry den.
Dakujeme za upozornenie. Preverime to. Prajem prijemny zvysok dna.

Odpoved z Čiech:
Dobrý den pane Tengeri,

děkujeme za upozornění.
E-target používáme již delší dobu a po oddělení české a slovenské verze webu nebyly zrevidovány odkazy.
Věřím, že se nám naskytne v budoucnu příležitost Vaši pomoc oplatit.

Myslím, že je to rozdiel nie?
Máte s tým veľa skúseností, že vy dávate a nič sa vám nevráti...?Pán Tengeri, asi bude problém v tom pane? Mne občas úplne postačí to jednoduché obyčajné jedinečné ĎAKUJEM. Bez prívlastkov, predmetov, podmetov a neviem čoho honosného. Aj tu na Porade. A som presvedčená, že na Porade každý jeden toľko dáva, koľko berie. Prečo iné by sem chodil, ak nie pre relax a pre radosť..., aj keď občas to celkom tak nevyzerá.;)
padro
27.10.09,09:27
osobne mam s cechmi ovela lepsiu skusenost ako so slovakmi, kym z ciech mi pride odpoved do par minut, tak na slovensku som rad ak su to dni a ak vobec odpoved pride, doslova clovek musi niekedy prosit. Preto hovorim, ze tu ziadna kriza nie je, ked maju take spravanie. Samozrejme najde sa aj v cechach problem, ale podla mojich skusenosti je to na Slovensku ovela horsie. Poznam ludi co maju biznis v CR a na Slovensku. Maju tie iste skusenosti a hovoria, ze je to neporovnatelne. Maju tam sice vacsiu konkurenciu, ale spravanie ludi je na inej urovni... samozrejme aj na SK sa najdu firmy kde ta komunikacia je na velmi dobrej urovni ale je ich zatial akosi pomenej.
Stanislav 1975
27.10.09,09:32
osobne mam s cechmi ovela lepsiu skusenost ako so slovakmi, kym z ciech mi pride odpoved do par minut, tak na slovensku som rad ak su to dni a ak vobec odpoved pride, doslova clovek musi niekedy prosit. Preto hovorim, ze tu ziadna kriza nie je, ked maju take spravanie. Samozrejme najde sa aj v cechach problem, ale podla mojich skusenosti je to na Slovensku ovela horsie. Poznam ludi co maju biznis v CR a na Slovensku. Maju tie iste skusenosti a hovoria, ze je to neporovnatelne. Maju tam sice vacsiu konkurenciu, ale spravanie ludi je na inej urovni... samozrejme aj na SK sa najdu firmy kde ta komunikacia je na velmi dobrej urovni ale je ich zatial akosi pomenej.

Sebakriticky musím uznať,že ani ja sa niekedy nesprávam ako sa má- poviem,že zavolám vám zajtra a zavolám o týždeň:eek:-ale slubujem,že sa polepšííím...:cool:
padro
27.10.09,09:38
Sebakriticky musím uznať,že ani ja sa niekedy nesprávam ako sa má- poviem,že zavolám vám zajtra a zavolám o týždeň:eek:-ale slubujem,že sa polepšííím...:cool:
priznam sa napr. niektorym ludom nedvihnem uz ani telefon, lenze ked sa niekto nevie spravat tak si to ani nezasluzi, su to tzv. "problemovi zakaznici" to by z niektorych ludi isiel clovek za tyzden na psychiatriu...
Stanislav 1975
27.10.09,09:42
priznam sa napr. niektorym ludom nedvihnem uz ani telefon, lenze ked sa niekto nevie spravat tak si to ani nezasluzi, su to tzv. "problemovi zakaznici" to by z niektorych ludi isiel clovek za tyzden na psychiatriu...

