godeejay
27.10.09,10:50
Zdravim vas.rekonstruujem starsi RD a chcem sa spytat..plyn tam zavedeny je,pred domom je hlavny uzaver s regulatorom ale plynomer je vo vnutri za branou.hodiny tam niesu pretoze je odhlaseny.rozvody su spravene este stare do gamtiek no budem ich rusit a plynar mi bude robit pripojku na kotol a tie nepotrebne ruly sa odrezu a zablenduju.chcem sa spytat:
1.ci ma plynari zapoja ked dam ziadost aj tak ked mam tu plynomernu skrinu vo vnutri za branou alebo to treba prerobit komplet a dat to pred dom,
2.ci budem potrebovat aj nejake revizie,projekty a co to obnasa..
Dakujem vam za rady
220870
27.10.09,16:29
To čo je za plynomerom plynárov nezaujíma.Najlepšie je to dať pred dom budete mať pokoj.Revízie a projekty na kúrenie v RD tuším nepotrebujete,ale revíziu potrebujete na komín.
220870
27.10.09,16:46
A plyn si pustíš - iba tak : otočíš kohút :D.
( bez tlakovky a kontroly tesnosti )
Fa ktorá montuje plynové spotrebiče alebo gamatky si to vždy odskúša sama a dá aj na to záruku.SPP s tým nemá nič spoločné.Našťastie.Gamatky si tiež asi nebude montovať sám.
godeejay
27.10.09,17:25
hej..len predchadzajuci majitel plyn odhlasil..ja som dom kupil uz tak-bez plynomeru.a vec sa ma tak ze ci ja ked poziadam plynarne o pripojenie ci nebude prekazat ze mam plynomerovu skrinu za nepriehladnou drevenou branou v stene domu..
dad111
27.10.09,20:57
Ak bol plynomer zobraný dlhšie ako 6 mesiacov budeš musieť pravdepodobne predložiť novú tlakovú skúšku, okrem toho Ti pravdepodobne dajú podmienku prerobiť meranie na hranicu pozemku.