milosk
27.10.09,10:15
Ahojte poradaci,
prosim Vas o radu, ak ma niekto s tymto skusenosti. Mam databazu asi 4200 slovenskych firiem a rad by som ich ponukol aj inym subjektom, aku zivnost by som na to potreboval, ak momentalne mozem FA niekomu inemu reklamne sluzby... mozem to FA ako reklamnu sluzbu?
Druha otazka, ak som si databazu zohnal a pracoval na nej svojpomocne, ak by som FA, pri kontrole uradu, mal deklarovat, ze su to sluzby a databazu firiem som ziskal legalne z dostupnych zdrojov?
Zaroven sa chcem spytat, ci nahodou nemate skusenosti aj s vymenou klientov databaz s inymi subjektami.....

Dakujem Vsetkym za kazdu radu
Stanislav 1975
27.10.09,09:34
Ahojte poradaci,
prosim Vas o radu, ak ma niekto s tymto skusenosti. Mam databazu asi 4200 slovenskych firiem a rad by som ich ponukol aj inym subjektom, aku zivnost by som na to potreboval, ak momentalne mozem FA niekomu inemu reklamne sluzby... mozem to FA ako reklamnu sluzbu?
Druha otazka, ak som si databazu zohnal a pracoval na nej svojpomocne, ak by som FA, pri kontrole uradu, mal deklarovat, ze su to sluzby a databazu firiem som ziskal legalne z dostupnych zdrojov?
Zaroven sa chcem spytat, ci nahodou nemate skusenosti aj s vymenou klientov databaz s inymi subjektami.....

Dakujem Vsetkym za kazdu radu

sú tie databázy pravdivé,aktuálne???Lebo,aby sa nestalo,že polovica z tých firiem už neexistuje a pod.
milosk
27.10.09,10:06
myslim ze su v poriadku, nakolko ich pouzivam osobne, i ked sa vdy stane, ze sa neake maily vratia....
tengi
27.10.09,11:14
Je velmi zvlastne, ze ak je táto databáza volne siritelna, tak v com je vyhoda jej kúpy?

No druha vec, ak takuto databazu predas, treba dat suhlas, ze je to vlastnictvom tej firmy a ta firma to moze predat dalej a je po chlebicku. si myslim...

Ja by som z tej databazy vytazil uplne inak.... Ak by som mal zaujem o tuto databazu kolko by ma to stalo?
milosk
27.10.09,11:19
Je velmi zvlastne, ze ak je táto databáza volne siritelna, tak v com je vyhoda jej kúpy?

No druha vec, ak takuto databazu predas, treba dat suhlas, ze je to vlastnictvom tej firmy a ta firma to moze predat dalej a je po chlebicku. si myslim...

Ja by som z tej databazy vytazil uplne inak.... Ak by som mal zaujem o tuto databazu kolko by ma to stalo?
sorry tengi, ale kto povedal, ze je volne siritelna???? ak beries do uvahy, ze kazdy email si vies najst na NETe tak mas pravdu, je volne siritelna, ale skus si zohnat viac ako 4000 kontaktov a potom uvidis, kolko ti to da prace....povodny zamer je, ze ju potrebujem ja, dalej sa mi ozvali zakaznici, ci nieco take nemam a ked uz to mam pre svoju zivnostensku potrebu, je nezmysel ju nevyuzit.
Nepisem sem preto, aby som ju niekomu ponukal, toto nie je mojim zamerom, skor som chcel vediet, ci s tym ma neake skusenosti....
Reprografia
27.10.09,11:39
sorry tengi, ale kto povedal, ze je volne siritelna???? ak beries do uvahy, ze kazdy email si vies najst na NETe tak mas pravdu, je volne siritelna, ale skus si zohnat viac ako 4000 kontaktov a potom uvidis, kolko ti to da prace....povodny zamer je, ze ju potrebujem ja, dalej sa mi ozvali zakaznici, ci nieco take nemam a ked uz to mam pre svoju zivnostensku potrebu, je nezmysel ju nevyuzit.
Nepisem sem preto, aby som ju niekomu ponukal, toto nie je mojim zamerom, skor som chcel vediet, ci s tym ma neake skusenosti....


nechceš robiť obchodného zástupcu, pri toľkých kontaktoch... :)
milosk
27.10.09,15:41
nechceš robiť obchodného zástupcu, pri toľkých kontaktoch... :)
jasne....:rolleyes: beriem sluzobne auto, mobil, notebook a mobilny internet
Kazu
27.10.09,16:12
Ale dúfam, že moja firma tam nie je. Ty urobíš biznis a mňa za to bude niekto otravovať blbinami. :)
tengi
28.10.09,09:32
Mimochodom ak sa môžem spýtať, aký program je dobrý keby som si chcel robiť svoju vnútropodnikovú databázu? dakujem
milosk
28.10.09,19:31
Mimochodom ak sa môžem spýtať, aký program je dobrý keby som si chcel robiť svoju vnútropodnikovú databázu? dakujem
no, zalezi od toho, co s tou databazou zamyslas robit.....
Vacsinou sa jedna o marketingove aktivity, na to sluzia rozne CRM systemy presne site na potreby zakaznika. Ci uz prepojene na dalsie systemy HR, alebo byznis aplikacie.
Ja pouzivam system, ktory som bol nuteny naprogramovat pre zakaznika, ktory mal nasledovne poziadavky, zaznamenavat informacie o zakaznikoch, zaznamenavat dalsie kontakty o nom ako telefonicke kontakty, kedy kto a s akym vysledkom. Nasledne su zaradeny do skupiny podla zamerania. Takato databaza je dobra na to, ak firma s roznymi zameraniami rozosiela rozne marketingove infomaily zamerane na konkretne skupiny, ktore si klasifikujes ty. Zaroven databaza automaticky rozposiela maily radovo stovkam zakaznikom. Dolezite je, ze zakaznikovi pride mail s oslovenim na jeho konkretne meno, ziadne techniky ako v skrytej kopii, cize ziadny SPAMM.
milosk
28.10.09,19:34
Ale dúfam, že moja firma tam nie je. Ty urobíš biznis a mňa za to bude niekto otravovať blbinami. :)
sak posli mail, neni problem ta zaradit... :-)
milosk
30.10.09,11:05
Mozem niekoho poprosit, kto ma s predajom reklamnych veci ako databaza klientov a pod.. neake skusenosti???

dakujem