Romant
27.10.09,15:22
Ahojte poraďáci,
prosím len o o radu - áno/nie
SZČO súkromné auto používa na služobné účely - cestovné príkazy ... má zaplatenú cestnú daň, často cestuje a preto sa chcem spýtať, či je stráviteľný VOZD za nákup GPS do tohto vozidla.
Ďakujem
petra:-)
27.10.09,14:29
GPS sa predsa dá použiť aj bez auta :) Napríklad pre orientáciu v meste.
Ak SZČO často cestuje, je evidentné, že navigáciu bude používať za účelom dosiahnutia, zabezpečenia a udržania príjmov. Nevidím dôvod, prečo by to nemohol byť VOZD, ak to bude vedieť dostatočne obhájiť.
babi2
27.10.09,14:30
Ahojte poraďáci,
prosím len o o radu - áno/nie
SZČO súkromné auto používa na služobné účely - cestovné príkazy ... má zaplatenú cestnú daň, často cestuje a preto sa chcem spýtať, či je stráviteľný VOZD za nákup GPS do tohto vozidla.
Ďakujem
Ja by som povedala, že nie keďže nemáš auto zaradené v majetku, tak nemôžeš mať ako VOZD nákup GPS, tu máš príklady čo si môžeš pri používaní nezaradeného auta uplatniť
Súkromné auto (nie je v obchodnom majetku)
- daň z motorových vozidiel
- zmluvné, havarijné poistenie úmerne využívaniu vozidla v súvislosti s podnikaním,
- náhradu za spotrebované pohonné látky
- základnú náhradu za každý jeden kilometer jazdy podľa § 7 zákona o cestovných náhradách
- diaľničné poplatky, parkovné a ďalšie výdavky
babi2
27.10.09,14:34
GPS sa predsa dá použiť aj bez auta :) Napríklad pre orientáciu v meste.

mimotemyTak toto by mi nenapadlo, neviem či si to teda nekúpim, pri mojom orientačnom zmysle by sa aj zišlo:)
Romant
28.10.09,12:40
Ďakujem za všetky rady, dobrý nápad je aj používanie GPS bez auta :), aspoň jeden argument voči DÚ. Na druhej strane v TV správach som videla ako chodia ľudia pomocou GPS na hríby. Prečo by SZĆO nemohol pomocou GPS pešo vo väčšom meste hľadať ulice.
kovex
28.10.09,12:45
mimotemyTak toto by mi nenapadlo, neviem či si to teda nekúpim, pri mojom orientačnom zmysle by sa aj zišlo:)



Poniektoré nežné pohlavie ma slabšie vyvinutý zmysel pre orientáciu, teda aj ja, mám síce gps v aute, ale asi si ho dám aj do vreká na kabáte. mimotemy;)