Barticek
27.10.09,11:24
Ako urobím dokument v tvare html stranky? Nevie niekto poradit?
mpca
27.10.09,10:31
Skús trochu jednoznačnejšie sformulovať svoju otázku.
Chobot
27.10.09,10:32
Ako urobím dokument v tvare html stranky? Nevie niekto poradit?

HTML dokument vytvoríš aj pomocou Wordu. Urobíš stránku a dáš "Uložiť ako" a vyberieš možnosť uloženia ako ".html dokument".
Barticek
27.10.09,11:45
celý SP (web-site) - zložený z hlavnej stránky a minimálne dvoch podstránok (výsledný počet podstránok nie je obmedzený, závisí od Vami vytvorenej hierarchie informácií)

hlavná stránka uložená pod názvom index.html / index.htm

adresárová štruktúra by v rámci Vášho usporiadania súborov na počítači mohla vyzerať nasledovne (viď obr. nižšie), t.j. v hlavnom adresári musí byť umiestnená stránka index.html / index.htm. Ostatné stránky, obrázky a pod. môžu byť vnorené do ďalších úrovní/podadresárov (napr. ako je to na nasledujúcom obrázku):
Barticek
27.10.09,11:47
cize dal som vam zadanie temy potrebujem napisat nejake veci a dat do html. Html sa mi vo worde nezobrazuje.Ked napisem temu vo worde a dam tam aj obrazok, tak ako to potom hodim do html a potom do zipu
mpca
27.10.09,11:52
domenico.office
27.10.09,12:10
cize dal som vam zadanie temy potrebujem napisat nejake veci a dat do html. Html sa mi vo worde nezobrazuje.Ked napisem temu vo worde a dam tam aj obrazok, tak ako to potom hodim do html a potom do zipu

Myslím, že to bolo dosť jasne napísaní v príspevku Chobota, ako si uložíš dokument vytvorený vo Worde do formátu html... Nechápem, čo sa ti nezobrazuje vo Worde a vôbec, tak nepresne zadaná otázka, že ťažko ti na ňu niekto vyčerpávajúco zodpovie.
Chobot
27.10.09,13:17
cize dal som vam zadanie temy potrebujem napisat nejake veci a dat do html. Html sa mi vo worde nezobrazuje.Ked napisem temu vo worde a dam tam aj obrazok, tak ako to potom hodim do html a potom do zipu

Vo worde som ti vytvoril 3 webové dokumenty (3 stránky) a uložil som ich ako jednosúborové webstránky (.mht dokument). Je to v podstate obdoba .html dokumentu, akurát pri html dokumente sa vytvorí aj podadresár so súbormi stránky.

Rozbaľ si súbor priamo na C:\ a otvor si súbor Index stránky. Všetko bolo robené vo Worde a uložené ako mht dokument.
Fero11
27.10.09,13:30
celý SP (web-site) - zložený z hlavnej stránky a minimálne dvoch podstránok (výsledný počet podstránok nie je obmedzený, závisí od Vami vytvorenej hierarchie informácií)

hlavná stránka uložená pod názvom index.html / index.htm

adresárová štruktúra by v rámci Vášho usporiadania súborov na počítači mohla vyzerať nasledovne (viď obr. nižšie), t.j. v hlavnom adresári musí byť umiestnená stránka index.html / index.htm. Ostatné stránky, obrázky a pod. môžu byť vnorené do ďalších úrovní/podadresárov (napr. ako je to na nasledujúcom obrázku):
nevidim
Inak asi mas v zadani toto vid priloha
Barticek
27.10.09,14:10
nevidim
Inak asi mas v zadani toto vid priloha
Dobre troska som sa s tym wordom pohral, inak mam word 07, ked si dam ulozit ako webovu stranku tak mi to ulozi ako html? Ako sa vytvaraju podstranky?
Fero11
27.10.09,14:22
Ak si si stahol ten subor odomna, tak mas tam 2 podstranky. Ak pouzivas napr total commander, tak v menu by si mal mat notepad, otvor ho a skopiruj tam napr. toto

" target="_blank" title="http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">">http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">


Index



Toto je stranka tretia v podadresary



potom to daj ulozit, najlepsie do toho adresara co som ti ja poslal. Daj to ulozit ako stranka3.txt. Potom prepis priponu na html a budes mat stranka3.html.
Na editaciu to otvoris tak, ze kliknes na subor, pravim tlac. a das otvorit v notepad
Inak nikde som nezaregistroval aby si mal tu stranku robit vo worde
Chobot
27.10.09,14:35
Dobre troska som sa s tym wordom pohral, inak mam word 07, ked si dam ulozit ako webovu stranku tak mi to ulozi ako html? Ako sa vytvaraju podstranky?

Ao samostatný dokument. Každá stránka aj podstránka je vlastný dokument. Veď si pozri tie prílohy, čo som ti dal ja aj fero11. Tam máš vzor.
Chobot
27.10.09,14:37
Ak si si stahol ten subor odomna, tak mas tam 2 podstranky. Ak pouzivas napr total commander, tak v menu by si mal mat notepad, otvor ho a skopiruj tam napr. toto

" target="_blank" title="http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">">http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">


Index



Toto je stranka tretia v podadresary


potom to daj ulozit, najlepsie do toho adresara co som ti ja poslal. Daj to ulozit ako stranka3.txt. Potom prepis priponu na html a budes mat stranka3.html.
Na editaciu to otvoris tak, ze kliknes na subor, pravim tlac. a das otvorit v notepad
Inak nikde som nezaregistroval aby si mal tu stranku robit vo worde

Ja som vyššie napísal, že dokáže to aj word a aby som mu to dokázal, tak som tie 3 stránky urobil vo worde. Existuje ale veľa editorov html stránok.