Ja už mám aj niektorých v telefone označených ako "NEDVÍHAŤ"-:cool:
kaupke
27.10.09,10:03
osobne mam s cechmi ovela lepsiu skusenost ako so slovakmi, kym z ciech mi pride odpoved do par minut, tak na slovensku som rad ak su to dni a ak vobec odpoved pride, doslova clovek musi niekedy prosit. Preto hovorim, ze tu ziadna kriza nie je, ked maju take spravanie. Samozrejme najde sa aj v cechach problem, ale podla mojich skusenosti je to na Slovensku ovela horsie. Poznam ludi co maju biznis v CR a na Slovensku. Maju tie iste skusenosti a hovoria, ze je to neporovnatelne. Maju tam sice vacsiu konkurenciu, ale spravanie ludi je na inej urovni... samozrejme aj na SK sa najdu firmy kde ta komunikacia je na velmi dobrej urovni ale je ich zatial akosi pomenej.
Tak toto je pravda ! Zháňam už asi 2 mesiace nejaké drobnosti na auto , oslovila som mailom viacero firiem, a dostala som do dnešného dňa ,,až" jednu odpoveď , potom som zabehla mailíkmi do CZ, čuduj sa svete , všetci odpovedali, poniektorí do 1 hod. , a tí čo nemajú taký tovar ,tak mi dokonca doporučili konkrétne firmy ,ktoré sa tým zaoberajú . Čo dodať , asi na Slovensko ešte kríza nedošla .....:(:(
padro
27.10.09,10:17
Ja už mám aj niektorých v telefone označených ako "NEDVÍHAŤ"-:cool:
:D no ja ich mam aj inak oznacenych uz
padro
27.10.09,10:18
Tak toto je pravda ! Zháňam už asi 2 mesiace nejaké drobnosti na auto , oslovila som mailom viacero firiem, a dostala som do dnešného dňa ,,až" jednu odpoveď , potom som zabehla mailíkmi do CZ, čuduj sa svete , všetci odpovedali, poniektorí do 1 hod. , a tí čo nemajú taký tovar ,tak mi dokonca doporučili konkrétne firmy ,ktoré sa tým zaoberajú . Čo dodať , asi na Slovensko ešte kríza nedošla .....:(:( co zhanas na auto? :)
buchač
27.10.09,10:25
Ahojte, tak musím sa podeliť to zážitok z pred 10tich minút.
Tak si pozerám maily na Pokeci a vidim etargetovu reklamu uplne hore. Jedna sa mi pacila, jednalo sa o neaku tlaciarensku firmu. Tak som klikol na tu reklamu a zobrazilo sa mi eror 404 (stranka neexistuje)
Bolo mi ich luto, pretoze viem, ze to stoji kopec prachov tak som napisal dva maily k nim na info. Dva pretoze, najprv som si vsimol cesky kontakt a potom az slovensky.

Odpoved zo Slovenska:
Dobry den.
Dakujeme za upozornenie. Preverime to. Prajem prijemny zvysok dna.

Odpoved z Čiech:
Dobrý den pane Tengeri,

děkujeme za upozornění.
E-target používáme již delší dobu a po oddělení české a slovenské verze webu nebyly zrevidovány odkazy.
Věřím, že se nám naskytne v budoucnu příležitost Vaši pomoc oplatit.

Myslím, že je to rozdiel nie?
Máte s tým veľa skúseností, že vy dávate a nič sa vám nevráti...?

Skúsim ...:rolleyes:

Prečo si vlastne na POKECI ..???? Dúfam ale , že nie som arogantný ...;)

Čo sa týka mailových odpovedí , nevidím v nich podstatný rozdiel ..
Že česká odpoveď niečo sľúbila ..??? Holt , ale ja nie som blázon ...
Ono , reči sa hovoria a chlieb sa je ...
Dantess
27.10.09,10:44
Tak sa pridám teda. Chodím nakupovať do maďarska a na dovolenky. Na Slovensku žijem a v Česku som bol raz ale tiež som využíval služby.

Maďarsko:
Keďže viem po maďarsky, tak som sa v maďarsku cítil ako v raji. V obchodoch sa k vám správali naozaj milo a platí tam pravidlo môj zákazník môj pán. Starý Maďari boli kočovníci a obchodníci a je to naozaj vidno. Bavia sa zo zákazníkom na úplne inej úrovni a majú to proste v krvi od predkov.

Česko:
V česku som bol konkrétne v brne. Boli sme v jednom autocampingu. Vybavenie bolo hrozné,tak sme si museli požicat chladničku čo nas vyslo celkom draho a ešte sa tvarili že nam oni spravili službičku. Ale zasa keď som komunikoval cez mail s jednou českou firmou, tak boli milý, ustretoví a spolupracovali.

Slovensko:
Kde začať... Zaplatím za služby, ktoré nedostanem, alebo dostanem len polovicu z nich. Keď sa snažím o reklamáciu, tak je vina zvalená namňa. Dám si vytlačiť darčekové poukážky a sľúbia mi že budú za 2 dni. Už je 2 týždeň a ešte ich nemám, dokonca mi povedali, že mi ich prinesú na vlastné náklady ako bonus za omeškanie, ale proste mi nezavolali a nepriniesli mi ich. Práve si dávam robiť reklamnú tabulu. Pán mi to chcel upravit za taxu 10eur na hodinu, no ked som ho poprosil či by to nemohol upraviť za pár minút na počkanie (bola to úprava tak na 5 min.) tak odvtedy somnou nejak mailovo nekomunikuje. Pritom grafiku som mu dodal a iná firma snou nemala problémy... Toto je len výcuc zo všetkého. Samozrejme nepodnikám v maďarsku ani česku, ale rozdiel vidím aj tak.
tengi
27.10.09,11:02
reagujem:
1. nebol problém v oslovení(pan Tengeri- na to si nepotrpim). Len som chcel ten e-mail dat ako priklad.
2. tí co v maily nevidia rozdiel, tak mi je luto... ja ho vidim aj ked nie je strasne velky
3. na Pokeci som z dovodu nedoverihodnym e-mailom (ponuky, atd) a druha vec, Kto je bez viny nech hodi kamenom :)
buchač
27.10.09,11:36
Ešte pripojím ...

