jaanna
27.10.09,14:49
Dobrý deň, prosím o radu. "Vyfasovala" som firmu, ktorá nesprávne fakturovala uskutočnené zdaniteľné plnenia do štátu EÚ bez DPH aj u tých položiek, kde DPH malo byť vyfakturované. Je potrebné opraviť doteraz vystavené faktúry a doúčtovať DPH. Stretli ste sa už niekto s podobným prípadom. Nemáte skúsenosti, ako vystaviť opravnú faktúru. Stačí to jednou faktúrou s rozpisom po jednotlivých položkách a dofakturovať iba DPH. Ďakujem za radu.
lenkam68
28.10.09,07:13
Za každú nesprávne vystavenú faktúru vystaviť faktúru (ťarchopis) zvlášť a podať DDP k príslušnému zdaňovaciemu obdobiu.
Iwett
01.12.09,08:50
Dobrý deň, chcem sa spýtať na uvedený problém z druhej strany. Keď sa dodávateľská firma pomýlila vo fatkúre a mala nám poslať daňový ťarchopis ale poslala nám novú, opravenú s dátumami pôvodnej /január 2009/, mám žiadať o opravu faktúry, alebo si len douplatňovať DPH? Ďakujem
Milan Benka
01.12.09,09:01
Dobrý deň, chcem sa spýtať na uvedený problém z druhej strany. Keď sa dodávateľská firma pomýlila vo fatkúre a mala nám poslať daňový ťarchopis ale poslala nám novú, opravenú s dátumami pôvodnej /január 2009/, mám žiadať o opravu faktúry, alebo si len douplatňovať DPH? Ďakujem

Vrátil by som fa z dôvodu postupu, kt. nie je v súlade so zákonom. Ich povinnosťou je poslať opravnú fa - ťarchopis.
JarkaL
01.12.09,09:06
Dobrý deň, chcem sa spýtať na uvedený problém z druhej strany. Keď sa dodávateľská firma pomýlila vo fatkúre a mala nám poslať daňový ťarchopis ale poslala nám novú, opravenú s dátumami pôvodnej /január 2009/, mám žiadať o opravu faktúry, alebo si len douplatňovať DPH? Ďakujem

Taký postup je neprípustný, ak DU príde na to, že menili údaje na faktúre, dostanú poriadnu pokutu.
Iwett
01.12.09,09:26
Ďakujem Vám za odpovede a za potvrdenie mojich úvah.