stesynka
27.10.09,12:28
Dobrý deň.
Mám takýto problém, poradí mi niekto?
Dnes som dostala výpoveď z organizačných dôvodov k 31.10.2009, s odstupným 4 mesiace. Ako je to s nahlásením sa na Úpsvar, v prípade, že budem od zajtra PN. Nahlásiť sa mám do 7 dní od skončenia PP, alebo až po skončení PN. Pn -ka po ukončení PP je vlastne ešte v ochrannej dobe, však? Koľko trvá ochranná doba po skončení PP? Koľko dní môžem byť PN, nakoľko sa chystám na operáciu bedrového kĺbu /čiže môj zdravotný stav je dosť vážny/?
Môžem byť súčasne PN a prihlásená na Úpsvar?
Ďakujem.
Som zúfalá, mám 51 rokov.
Xanti
27.10.09,11:34
Dobrý deň.
Mám takýto problém, poradí mi niekto?
Dnes som dostala výpoveď z organizačných dôvodov k 31.10.2009, s odstupným 4 mesiace. Ako je to s nahlásením sa na Úpsvar, v prípade, že budem od zajtra PN. Nahlásiť sa mám do 7 dní od skončenia PP, alebo až po skončení PN. Pn -ka po ukončení PP je vlastne ešte v ochrannej dobe, však? Koľko trvá ochranná doba po skončení PP? Koľko dní môžem byť PN, nakoľko sa chystám na operáciu bedrového kĺbu /čiže môj zdravotný stav je dosť vážny/?
Môžem byť súčasne PN a prihlásená na Úpsvar?
Ďakujem.
Som zúfalá, mám 51 rokov.
Ak budeš od zajtra PN, tak sa nemôžeš nahlásiť na UP. Až po skončení PN sa môžeš nahlásiť na UP.

Teraz budeš marodovať v ochrannej dobe. Potom ked sa zahlásiš na UP, tak už tú ochrannú dobu mať nebudeš z posledného zamestnania.

Nemôže tvoja PN počkať? Teda ja by som asi prv sa zaevidovala na UP, a až tak by som šla na PN.

No a po operácii, treba do kúpelov a požiadať o ID, a o preukaz ZTP.
luigi72
27.10.09,21:05
Ochranná doba po skončení PP je 42 dní, PN môžeš byť teoreticky dovtedy, kým to lekár uzná za vhodné.

Skús prelúskať aj túto tému http://www.porada.sk/t66449-ochranna-lehota-po-skonceni-pp.html
veronikasad
28.10.09,07:00
Dobrý deň.
Mám takýto problém, poradí mi niekto?
Dnes som dostala výpoveď z organizačných dôvodov k 31.10.2009, s odstupným 4 mesiace. Ako je to s nahlásením sa na Úpsvar, v prípade, že budem od zajtra PN. Nahlásiť sa mám do 7 dní od skončenia PP, alebo až po skončení PN. Pn -ka po ukončení PP je vlastne ešte v ochrannej dobe, však? Koľko trvá ochranná doba po skončení PP? Koľko dní môžem byť PN, nakoľko sa chystám na operáciu bedrového kĺbu /čiže môj zdravotný stav je dosť vážny/?
Môžem byť súčasne PN a prihlásená na Úpsvar?
Ďakujem.
Som zúfalá, mám 51 rokov.
ak je to možné, choď sa v pondelok zaevidovať na ÚP a na PN-ku choď až od utorka. Budeš mať nárok na nemocenské z ochrannej doby. Počas poberania nemocenského sa ti preruší poberanie dávky v nezamestnanosti.

Ak by si išla na PN-ku pred skončením prac.pomeru, tvoj pracovný pomer skončí uplynutím výpovedenej doby, nemocenské ti bude naďalej vyplácať sociálna poisťovňa. Náhradu príjmu vyplatí zamestnávatel len do 31.10.Na UP ťa zaevidujú po skončení PN-ky.

V oboch prípadoch budeš od 1.10. poistencom štátu v zdr. poisťovni. PN-ku treba nahlásiť.