Súhlasím s Dantess .
Onoho času som dosť veľa cestoval v rámci ČSSR , videl a zažil som toho dosť , aby som mohol porovnávať . Na knižku by to bolo , no vždy je to o ľuďoch ...

Nie som síce podnikateľ , ale skoro všetky veci , ktoré potrebujem si vybavujem najradšej osobne , aj keď niekedy po predchádzajúcej diskusii mailom .
Kazu
27.10.09,11:54
Tak sa pridám teda. Chodím nakupovať do maďarska a na dovolenky. Na Slovensku žijem a v Česku som bol raz ale tiež som využíval služby.

Maďarsko:
Keďže viem po maďarsky, tak som sa v maďarsku cítil ako v raji. V obchodoch sa k vám správali naozaj milo a platí tam pravidlo môj zákazník môj pán. Starý Maďari boli kočovníci a obchodníci a je to naozaj vidno. Bavia sa zo zákazníkom na úplne inej úrovni a majú to proste v krvi od predkov.

Česko:
V česku som bol konkrétne v brne. Boli sme v jednom autocampingu. Vybavenie bolo hrozné,tak sme si museli požicat chladničku čo nas vyslo celkom draho a ešte sa tvarili že nam oni spravili službičku. Ale zasa keď som komunikoval cez mail s jednou českou firmou, tak boli milý, ustretoví a spolupracovali.

Slovensko:
Kde začať... Zaplatím za služby, ktoré nedostanem, alebo dostanem len polovicu z nich. Keď sa snažím o reklamáciu, tak je vina zvalená namňa. Dám si vytlačiť darčekové poukážky a sľúbia mi že budú za 2 dni. Už je 2 týždeň a ešte ich nemám, dokonca mi povedali, že mi ich prinesú na vlastné náklady ako bonus za omeškanie, ale proste mi nezavolali a nepriniesli mi ich. Práve si dávam robiť reklamnú tabulu. Pán mi to chcel upravit za taxu 10eur na hodinu, no ked som ho poprosil či by to nemohol upraviť za pár minút na počkanie (bola to úprava tak na 5 min.) tak odvtedy somnou nejak mailovo nekomunikuje. Pritom grafiku som mu dodal a iná firma snou nemala problémy... Toto je len výcuc zo všetkého. Samozrejme nepodnikám v maďarsku ani česku, ale rozdiel vidím aj tak.

V nedávnej minulosti sme chvíľu obchodovali s jedným maďarským podnikateľom. Už neobchodujeme ale jeho hlášky sú nezabudnuteľné: Aký rozdiel v dodávke? Však som vám dodal, to vám vadí že je to trochu iné?/úplne iné/ Však ja som dobre objednal, a to mi takto došlo. Toto vám nestačí? / načmárané potvrdenie o príjme peňazí/ Čo máte stále s tým IČ DPH? Ja nemám žiaden problém to vám sa stále niečo nepáči.:--- Neviem na akých biznismenov si natrafil ty, ale tento v minulosti určite nebol obchodník, tento bol asi len kočovník :D jeho obchodovanie pripomínalo štýl - viac prúžkov, viac addidas.
Dantess
27.10.09,12:18
V nedávnej minulosti sme chvíľu obchodovali s jedným maďarským podnikateľom. Už neobchodujeme ale jeho hlášky sú nezabudnuteľné: Aký rozdiel v dodávke? Však som vám dodal, to vám vadí že je to trochu iné?/úplne iné/ Však ja som dobre objednal, a to mi takto došlo. Toto vám nestačí? / načmárané potvrdenie o príjme peňazí/ Čo máte stále s tým IČ DPH? Ja nemám žiaden problém to vám sa stále niečo nepáči.:--- Neviem na akých biznismenov si natrafil ty, ale tento v minulosti určite nebol obchodník, tento bol asi len kočovník :D jeho obchodovanie pripomínalo štýl - viac prúžkov, viac addidas.
tak to je samozrejmé. ved aj na slovensku su lepsi a spravodlivejsi obchodnici. Rovnako aj v madarsku su obchodnici toho typu co si pisal. Je too ludoch, ale mentalita naroda a predkovia zohravaju velku rolu, ale zasa nehovorim že kazdy jeden madar je dobry obchodnik a kazdy jeden slovak je zly. Ale z celkoveho poctu to je urcite znat
Pepe73Lopez
27.10.09,12:43
Podľa mňa si natrafil na dve rôzne povahy v jednom čase, je ťažké vedieť, či osoba z SVK náhodou nemala práve toľko času aby prejavila dostatok vďaky za upozornenie na chybu, z ktorej má ona sama nakoniec zisk. Mohlo sa to celé udiať úplne opačne, potom by bola možno aj inak postavená otázka v tomto topic-u (ak by vôbec bola).
Kazu
27.10.09,12:51
tak to je samozrejmé. ved aj na slovensku su lepsi a spravodlivejsi obchodnici. Rovnako aj v madarsku su obchodnici toho typu co si pisal. Je too ludoch, ale mentalita naroda a predkovia zohravaju velku rolu, ale zasa nehovorim že kazdy jeden madar je dobry obchodnik a kazdy jeden slovak je zly. Ale z celkoveho poctu to je urcite znat

