MARTINKO1111
27.10.09,12:20
Dobry den chystam sa zalozit personalnu agenturu mam aj niejake vyhliadky pre koho budem pracovat ide o docastne zamestnavanie rad prijemem kazdu radu od nikeoho kto ma niejaku skusenost aj ked viem ze asi tazko mi niekto poradi ked mozno neskvor mu budem konkurovat:) Ďakujem
anitram
27.10.09,11:46
Ja len tak kratko, robila som v dvoch personalkach a nie je to med lizat, zhanat klientov, dohadovat podmienky, zhanat doc.zamestnancov, mzdy, atd... nehovoriac o financiach. Neviem odkial si, ale v Bratislave je to dost preplnene personalkami. A podla zakona o sluzbach zamestnanosti musis splnat urcite podmienky, povolenia
warrior
27.10.09,22:15
mam vypracovaný jeden plán, ktorý som chcel aj ja zrealizovať, ale tak ako bolo spomenuté, nie je to med lizať.......rozmysli si to, ale rád poradím ahoj
Vevey
27.10.09,22:31
bol to desny biznis. klientka si tesne pred nastupom vsetko rozmyslela ... bolo to miesto v zahranici a faxovanie a ine vybavovanie stalo vela penazi. nadavalo sa vtedy na firmy, co brali ako preddavok zopar tisicok za vybavovanie, ale chapem ich uz teraz. vtedy na to neboli potrebne ziadne papiere, bolo to pred viac ako 10 rokmi.
Don Camilio
27.10.09,22:35
Ak mas podchyteneho klienta, ktoremu budes ponukat svoje sluzby, je to velka vyhoda na zaciatok. Je ale viacero otazok, ktore by si si mal polozit nez do toho vhupnes rovnymi nohami - napr. Vystaci ti prijem od tohto klienta na pokrytie vsetkych tvojich nakladov? Su nejake vyhliadky na dalsich klientov? Kto bude ziskavat klientov - ty (mas s tym skusenosti?) alebo niekoho planujes prijat? Ako dlho predpokladas, ze bude tento klient vyuzivat tvoje sluzby (stale sa mu dari a nehrozi tam nejake setrenie?) a dalsie otazky...
Je mozne, ze na vacsinu uz vies odpovede :)
Ale z tvojho zadania nie je jasne, co by si sa chcel dozvediet.
Vevey
27.10.09,22:45
este poznamka k docasnemu zamestnavaniu: postupne si firmy vypocitaju, ze sice nemusia platit odvody a papierovat, ale ze ked prijmu tu zamestnankynu priamo, aj ked na dohodu, ze usetria. a to prave poplatky za agenturu. na slovensku podla mna este nie je zrely trh na docasne zamestnavanie. a mozno ani nedozreje.
MARTINKO1111
28.10.09,10:17
ale mas stim skusenost? mal si agenturu zalozenu?