Máš pravdu, mentalita vždy bude zohrávať dôležitú úlohu, to je niečo čo sa nedá potlačiť. Aj keď teda práve teraz nemám na mysli mentalitu slovenského alebo maďarského národa. :D A čo sa mentality vo všeobecnosti týka, asi je v dnešnej dobe dosť alibistické hovoriť o rozdielnosti národných mentalít. Keď vezmeme do úvahy koľko rôznych víťazných ťažení sa prehnalo starým kontinentom z jedného konca na druhý len na posledných 1000 rokov tak celá Európa je asi jedna rodina. :D:D
Stanislav 1975
27.10.09,12:59
myslim ze sa zhodneme na tom,ze najlepsi obchodnici boli a su zidia-vsak je to o nich aj zname...
Danila
27.10.09,13:37
reagujem:
1. nebol problém v oslovení(pan Tengeri- na to si nepotrpim). Len som chcel ten e-mail dat ako priklad.
2. tí co v maily nevidia rozdiel, tak mi je luto... ja ho vidim aj ked nie je strasne velky
3. na Pokeci som z dovodu nedoverihodnym e-mailom (ponuky, atd) a druha vec, Kto je bez viny nech hodi kamenom :)To som rada.:) Panenka skákavá, len moc tých názorových rozdielov tu neprezentujme, lebo nám uzavrú tému coby dub.:)
Vidíš, keby si zadal otázku, či sú slovenky arogantné a nevďačné, tak nemáme o čom točiť. Sú pre všetkých mužov sveta najčarovnejšie.;)
Stanislav 1975
27.10.09,13:40
To som rada.:) Panenka skákavá, len moc tých názorových rozdielov tu neprezentujme, lebo nám uzavrú tému coby dub.:)
Vidíš, keby si zadal otázku, či sú slovenky arogantné a nevďačné, tak nemáme o čom točiť. Sú pre všetkých mužov sveta najčarovnejšie.;)

akoze danilka nehnevaj sa ale slovenky su sice pekne ale su niekedy aj nevdacne...mam svoje skusenosti...
belo72
27.10.09,13:45
myslim ze sa zhodneme na tom,ze najlepsi obchodnici boli a su zidia-vsak je to o nich aj zname...

Hej a jeden Nemec ked sa to dozvedel tak chcel skusit ci nebudu najlepsi aj ako palivo :) Je jedno aka narodnost blaznov,hulvatov, podvodnikov.... je dost na celom svete a mam pocit ze sa to zacina premnozovat - nevie niekto s cim to treba postriekat ? :)
Dantess
27.10.09,13:48
Hej a jeden Nemec ked sa to dozvedel tak chcel skusit ci nebudu najlepsi aj ako palivo :) Je jedno aka narodnost blaznov,hulvatov, podvodnikov.... je dost na celom svete a mam pocit ze sa to zacina premnozovat - nevie niekto s cim to treba postriekat ? :)
Ja mam teoriu že Hitler ich kynožil koli ich majetku a nie preto že su židia. Cele to skryl za boj za rasovu čistotu, ale od zidov dostali nemci obrovske majetky a peniaze, kym od ciganov a podobnych si toho moc nemohli zobrat. Ale už sme dost off topic, tak sa vrátme asi k teme
Halli
27.10.09,13:50
myslim ze sa zhodneme na tom,ze najlepsi obchodnici boli a su zidia-vsak je to o nich aj zname...

...aj najlepší vydriduchovia :rolleyes: a úžerníci...
belo72
27.10.09,13:53
Neviem ci bola niekedy v dejinach vojna pre boj za pravdu a spravodlivost,furt sa za tym skryvaju peniaze. Naposledy sa bojovalo proti teroristom a celkom nahodou tam bola aj ropa :)
tetrisss
27.10.09,13:57
Neda sa to asi tak celkom striktne povedat, ze ti su taki a ti lepsi, ale fakt je jeden, ze my, Slovaci, nikdy nebudeme dobrymi pracovnikmi sluzieb, nam sa vo vseobecnosti tazi prejavit aspon stipku miloty nasim zakaznikom, to je viditelne naozaj takmer vsade. Strnule odute ksichty stretavame vsade kazdy den./ No ale aj ti zakaznici vacsinou tak vyzeraju./ Sme asi smutny a deprimovany narod, ked sa nevieme na seba vludne tvarit.
xv50
27.10.09,14:16
Každá vojna bola vždy za pravdu a spravodlivosť:
"Pravdu mám vždy ja." A spravodlivé je, keď najväčšia kopa pripadne mne.
belo72
27.10.09,14:22
Neda sa to asi tak celkom striktne povedat, ze ti su taki a ti lepsi, ale fakt je jeden, ze my, Slovaci, nikdy nebudeme dobrymi pracovnikmi sluzieb, nam sa vo vseobecnosti tazi prejavit aspon stipku miloty nasim zakaznikom, to je viditelne naozaj takmer vsade. Strnule odute ksichty stretavame vsade kazdy den./ No ale aj ti zakaznici vacsinou tak vyzeraju./ Sme asi smutny a deprimovany narod, ked sa nevieme na seba vludne tvarit.


Peniaze menia ludi a ked im zoberies aj nadej / co usilovne robi kazdy politik / tak sa niet co cudovat. Neviem ci ste si vsimli ale cim dalej je viac ludi co by jeden druheho najradsej v lyzici vody utopili a cim sa ludia budu mat horsie tak bude horsie aj spravanie a to furt ma daleko k biede v oblastiach kde ludia nemaju skutocne co jest. Nechcem si predstavit co by sa dialo v EU alebo USA keby taka situacia nastala.
Danila
27.10.09,15:28
akoze danilka nehnevaj sa ale slovenky su sice pekne ale su niekedy aj nevdacne...mam svoje skusenosti...Stanko, ja sa na nikoho a nikdy nehnevám.:confused: Ja sa s úľubou zahľadím na každý jeden nick, ja sa s pochopením:eek:občas krútiac hlavou snažím akceptovať opačný názor. Ja nezdieľam tento pesimizmus v téme. Ja nemám pocit, že sa neviem v súzvučnom tóne dohodnúť s obchodníkom, kaderníčkou, pedikérkou, manikérkou, kozmetičkou, bankovou úradníčkou....ja ten pocit, že na Slovensku sme zachmúrenejší nemám. 50 francúzov spáchalo samovraždu, lebo firma prepúšťa vo veľkom. Všade je situácia zložitá, nielen na Slovensku. A šírka úsmevu závisí od klímy, najmä spoločenskej. Takže moje odľahčenie v téme ber tak, že každá výnimka potvrdzuje pravidlo.;)
dorah34
27.10.09,17:25
so zaujmom som sa zacitala do temy a prekvapilo ma par veci:
1. tolko dospelych ludi sa tu bavi o tom ci vsetci Slovaci, Madari, Slovenky, Nemci, Česi sú takí alebo onakí. Prečo stále delime ludi podla statu z ktoreho su? Ja som uz stretla tupych, neschopnych a neochotnych ale aj fantastickych a prijemnnych: Chorvatov, Madarov, Slovakov, Cechov, Nemcov, Svajciarov, Japoncov...takze fakt, ci je niekto OK alebo nie, asi nema nic s tym, v ktorej krajine zije.
Takze, Tengi - podla mna nie: vsetci Slovaci a Slovenky rozhodne nie su arogantni a nevdacni:-)
2. zatial som v tych prispevkoch, i ked su zaujimave, nenasla nejaky suvis s podnikanim:-), co by som cakala v tejto sekcii (hoci priznavam, ze som nenasla sekciu, kde by som to s cistym svedomim zaradila)
3. je v tejto teme nejaka porada? skor pokec:-)))
padro
27.10.09,18:55
so zaujmom som sa zacitala do temy a prekvapilo ma par veci:
1. tolko dospelych ludi sa tu bavi o tom ci vsetci Slovaci, Madari, Slovenky, Nemci, Česi sú takí alebo onakí. Prečo stále delime ludi podla statu z ktoreho su? Ja som uz stretla tupych, neschopnych a neochotnych ale aj fantastickych a prijemnnych: Chorvatov, Madarov, Slovakov, Cechov, Nemcov, Svajciarov, Japoncov...takze fakt, ci je niekto OK alebo nie, asi nema nic s tym, v ktorej krajine zije.
Takze, Tengi - podla mna nie: vsetci Slovaci a Slovenky rozhodne nie su arogantni a nevdacni:-)
2. zatial som v tych prispevkoch, i ked su zaujimave, nenasla nejaky suvis s podnikanim:-), co by som cakala v tejto sekcii (hoci priznavam, ze som nenasla sekciu, kde by som to s cistym svedomim zaradila)
3. je v tejto teme nejaka porada? skor pokec:-))) podla mna mimotemy
Melnick
27.10.09,18:59
0 (http://www.porada.sk/#nr-who-rated)
hlasuj (http://www.porada.sk/forumdisplay.php?do=ratethread&t=122773&v=1)
Sú Slováci arogantní a nevdační? Dnes
10:32 AM

http://www.porada.sk/image.php?u=142650&dateline=1256554408 (http://www.porada.sk/member.php?u=142650)
tengi (http://www.porada.sk/member.php?u=142650)
Member
Členom od: 20-08-09
Miesto: Bratislava
Príspevky: 40





NIE - nie sú !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Dantess
27.10.09,21:38
so zaujmom som sa zacitala do temy a prekvapilo ma par veci:
1. tolko dospelych ludi sa tu bavi o tom ci vsetci Slovaci, Madari, Slovenky, Nemci, Česi sú takí alebo onakí. Prečo stále delime ludi podla statu z ktoreho su? Ja som uz stretla tupych, neschopnych a neochotnych ale aj fantastickych a prijemnnych: Chorvatov, Madarov, Slovakov, Cechov, Nemcov, Svajciarov, Japoncov...takze fakt, ci je niekto OK alebo nie, asi nema nic s tym, v ktorej krajine zije.
Takze, Tengi - podla mna nie: vsetci Slovaci a Slovenky rozhodne nie su arogantni a nevdacni:-)
2. zatial som v tych prispevkoch, i ked su zaujimave, nenasla nejaky suvis s podnikanim:-), co by som cakala v tejto sekcii (hoci priznavam, ze som nenasla sekciu, kde by som to s cistym svedomim zaradila)
3. je v tejto teme nejaka porada? skor pokec:-)))
takže dorah chceš povedať, že japonci a slováci sú uplne rovnaký biznismeni ? Obe kultúry sa vyvíjali iným smerom. Majú iné zvyky, návyky a inú formu biznisu. Každý národ má svoje špecifikum a nemožno všetky národy radiť do jedného vreca. Samozrejme nájdeš všade dobrych aj zlych ludi, ale to je tak jak s ciganmi. Aj medzi nimi sú tí lepší a snaživejší, ale sú v menšine oproti rutinej ciganskej familii. Taktiež cigani boli kočovníci a je to na nich vidno. Nevedie obstáť na jednom mieste. Sú ako vášky vyžerú a stahujú sa dalej, lenže dnešný systém im to nedovoluje a tak sa cítia byť obmedzený. Je to v ich krvi a ten cit pre obchod sa formoval v nich stáročia rovnako ako v každom národe. Každý národ mal iné podmienky na biznis, preto sa všade podniká inak a predáva inak. Marketingové ťahy, ktoré zaručene zaberajú na slovensku nemusia v Číne, pretože tam sú iní ľudia atd atd. Nemôžme hadzat kazdy narod a kazdeho cloveka do jedneho vreca.
cloe
27.10.09,21:49
Neda sa to asi tak celkom striktne povedat, ze ti su taki a ti lepsi, ale fakt je jeden, ze my, Slovaci, nikdy nebudeme dobrymi pracovnikmi sluzieb, nam sa vo vseobecnosti tazi prejavit aspon stipku miloty nasim zakaznikom, to je viditelne naozaj takmer vsade. Strnule odute ksichty stretavame vsade kazdy den./ No ale aj ti zakaznici vacsinou tak vyzeraju./ Sme asi smutny a deprimovany narod, ked sa nevieme na seba vludne tvarit.

tetrisss, musím ti oponovať. Ja musím za seba povedať, že stretám samé usmiate ksichty. A vieš prečo? Lebo sa na každého zubím:D a chce-nechce, musí sa zubiť aj tej druhý. Takže si myslím, že je to aj o tom, ako sa pozeráš.
jaros5
28.10.09,06:04
Kritérium príslušnosti k nejakému národu či rase neobstojí pri akomkoľvek hodnotení človečenstva;) a samozrejme opačne platí to isté.

Slovenská odpoveď je podľa mňa vecnejšia a o nič menej slušnejšia ako česká.
To, ako kto s vami jedná určuje jeho jedinečná osobnosť, vlastnosti, schopnosť komunikovať, ........., určite aj vzdelanie hrá nemalú rolu,...... a nie k akému národu, či rase patrí;);

Ak ma niekto požiada o pomoc, očakávam vďačnosť;:)
Ak pomôžem inému z vlastného rozhodnutia ( z akýchkoľvek pohnútok - ľútosť, môj dobrý pocit, ....) neočakávam prejav vďačnosti;
padro
28.10.09,06:58
nesuhlasim s tym ze nezalezi na narode, to chcete povedat ze narody nemaju svoje specificke vlastnosti? akoze je jedno ci je slovak, cinan atd? ved ano zalezi to od vzdelanosti atd. ale prave vdaka tomu ze v kazdej krajine su ine podmienky tak ti ludia su odlisni...
tengi
28.10.09,09:26
Môže túto tému niekto zhrnúť a vyvodiť záver? nech ju máme pekne uzavretú, pretože tu cítim skôr pesimizmus .... :(
cabada
28.10.09,09:28
Ahojte,
trochu rozťahané.. tak ešte skúsim povedať svoj názor na pôvodnú tému. Asi tiež rozťahaný ... :)

Nemyslím, že medzi tými dvomi e-mailami bol veľký rozdiel. Oba boli slušné. Potešili by ma, pomyslela by som si, že obe strany sa na to pozreli a dali si tú námahu a odpísali. Ja mám skôr skúsenosť, že firmy na takéto upozornenia radšej nereagujú. Je fajn, že poďakovali.
Je fakt, že i mne sa komunikácia s českými firmami zdala viac fajn, asi vedia o trochu (!) lepšie jednať so svojím zákazníkom. Prejavujú mu úctu. Ale nie je to pravidlo.
Pri Čechoch sa mi zdalo, že boli príjemní stále a my, Slováci, len keď som kupovala. Môže to byť náhoda, ale skôr nie.

Myslím si, že to jednanie trochu vyplýva, okrem iných faktorov, aj z mentality národa. A to tu teraz nehovorím o "dobrých a zlých", ale o jednaní, správaní, obchodovaní, rozhodovaní ...
Keď sa zameriam na Č. a S., ktorých mentalitu trochu poznám a môžem porovnať správanie v obchode, službách - Česi sú asi zdvorilejší a profesionálnejší a my zaostávame ( v službách absolútne príííšerne ), ale mohli by sme sa to od nich učiť a keď dáme do toho ešte trochu slovenskej človečiny a temperamentu, môžeme byť lepší ...;)

Preto ma takýto e-mail učí a som rada, že ten slovenský prišiel.

PS: pri písaní textu do e-mailov i na Porade ;) pozor na "í" množné číslo v prídavných menách ( unavenýýýý biznismeni )
PS2: tiež som za to, že tetuškám v obchodoch, na úradoch, alebo v reštikách je potrebné ukázať, čo je to úsmev :cool:
jaros5
28.10.09,10:08
nesuhlasim s tym ze nezalezi na narode, to chcete povedat ze narody nemaju svoje specificke vlastnosti? akoze je jedno ci je slovak, cinan atd? ved ano zalezi to od vzdelanosti atd. ale prave vdaka tomu ze v kazdej krajine su ine podmienky tak ti ludia su odlisni...

Áno, sú odlišní, vďaka bohu sme všetci jedineční, teda odlišní.

Ak stretnem v nejakej etape môjho života viac arogantných Slovákov ako tých empatických, neznamená to, že Slováci sú arogantný a nevďačný národ. Veľmi zlé kritérium;
Ak chceme rozoberať národy, rasy, etniká, tak sa poďme baviť o ich kultúre, vzdelaní, výchove ... nie o ľudskej arogantnosti, hlúposti, šikovnosti, či nevďačnosti ... ;)
Danila
29.10.09,12:35
Kritérium príslušnosti k nejakému národu či rase neobstojí pri akomkoľvek hodnotení človečenstva;) a samozrejme opačne platí to isté.

Slovenská odpoveď je podľa mňa vecnejšia a o nič menej slušnejšia ako česká.
To, ako kto s vami jedná určuje jeho jedinečná osobnosť, vlastnosti, schopnosť komunikovať, ........., určite aj vzdelanie hrá nemalú rolu,...... a nie k akému národu, či rase patrí;);

Ak ma niekto požiada o pomoc, očakávam vďačnosť;:)
Ak pomôžem inému z vlastného rozhodnutia ( z akýchkoľvek pohnútok - ľútosť, môj dobrý pocit, ....) neočakávam prejav vďačnosti;

Tak, a teraz som v koncoch.:eek: Ak bude téma uzatvorená skôr, ako mi vysvetlíš vyznačené, ja to neprežijem.;)
cabada
29.10.09,14:33
je to podľa mňa názor .. musí niekto niekomu niečo vysvetľovať ? ..
Bolo by fajn, ak by sa vyjadrilo viac rôznych ľudí k danej téme. To by bolo zaujímavejšie čítať.
Danila
29.10.09,15:12
je to podľa mňa názor .. musí niekto niekomu niečo vysvetľovať ? ..
Bolo by fajn, ak by sa vyjadrilo viac rôznych ľudí k danej téme. To by bolo zaujímavejšie čítať.Tak už som v koncoch po druhý raz.:rolleyes:
Halli
29.10.09,15:16
Tak už som v koncoch po druhý raz.:rolleyes:


neverím :D;)
Danila
29.10.09,15:22
neverím :D;)
Takže do tretice som zrútená už aj na nervy.:D Odpovědi tý se nedočkáš....., teda vlastne ....čkám.
danushka
29.10.09,15:37
Nuž, ja veru nemám dobré skúsenosti pri obchodovaní s Čechmi, asi mám smolu, ale za ich slušnosťou som neraz vycítila hodne špekulantstva...
Možno je to odvetvím v ktorom sa pohybujem /doprava - špedícia/, ale v porovnaní s Poliakmi a Balkánom mi veru českí obchodníci v tomto odvetví štatisticky vyšli najmenej spoľahliví.
Nečítala som síce celú tému, ktorá by sa mala niesť v duchu ,,ala arogantonosť - nearogantnosť", ale mne tak viac menej pri akomkoľvek jednaní skôr záleží na tom, či slovo na ktorom sa s niekým dohodnem aj naozaj platí, alebo či druhá strana si za svojim slovom naozaj stojí, dodrží ho , či naopak pri možnosti vidiny prospechu u strany tretej zabudne na dohodu s prvou stranou...
Čiže spôsob, akým tá komunikácia vyzerá pre mňa v zásade nie je až tak dôležitá /ak máme namysli bežne zaužívané pravidlá slušného správania/, skôr má pre mňa význam celý priebeh veci.

A na druhej strane, ak ja mám pocit, že je niekto arogantný, málo úctivý - môže to byť aj tým, že príliš veľa očakávam od svojho okolia. Možno netreba byť príliš citlivým.
jaros5
30.10.09,04:54
Tak, a teraz som v koncoch.:eek: Ak bude téma uzatvorená skôr, ako mi vysvetlíš vyznačené, ja to neprežijem.;)
mimotemyRád podám komentár (aby som ťa nemal na sved:Dmí - pýtaj sa - ale radšej v SS, aby sme tému "nerozťahovali" niekde mimo...
Danila
30.10.09,06:04
mimotemyRád podám komentár (aby som ťa nemal na sved:Dmí - pýtaj sa - ale radšej v SS, aby sme tému "nerozťahovali" niekde mimo...Si zlatý, si všímavý, si galantný a idem na to. V ss budem nenápadnejšia.mimotemy
Dantess
17.06.10,20:26
Síce táto téma už pomaly zapadla prachom, ale dnes sa mi naskytla príležitosť napísať sem. Hľadal som si v google SEO maníkov a náhodou som namiesto seo optimalizace dal seo optimaliyace a vyhodilo mi to jednu firmu, ktorá to mala zle napísané. Keďže to bolo hlavné title tak to zohráva najdolezitejsiu úlohu pri vyhľadávaní a takto museli prichádzať o množstvo zákaziek. Samozrejme som im to napísal. Do hodiny to bolo zmenené, ale žiadny mail ako ďakujeme, že ste nás upozornili, alebo aspoň "dík" ani len neprišiel. Nieže by som mal nutnosť abz mi ľudia ďakovali, ale príde mi to strašne sprosté. že na stránke si to zmeni a mail ani nenapise. Bol to cech, takže na margo otazky zo zadanie témy možem povedat, že to nieje o slovákoch, alebo cechoch, ale o ľuďoch. Niekto by mi za to poďakoval, niekto ponúkol nejakú službu, zľavu a niekto mi ani nenapíše... Škoda tejto ľudskej vlastnosti